PDA

View Full Version : من توی شروع کار با Actionscript گیر کردم

سعید عباس خواه
شنبه 28 مرداد 1385, 17:46 عصر
سلام
دوستان اگر ممکنه به من بگید چه طوری باید یه actionscript رو بنویسم .
مثلا می خوام برای یه دکه چند تا رویداد ایجاد کنم که با زدن یکی به یه فریم خاصی بره یا عمل خاصی را انجام بده.
من اینقدر از flash بلدم که motion tween بسازم و تا حالا اصلا کد نویسی تو flash نکردم. ولی برنامه نویس delphi و asp هستم.

Noob-Saibot
شنبه 28 مرداد 1385, 20:52 عصر
با سلام به شما.
ببین دوست عزیز باید ببینی که از دکمه چه استفاده ای می خواهی بکنی. Action Script بیشتر بر اساس معنی و اصطلاحات انگلیسیه. بر این اساس کار می کنه. برای شروع می تونی از کلاس اکشن اسکریپت که در همین تالار وجود داره استفاده کنی. نمونه کار ها و توضیخات در مورد اکشن در آنجا قرار داره. برای یادگیری کار های زیادی می تونی انجام بدی. می تونی به صورت پروژه ای کار کنی و مثلا تمرین هایی انجام بدی و در مورد اکشن از بچه سئوال کن تا راهنمائیت کنند.

سعید عباس خواه
یک شنبه 29 مرداد 1385, 13:37 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی تون ولی من بیشتر می خواستم بدونم که اصلا کجا باید کد بنویسم چون توی پنجره ای که برای script نویسیس باز می شه کد هایی که می نویسم هیج تاثیری نداره اگه امکان داشته باشه یک مثال یا برنامه آماده به من بدید که خیلی ساده فقط چند تا script توش نوشته شده باشه ممنون می شم
دوستان دیگه هم اگه بتونن کمکم کنن ازشون ممنون می شم.

mfsh_1369
دوشنبه 30 مرداد 1385, 07:58 صبح
این فایل رو دانلود کن یه مثال خیلی ساده هست شاید به دردت بخوره

sm_ezadpanah
چهارشنبه 08 شهریور 1385, 12:51 عصر
ببین حاجی مثلا اگه می خوای برا همون دکمه که گفتی action بنویسی رواون کلیک کن بعد تو پایین صفحه نگاه کن یه panel با اسم action .. می بینی. تو اون قسمت در حالی که شی موردنظرت(مثلا همون دکمه ) انتخاب شده action دلخواهت رو بنویس
برای اینم که گفتی اکشن های خاص : یه کمه چندتا حالت داره مثلا press یا on release , غیره
که می تونی با صا زدن اونا action خاصت رو در اون حالت بویسی

va_amanzadeh
یک شنبه 19 شهریور 1385, 08:15 صبح
آقا سعید سلام
این چیزهایی که همه دوستان گفتن درسته
اولا برای یادگیری اسکریپت های فلش بهترین ، راحترین و کاملترین مرجع help خوده فلش هست که من هر چی از فلش بلدم از help گرفتم
دوما برای سوالت :
شما رو شی مورد نظرت کلیک کن و دکمه F9 را فشار بده بعد پنجره اسکریپت باز میشه
در حالت پیش فرض این پنجره رو حالت استاندارد هست
برای اینکه بتونی بهتر و راحتر روش برنامه به زبان java script بنویسی روی گوشه بالا سمت راست این پنجره کلیک کن و از لیست باز شده گزینه Expert mode رو انتخاب کن سپس برنامتو بنویس
یا علی مدد