PDA

View Full Version : ساخت لوگین

paria research for code
جمعه 03 مهر 1394, 13:43 عصر
سلام دوستان...واقعا تو سرچ هام گیج شدم و خیلی ناراحتم که نمیتونم مطالب رو جمع کنم و کنار هم بچینم... میدونم سوالم واسه شما سادست ولی لطفا جواب بدید...مت میخوام یه یوز و پسورد بسازم که با اون به dbلوگین کنم.. ولی نمیشه...
مگه غیر از اینه که اول باید یه لوگین بسازم و براش پسورد بسازم ...بعد واسه لوگین یوزر بسازم.. (که بلد نیستم واسش پسورد بسازم..چون تو properties نبود)
بعد حالا نمیدونم الان که میخوام با این یوز جدید وارور بشم یا لوگین جدید؟؟؟
چون میخوام اسم این لوگین یا یوزر رو تو وب کانفیگم بنویسم...
بعدش من همیشه موقع ورود نقطه میزنم ..الانم که یوزر جدید ساختم چی باید بنویسم..؟؟ بازم نقطه؟؟
لطفا جواب بدید

مهدی نان شکری
جمعه 03 مهر 1394, 15:58 عصر
با سلام

برای authenticate در MSSQL نیاز به یک Object به نام Login می باشد که معمولا مجوزهای مربوط به همه پایگاه داده ها(Engine) به این شی داده می شود.

CREATE LOGIN user1 WITH PASSWORD = '1234';

دو نوع Login در MSSQL می توان ایجاد کرد یکی بر پایه Windows و یا Domain و دومی بر پایه MSSQL که مثال بالا نمونه ای از این نوع می باشد.

برای اتصال به یک دیتابیس مشخص یک Login باید به یک شی User متصل (Map) شده باشد که مجوز های هر پایگاه داده به این شی داده می شود.

use myDB;
CREATE USER userDB FOR LOGIN user1;

برای Owner کردن آن کاربر می توانید کد زیر را اجرا کنید:

ALTER ROLE [db_owner] ADD MEMBER [userDB]

برای اتصال نقطه در قسمت ServerName به جای اشاره به کامپیوتر جاری یا همان 127.0.0.1 استفاده می شود و در قسمت login در این مثال باید user1 نوشته شود.

موفق باشید

paria research for code
شنبه 04 مهر 1394, 17:51 عصر
مرسی.مشکلم حل شد...الان یه مشکل دیگه هست... وقتی از ویژوال به هاست داخلی شرکت که دیتا بیس اونجاست...وصل میشم سرعت خیلی خوبه...(فایل های پروژه زو سیستم خودمه) ولی وقتی پابلیش میکنم و فایل ها رو رو هاست کپی میکنم سرعت خیلی کم میشه...انگار رو اینترنته...چی کار کنم سرعت بره بالا؟لطفا راهنماییم کنید