PDA

View Full Version : ارزش داره واسه آموزش ios وقت بزارم؟

elena2007
شنبه 11 مهر 1394, 09:40 صبح
با سلام . دوستان ممنون می شم منو راهنمایی کنید . من برنامه نویس ویندوز و طراح سایت هستم . چهار سال تجربه دارم . ولی ios,mac اصلا بلد نیستم .
می خواستم ببینم ارزش داره واسه یادگرفتنش وقت و هزینه بزارم؟ بازار کارش چطوره ؟ البته اینم بگم که من تو شهرستان کوچیک هستم . لطفا اینم درنظر بگیرین. ممنون

سینااکبری
جمعه 08 آبان 1394, 11:50 صبح
سلام. دوست عزیز.
بله. ios روز به روز داره محبوب تر میشه و این یعنی کاربران بیشتر به وجود میان (الآن هم تعداد کاربرانش کم نیست بیش از 400 میلیون نفر از آی او اس استفاده میکنن).
اگر شما برنامه نویسی برای ios رو یاد بگیرید و یک اپ خیلی خوب و قوی بزنید میتونید بازار خیلی خوبی رو بدست بیارید. و خوبی اپ استور اینه که کاربران به کیفیت اپ ها اطمینان دارن چون مثل اندروید نیست که هر کسی بتونه یک مارکت بزنه و هزاران اپلیکیشن واقعا مسخره تولید بشه پس اگر یک اپ خوب باشه میتونه در اپ استور قرار بگیره و... .
از نظر بنده خیلی خوب میشه که وارد زمینه آی او اس بشید و وقت خودتونو برای یادگیریش بزارید چون آینده داره و تعداد توسعه دهندگان آی او اس خیلی کمتر از اندروید هست.
موفق باشید.

S.Ghasim
پنج شنبه 14 آبان 1394, 11:26 صبح
با سلام به همه دوستان
خدمت شما عرض کنم در تکمیل توضیحات دوست عزیز سینا اکبری باید بگم که بازار کار خیلی خوبی داره اما یکسری مشکلات هم داره. اولین مشکل دیوایس خود اپل هستش. شما برای برنامه نویسی iOS (منظورم برنامه نویس حرفه ای هستش!) حتما باید یک دیوایس اپل داشته باشین. که ارزون ترین مدل اش Mac Mini ها هستن که از 2 تومن پایین تر نیست. شما میتونین با Visual Studio هم برای مک برنامه بنویسید مخصوصا Visual 2015 که قابلیت های توسعه برنامه های Android و iOS رو خیلی خوب داره اما برای تست نهایی و Build نهایی توصیه شدید من این هست که حتما سیستم Mac داشته باشین. اگر م دوستی بهتون گفت که با ماشین مجازی میتونین نصب کنین و کار کنین. مطمئن باشین این فقط یک راه موقتی هستش. بنده 6 سال هستش که کار میکنم و تما این راه ها رو تست کردم و از آخر مجبور شدم دیوایس بخرم.
دومین مشکل این هستش که گفتین تو شهرستان کوچیک هستین. بنده خودم که تو یکی از بزرگترین شهر های ایران و یکی از مراکز IT ایران هستم باز هم مشکل و کمبود کار دارم. مگر اینکه بقول دوستمون یک App خیلی خوب و قوی برای خود App Store بنویسین.
باز هم سوالی بود در خدمتم
موفق باشید