PDA

View Full Version : سورت فارسی

mohammed
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 11:10 صبح
سلام

با عرض پوزش شاید سوال خیلی تکراری باشد (آخر من تازه واردم. )

برای سورت فارسی در SQL Server 2000 / 2005 چه باید کرد. همانطور که می دانید جای "ه" و "و" در زبان عربی متفاوت است و ضمنا جای حروف ک و ی فارسی سر جای درستی نیست.

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با احترام
محمد

mohammed
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 11:47 صبح
مثل اینکه خیلی هم سوالم تکراری نیست

AminSobati
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 13:47 عصر
دوست عزیزم این مشکل در SQL Server وجود داره. مایکروسافت قبلا گفته بود برای نسخه 2005 قصد داره Farsi Collation رو اضافه کنه اما تا الان این اتفاق نیافتاده! راه حل ایده آلی متاسفانه وجود نداره. شاید تصمیم بگیرید تابع بنویسید و Order By رو روی این تابع انجام بدین..

linux
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 19:32 عصر
بهترین کار سورت کردن از داخل برنامه هسا اگر با .net کار می کنید این مشکل نیست

mohammed
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 16:15 عصر
بهترین کار سورت کردن از داخل برنامه هسا اگر با .net کار می کنید این مشکل نیست

خوب

لااقل باید بگویم که با .NET کار می کنم اما دوست دارم راه حل بهینه ای استفاده کنم. پیشنهاد شما چیست؟

mohammed
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 16:20 عصر
دوست عزیزم این مشکل در SQL Server وجود داره. مایکروسافت قبلا گفته بود برای نسخه 2005 قصد داره Farsi Collation رو اضافه کنه اما تا الان این اتفاق نیافتاده! راه حل ایده آلی متاسفانه وجود نداره. شاید تصمیم بگیرید تابع بنویسید و Order By رو روی این تابع انجام بدین..

آقای ثباتی عزیز

اگر منظورشما UDF است باید بگویم که متاسفانه دانش من درباره آن کم است. یکبار که به سراغ استفاده از این راه حل رفتم عملکرد (performance) به شدت افت کرد. کل بانک حدود 2 گیگ بود و یک جدول با 800000 رکورد. اما سایت ASP.NET بیچاره دایم timeout می داد. خود query را که در Query Analyzer اجرا می کردم بسیار طول می کشید.

لطفا برای پیاده سازی بهینه تابع و نحوه بکارگیری آن پیشنهاد دهید:چشمک:

با احترام
محمد حامد

AminSobati
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 16:33 عصر
شما میتونین نتیجه UDF رو به هنگام Insert در یک فیلد دیگه قرار بدین (موقع Update هم توسط Trigger باید به روز بشه) تا Performance افت نکنه. در SQL Server 2005 میتونین این فیلد رو برای راحتی، بعنوان Computed Column داشته باشید که ضمنا Persist هم شده باشه. به این روش Trigger لازم نیست.

linux
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 22:40 عصر
خوب

لااقل باید بگویم که با .NET کار می کنم اما دوست دارم راه حل بهینه ای استفاده کنم. پیشنهاد شما چیست؟
شما به هر حال اطلاعات را در یک فرم و از طریق Ado.net نمایش خواهید داد بهتر بعد از اینکه دیتا را در datatable آوردید سورت کنید.

iran400
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 21:23 عصر
سلام
آقا خوب این چه کاریه
کاراکترهایی که دو نوع هستند مثل ی رو به یک نوع ی تبدیل کنید سپس داخل دیتابیس بریزید
دیگه مشکلی بوجود نمی‌اید که بخواهید حلش کنید.
یا علی