PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به مشخصات کاربران و سیستم ها در اکتیو دایرکتوری _(دامین)

xman_dj
پنج شنبه 07 آبان 1394, 08:55 صبح
با سلام و خسته نباشید

دوستان دنبال کدی هستم که بتونم مشخصات سیستم های کاربران رو بتونم از طریق اکتیودایرکتوری و یا هر الگوریتم دیگه ای در دامین پیدا کنم.

شناسه ها و سیستم عامل ها رو پیدا کردم ولی در پیدا کردن آیپی و سایر مشخصات اعم از (سی پیو - رم - گرافیک و ...) مشکل دارم .

منتظر نظرات و راهنمایی های دوستانم

ممنون

xman_dj
شنبه 09 آبان 1394, 08:45 صبح
up..........

aliasghar2
شنبه 09 آبان 1394, 14:08 عصر
اگه یوزر دسترسی به اکتیو دایرکتوری رو داشته باشی میتونی با پروتکل LDAP بهش وصل بشی و یک سری اطلاعات یوزر ها و کامپوتر ها رو بدست بیاری مثل اسم کامپیوتر و ایمیل یوزر
تا اونجا که می دونم اکتیو دایرکتوری فقط با اسم کار میکنه و IP رو نداره و خودش با DNS اسم رو به IP تبدیل میکنه شما هم باید این کار رو بکنی

البته بعید می دونم سی پی یو - رم و گرافیک رو بده

xman_dj
یک شنبه 10 آبان 1394, 06:51 صبح
با این روشی که شما گفتید من قبلا به مشخصاتی از قبیل اسم ویندوز و شناسه دامینی کاربران دسترسی پیدا کردم ولی نتونستم مشخصات سخت افزاری رو با این روش بدست بیارم.
نمیخوام رو کامپیوترهای دامین نرم افزاری نصب کنم یا ویندوز سرویسی نصب کنم که اینکارو بکنه واسم .
میخوام ببینم اصلا میشه از طریق اکتیودایرکتوری به مشخصات سخت افزاری دست یافت؟
من نرم افزار هایی دیدم که این کارو انجام میدن ولی از روش کار و الگوریتمشون خبری ندارم.البته چندتاشون با ویندوز سرویس به اطلاعات دسترسی داشتن که خواسته من این نیست.

aliasghar2
یک شنبه 10 آبان 1394, 08:14 صبح
فکر نمی کنم بشه با اطلاعات خوده دیتابیس اکتیو دایرکتوری اطلاعات سخت افزاری رو گرفت ولی اگه دسترسی داری که تو اکتیو داریکتوری یه گروپ پالیسی بسازی میتونی یه برنامه بنویسی که وقتی رو سیستم ها انجام میشه اطلاعات سخت افزاری رو دریافت کنه و بفرسته و این برنامه رو با گروپ پالیسی رویه سیستم ها نصب کنی بدونه این که کاربراشون متوجه بشن

xman_dj
یک شنبه 10 آبان 1394, 08:41 صبح
ممنونم از راهنمایی ولی در حال حاظر دارم از همین روش که فرمودید استفاده میکنم که مشکلات خاص خودشو داره و بخاطر همینه که میخوام روش کارو تغییر بدم.اگه دوستان روش دیگه ای به نظرشون میرسه لطفا راهنماییم کنن خیلی ممنونم

xman_dj
دوشنبه 11 آبان 1394, 10:26 صبح
up...........

xman_dj
پنج شنبه 14 آبان 1394, 08:07 صبح
up........................

xman_dj
سه شنبه 03 آذر 1394, 10:27 صبح
up...........