PDA

View Full Version : خروجی گرفتن از XE7 و نصب آن در گوشی ios

Shakur_lotfy
یک شنبه 12 مهر 1394, 12:04 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من با xe7 یه برنامه برای ios نوشتن و با موفقیت تستش کردم ( از طریق ios simulator و نصب مجازیه Mac os x بر روی VMware )
حالا میخوام یه فایل داشته باشم تا بوسیله iTools اون رو روی گوشی های اپل نصب کنم !
چطور میتونم یه فایل خروجی برای نصب از xe7 بگیرم ؟

ابوالفضل عباسی
یک شنبه 12 مهر 1394, 13:08 عصر
با سلام خدمت شما
من درست متوجه سوال شما نشده ام؟
آیا شما فایل خروجی برای نصب روی اپل رو داری؟
اگر این طوری هست وقتی دکمه فلش سبز رنگ رو در دلفی برای ران میزنید ، صبر کنید تا سیمولاتور باز شود. سیمولاتور را ببندید.بعد در مسیر پروژه فایلی وجود دارد به اسم ios یا mac بعد انقدر وارد فایل های تو در تو میشوی تا به جایی برسی که فایلی به نام bin وجود داشته باشد و بعد داخل ان میشوی و یک فایل نصبی مخصوص ios در آن وجود دارد بعد به وسیله وای فای یا shareit روی apple میریزید و نصب میکنید و از برنامه نوشته شده تون لذت میبرید.:لبخندساده:

Shakur_lotfy
یک شنبه 12 مهر 1394, 13:51 عصر
با سلام خدمت شما
من درست متوجه سوال شما نشده ام؟
آیا شما فایل خروجی برای نصب روی اپل رو داری؟
اگر این طوری هست وقتی دکمه فلش سبز رنگ رو در دلفی برای ران میزنید ، صبر کنید تا سیمولاتور باز شود. سیمولاتور را ببندید.بعد در مسیر پروژه فایلی وجود دارد به اسم ios یا mac بعد انقدر وارد فایل های تو در تو میشوی تا به جایی برسی که فایلی به نام bin وجود داشته باشد و بعد داخل ان میشوی و یک فایل نصبی مخصوص ios در آن وجود دارد بعد به وسیله وای فای یا shareit روی apple میریزید و نصب میکنید و از برنامه نوشته شده تون لذت میبرید.:لبخندساده:

دوست عزیزم من هیچ فایل برای نصب روی اپل ندارم !.در حقیقت دنبال همچین فایلی میگردم تا بتونم برنامه خودمو روی اپل نصب کنم !
من بعد از اجرا شدن نرم افزار توی سیمیلاتور اونو بستم و به سراغ مسیر پروژه رفتم ولی هیچ فایل و یا فولدری با نام های ios و mac و bin اونجا نیست
حتی فولدر های تودر تویی که شما گفتین هم نیست .

چیکار باید بکنم ؟
چطور باید یه فایل از برنامم بدست بیارم که بتونم برنامم رو روی اپل نصب کنم ؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید .

ابوالفضل عباسی
یک شنبه 12 مهر 1394, 15:09 عصر
دوست عزیز شما sdk های ios تون درست هست؟
چون من خودم سیمولاتورم اجرا نمی شه ولی فایل خروجی بهم میده؟
شما حتما ios simulatar درست کرده اید.
شما به این مسیر بروید
tools->option->sdk manager
بعد روی new بزنید
در قسمت پلتفرم روی ios device بزنید (اگر ios device ندارید به معنای ان است که هنگام نصب تیک ان را غیر فعال کرده اید)
و در تب پایین add new رو بزنید
در اونجا تنظیماتی که وجود دارد را کامل کنید و به اتمام برسانید. اگر درست تنظیمات را وارد کرده باشید در اونجایی که دکمه new وجود دارد باید اسم ios بیاید و در کنار قسمت های مهم علامت تعجب نخورد.
بعد یک کامپایل بگیرید و در مسیر پروژه دنبال فایل خروجی بگردید(نحوه تنظیمات ios کمی پیچیده است. شکیبا باشید و با دقت تنظیمات را پرکنید)

