PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد سیستم نوبت دهی

vahidth
چهارشنبه 15 مهر 1394, 14:50 عصر
سلام بنده قصد دارم یه سیستم نوبت دهی رو بنویسم

میخوام از هر 15 دقیقه سیستم یه نوبت بده از توابع jdf میخوام استفاده کنم منتها اصلا پیش زمینه ای در این باره ندارم میشه بنده رو راهنمایی کنید

kabootar_y
چهارشنبه 15 مهر 1394, 16:14 عصر
کمی بیشتر توضیح بدید که میخواهید چه ویژگی هایی داشته باشه برنامه تون
مسئله ای که مطرح کردین یه کم مبهم است

vahidth
پنج شنبه 16 مهر 1394, 08:59 صبح
کمی بیشتر توضیح بدید که میخواهید چه ویژگی هایی داشته باشه برنامه تون
مسئله ای که مطرح کردین یه کم مبهم است

برنامه اسم - فامیل - ساعت جاری - تاریخ جاری - رو بگیره و بعد از نوبت دهی بهش یه کد پیگیری بده و بنا به شماره های قبلی یه نوبت اختصاص بده
به این صورت از ساعت 7 صبح هر کاربری نوبت گرفت 15 دقیقه براش ثبت کنه بشه 15: 7 و کاربر دوم بشه 30: 7 و به همین روال پیش بره یعنی تو هر 1 ساعت 4 تا نوبت بده و و تاریخ رو هم با توجه به تاریخ های قبلی ثبت کنه یعنی اگه تاریخ امروز همه کاربرا نوبت گرفته بودن تاریخ فردا رو ثبت کنه

میخوام از توابع jdf برای اینکار استفاده کنم

kabootar_y
پنج شنبه 16 مهر 1394, 13:18 عصر
خب ببینید به این مسئله بستگی داره که شما مثلا تاریخ و زمان هر رکورد رو چطوری ثبت میکنید.
من فرض رو بر این می گیرم که شما از timestamp استفاده می کنید و همین timestamp رو در دیتابیس ثبت میکنید مثلا "1444299979" این طوری

خب حالا وقتی می خواهید اولین رکورد رو ثبت کنید باید بدون چک کردن زمان آخرین رکورد این اطلاعات رو ثبت کنید و اگر چک کردین و رکوردی در دیتابیس بود بزرگترین timestamp رو باید بگیرین و به صورت زیر 15 دقیقه بهش اضافه کنید

$last_tiket_date = مقدار بزرگترین timestamp ی که از دیتابیس گرفته اید;

$this_tiket_date = $last_tiket_date+(60*15);

vahidth
پنج شنبه 16 مهر 1394, 15:52 عصر
از توابع jdf نمیشه برای اینکار استفاده کرد؟

vahidth
شنبه 18 مهر 1394, 08:59 صبح
کسی در این باره نمیتونه بنده رو راهنمایی کنه؟

H:Shojaei
شنبه 18 مهر 1394, 09:39 صبح
برنامه اسم - فامیل - ساعت جاری - تاریخ جاری - رو بگیره و بعد از نوبت دهی بهش یه کد پیگیری بده و بنا به شماره های قبلی یه نوبت اختصاص بده
به این صورت از ساعت 7 صبح هر کاربری نوبت گرفت 15 دقیقه براش ثبت کنه بشه 15: 7 و کاربر دوم بشه 30: 7 و به همین روال پیش بره یعنی تو هر 1 ساعت 4 تا نوبت بده و و تاریخ رو هم با توجه به تاریخ های قبلی ثبت کنه یعنی اگه تاریخ امروز همه کاربرا نوبت گرفته بودن تاریخ فردا رو ثبت کنه

میخوام از توابع jdf برای اینکار استفاده کنم
روشی که دوستمون گفتن مشکلی نداره...
و اگر واسه نمایش میگین باید از jdf استفاده کنید و یا مثلا دادن کارت ویزیت به کاربر که تاریخ باشه میتونید تایم استمپی که بدست آوردین نسبت به آخرین تایم استمپ ذخیره شده به روش دوستمون اون رو با توابع jdf تبدیل کنید به تاریخ شمسی و به کاربر نمایش بدین یا تو کاغذ پرینتش بذاریدش...
اگر کار دیگه دارید با تاریخ و استفاده از jdf بفرمایید راهنمایی کنیم...

vahidth
شنبه 18 مهر 1394, 09:59 صبح
روشی که دوستمون گفتن مشکلی نداره...
و اگر واسه نمایش میگین باید از jdf استفاده کنید و یا مثلا دادن کارت ویزیت به کاربر که تاریخ باشه میتونید تایم استمپی که بدست آوردین نسبت به آخرین تایم استمپ ذخیره شده به روش دوستمون اون رو با توابع jdf تبدیل کنید به تاریخ شمسی و به کاربر نمایش بدین یا تو کاغذ پرینتش بذاریدش...
اگر کار دیگه دارید با تاریخ و استفاده از jdf بفرمایید راهنمایی کنیم...
ممکنه قطعه کدشو بزارین با کد توضیح بدین ممنون میشم

H:Shojaei
شنبه 18 مهر 1394, 11:53 صبح
تایم استمپ رو بدین به این تابع تاریخ شمسی رو بهتون میده...

jdate( 'Y-m-d H:m:s' , $timestamp);