Shakur_lotfy
یک شنبه 12 مهر 1394, 16:46 عصر
دوست عزیز شما sdk های ios تون درست هست؟
چون من خودم سیمولاتورم اجرا نمی شه ولی فایل خروجی بهم میده؟
شما حتما ios simulatar درست کرده اید.
شما به این مسیر بروید
tools->option->sdk manager
بعد روی new بزنید
در قسمت پلتفرم روی ios device بزنید (اگر ios device ندارید به معنای ان است که هنگام نصب تیک ان را غیر فعال کرده اید)
و در تب پایین add new رو بزنید
در اونجا تنظیماتی که وجود دارد را کامل کنید و به اتمام برسانید. اگر درست تنظیمات را وارد کرده باشید در اونجایی که دکمه new وجود دارد باید اسم ios بیاید و در کنار قسمت های مهم علامت تعجب نخورد.
بعد یک کامپایل بگیرید و در مسیر پروژه دنبال فایل خروجی بگردید(نحوه تنظیمات ios کمی پیچیده است. شکیبا باشید و با دقت تنظیمات را پرکنید)

قبل از هر چیز بزار ازت تشکر کنم که جواب میدی و سعی میکنی که مشکلمو حل کنی ، دمت گرم
باید بگم تا حد زیادی مطمعنم که sdk های ios من درست هست .
فرایند tools->option->sdk manager رو قبلا انجام داده بودم .
من یه ios simulatar و ios Device درست کردم .
توی قسمت target platform در پنجره project manager ، گزینه iOS Device - iPhoneOS 7.1 رو انتخاب میکنم .
تو این حالت دیگه نمیخوام که برنامم توی سیمیلاتور اجرا بشه ، وقتی برنامه رو Run میکنم این ارور رو میده :

[PAClient Error] Error: E0264 Unable to execute '"/usr/bin/codesign" --en "/Users/shakur_mac/PAServer/scratch-dir/Shakur-ios/Project1.app/Entitlements.plist" --deep -s "iPhone Developer" -f "/Users/shakur_mac/PAServer/scratch-dir/Shakur-ios/Project1.app"'

[PAClient Error] Error: E0264 iPhone Developer: no identity found

این مسیر در واقع در mac قرار دارد . "/Users/shakur_mac/PAServer/scratch-dir/Shakur-ios/Project1.app/Entitlements.plist

Shakur_lotfy
یک شنبه 12 مهر 1394, 16:57 عصر
یه مطلبی :
در پنجره project manager قسمت build configuration گزینه debug فعال است .
در پنجره project options قسمت provisioning
target = ios device platform است .
build type = ios device debuge است .
ولی developer certificate خالیه . در واقع چیزی ندارم که اونجا بنویسم .
من اپل آیدی درست نکردم آیا واجب که درست کنم ؟

ابوالفضل عباسی
یک شنبه 12 مهر 1394, 17:35 عصر
والا شرمنده.
یه جای کار ایراد داره.برای من که داره درست کار میکنه تمام چیزایی که گفتی مال منم همین طوره و اپل آیدی هم درست نکرده ام!!!:متفکر:
یه تحقیق و پژوهش میکنم خبرت میکنم

ابوالفضل عباسی
یک شنبه 12 مهر 1394, 17:41 عصر
دوست عزیز من به این صفحه یه سری بزن.مشکلت رو حل میکنه. این توی سایت خود embarcadero نوشته.
بخونش.
طبق چیز هایی که فهمیدم باید کابل اپل رو به لپتاپ یا کامپیوترت وصل کنی.حالا خودت بخون میفهمی:چشمک:

run کردن برنامه در ios (http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio/XE8/en/Running_Your_iOS_Application_on_an_iOS_Device)

Shakur_lotfy
سه شنبه 14 مهر 1394, 09:38 صبح
دوست گلم واقعا ممنونم که به فکری و راهنماییم میکنی
این صفحه رو خوندم ، تا اونجایی که متوجه شدم این در مورد نحوه اجرای مستقیم نرم افزار نوشته شده بروی گوشی میباشد ، که البته تا جایی که فهمیدم احتیاج به اپل آیدی و خرید اکانت است .
در حالیکه شما میگین اپل آی دی ندارید .
در پست های قبلیتون که به بقیه دوستان راهنمایی کرده بودین به پوشه bin اشاره کردین ! من متوجه شدم که وقتی برنامه رو برای اندروید کامپایل میکنم این پوشه ساخته میشه که البته یه فایل برای نصب برنامه با فورمت .apk برای اندروید میسازه ولی هیچ خبری از پوشه و یا فایلی برای ios و یا mac نیست ( حتی وقتی برای ios کامپایل میکنم ) .
دیگه نمیدونم باید چیکار کنم :افسرده:

ابوالفضل عباسی
سه شنبه 14 مهر 1394, 15:10 عصر
حالا فهمیدم که چطوری من کامپایل ios میگیرم.ببخشید که این همه تو زحمت افتادی و درست راهنماییت نکردم.:گیج::اشتباه:
شما باید یک xcode داشته باشی که هم برای ios و هم mac به شما خروجی بدهد.
من آموزش کامل نحوه کامپایل ios رو از این اینجا (http://blog.devart.com/how-to-develop-ios-database-applications-in-delphi-xe2-using-devart-data-access-components.html)یادگرفتم.(بیشتر در اواسط سایت درمورد نحوه کامپایل گرفتن گفته)
درضمن بدلیل برخی مشکلاتی که ممکن بوجود بیاد اگر میتونی یه اپل ایدی درست کن.:متفکر:

Shakur_lotfy
چهارشنبه 15 مهر 1394, 12:25 عصر
سلام دوست عزیزم
من Xcode 5 رو قبلا روی mac نصب کردم ، فکر میکنم بتونه بهم خروجی ios رو بده .
سایتی که معرفی کردین رو مطالعه کردم اینجور که معلومه باید بوسیله نرم افزار dpr2xcode پروژه xe7 خودمو به پروژه xcode تبدیل کنم
و بعد بوسیله xcode ازش خروجی ios بگیرم .
مشکل اینجاست که من نرم افزار dpr2xcode رو ندارم .
توی سایت های مختلف گفته شده که این نرم افزار توی پوشه bin در مسیر نصب xe7 هست ولی برای من توی هیچ کجا از هاردم همچین نرم افزاری نیست .
جایی برای دانلود نمیتونم پیداش کنم :ناراحت:
شما این نرم افزار dpr2xcode رو دارین ؟؟؟
اگه دارین میشه لطفا برای من ارسال کنین .

ابوالفضل عباسی
چهارشنبه 15 مهر 1394, 15:23 عصر
شما دلفی xe7 را کامل نصب کرده اید؟
یعنی موقع نصب تیکی رو غیر فعال نکرده اید؟
شرمنده هرچی گشتم پیدانکردم.منم ندارم من با xcode کامپایل ios میگیرم

Shakur_lotfy
چهارشنبه 15 مهر 1394, 15:44 عصر
آره کامل نصب کردم
چطوری با xcode کامپایل ios میگیرین ؟؟؟
چطور پروژه دلفی رو توی xcode باز میکنید و ازش کامپایل میگیرن ؟؟؟
مگه نباید با نرم افزار dpr2xcode کدهای دلفی رو قابف فهم برای xcode کرد ؟

ابوالفضل عباسی
شنبه 18 مهر 1394, 14:36 عصر
با سلام
والا نمی دونم من dpr2xcode رو پیدا نکردم ولی xcode خودش تبدیل میکنه.
شما حالا اخرین ورژن xcode رو بگیر ببین مشکلت حل میشه یانه

Shakur_lotfy
یک شنبه 19 مهر 1394, 09:18 صبح
با سلام
والا نمی دونم من dpr2xcode رو پیدا نکردم ولی xcode خودش تبدیل میکنه.
شما حالا اخرین ورژن xcode رو بگیر ببین مشکلت حل میشه یانه

میشه لطف کنی بگی ورژن xcode تو چنده ؟

ابوالفضل عباسی
یک شنبه 19 مهر 1394, 13:05 عصر
خواهش میکنم
من خودم از xcode 6.1 استفاده میکنم با اخرین ورژن sdk موجود ios و در ضمن xcode ورژن 7.0.1 رو هم دارم ولی با 6.1 بیشتر کار میکنم.

Shakur_lotfy
سه شنبه 21 مهر 1394, 11:16 صبح
خواهش میکنم
من خودم از xcode 6.1 استفاده میکنم با اخرین ورژن sdk موجود ios و در ضمن xcode ورژن 7.0.1 رو هم دارم ولی با 6.1 بیشتر کار میکنم.

سلام
برادرم یه سوال دارم !!!
شما برنامتون رو مستقیم روی گوشی اپل اجرا میکنید یا بر روی سیمولاتور اجرا میکنید ؟؟؟
یعنی وقتی دکمه run ( دکمه play سبز رنگ ) توی XE7 را میزنید برنامتون توی Ios simulator درون مک اجرا میشه و نمایش داده میشه یا اینکه
مستقیم بر روی گوشیتون اجرا میشه ؟؟؟

ابوالفضل عباسی
چهارشنبه 22 مهر 1394, 08:15 صبح
من اول روی سیمولاتور اجرا میکنم بعد میریزم روی گوشی.
بعد الان دیگه با ios کار نمی کنم فعلا بیشتر روی اندروید کارمیکنم چون پیچیدگی کمتری نسبت به ios داره.