PDA

View Full Version : نمونه ای از دستورات روتر cisco

amir_masoud
جمعه 03 بهمن 1382, 13:22 عصر
سلام دوستان
این چند خط تویه تنظیمات یه روتر سیسکو نوشته شده لطفا اگه ممکنه یه توضیح در مورد اینکه هر خط چه کار انجام می ده رو بدید .( بودن این چند خط داخل تنظیمات روتر نتیجه اش چیه )

access-list1 permit 192.168.30.0. 0.0.0.255
access-list 15 permit 216.218.16.2
access - list 160 deny tcp host 216.218.16.2 any eq www
access-list 160 permit tcp 216.218.75.0 0.0.0.255 any eq www
access-list 160 deny ip any any
route-map remote permit 10
match ip address 160
set ip next-hop 216.218.16.2

اگه دوستان عزیز منبعی برای یادگیری یه سری دستورات و تنظیمات مقدماتی روتر های سیسکو دارند معرفی کنند . ( در حد مقدماتی )
با تشکر از تمامی دوستان

Gladiator
جمعه 03 بهمن 1382, 13:52 عصر
با سلام

از سایتشون دانلود کن .

موفق باشی .
گلادیاتور .

Best Programmer
جمعه 03 بهمن 1382, 22:37 عصر
دوست عزیز من فکر میکنم که شما قسمتی از Configuration یک روتر را در مود Privilege را نمایش میدهید . اگر بدین گونه هست بگویید من برایتان توضیح میدهم ( البته تا جایی که سوادم برسه چون من هنوز پول دار نشدم برم کلاس های Cisco را ملاقات کنم)

amir_masoud
جمعه 03 بهمن 1382, 23:48 عصر
bset programer جان
راستش من خودم هم زیاد از این دستورات سر در نمی یارم ( راستش اصلا تا حالا برام پیش نیومده بود که بخوام با این موارد کار کنم در ضمن اگه یه توضیحی در مورد دستورات ابتدایی cisco مثل تغییر بعضی از خطوط و ذخیره اونا و ... هم بدید واقعا لطف بزرگی کردید !) اونا رو تویه یه نمونه config روتر دیدم . حالا هر چی در مورد این چند خط می دونید لطفا برای من و بقیه دوستان توضیح بدید .
تویه روتر می شه تعریف کرد که مثلا صفحات http یا ftp باز نشن ؟

به امید موفقیت برای تمامی دوستان

Inprise
شنبه 04 بهمن 1382, 05:16 صبح
دوست عزیز

دو خط اول قاعده عبور بسته ها از مسیریاب برای شبکه داخلی و خارجی رو مشخص میکنه
سه خط بعدی محدودیت درخواست سرویس روی محدوده خاصی از آدرسها
خطوط بعدی مشخص کننده جزئیات تونل هستند ( فکر میکنم این مسیریاب برای برقراری یک VPN پیکره بندی شده )

مرجع کامل سیستم عامل IOS و نحوه عملکردش در تجهیزات سیسکو توسط خود سیسکو منتشر شده که توی همین بخش لینکش رو دادم و میتونی دریافتش کنی . اگر لازم شد یم شبیه ساز مسیریاب سیسکو به همراه مرجع کامل اخذ مدارک CCNA و CCNP رو برای مدیریت سایت ارسال میکنم تا در مجموعه های بعدی منتشر کند .

خوش باشی

برنامه نویس جوان
شنبه 04 بهمن 1382, 14:17 عصر
سلام

بله تویه روتر می شه تعریف کرد که مثلا صفحات http یا ftp باز نشن . :wink:

والبته بهترین مرجع سایت سیسکو

Best Programmer
یک شنبه 05 بهمن 1382, 13:08 عصر
خط 1 به یه سری Ip که مشخصاتش تو اون لیست دسترسی هست بدون در نظر گرفتن سرویس مورد استفاده اچازه دسترسی می ده.
خط 2 فقط به یه دونه IP مورد نظر اجازه دسترسی میده
خط 3 بجز پکتهای پورت 80 پروتکل TCPهاست مورد نظر تمامی درخواست ها رو برای بقیه IP ها روی پورت 80 می بنده

و به همین ترتیب.
خط های آخرت هم دیگه تنظیمات برای ارسال پکتهای TCP روی پورت 80 برای Gateway جدید هستش از این تنظیمات برای Cache استفاده می شه.
اینها بدون گذاشتن دستور Ip Policy تو اینترفیسها بی معنی هستن. و کاری انجام نمی دن.
بطور کلی برای هر لیست دسترسی باید کاربردی تعیین کرد والا بی استفاده می مونه و کاری انجام نمی ده.

keivan mousavi
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 11:08 صبح
دوستان عزیز اگه خواهان یادگیری سیسکو بصورت حرفه ای هستید بد نیست به کتاب Network+ دهستانی یه سری بزنید این آقا استاد من توی دانشگاه بوده کتابشم الحق و النصاف عالیه

hghyami
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 13:20 عصر
دوستان عزیز اگه خواهان یادگیری سیسکو بصورت حرفه ای هستید بد نیست به کتاب Network+ دهستانی یه سری بزنید این آقا استاد من توی دانشگاه بوده کتابشم الحق و النصاف عالیه

+Network
دوست عزيز اين كتاب كه ميگى هيچ ربطى به cisco نداره. درست هست كه شما شبكه مقدماتى رو باهاش ياد ميگيرى ولى ربطى به cisco نداره.

reza_eng99
چهارشنبه 01 مهر 1388, 00:14 صبح
:متفکر:salam mishe pdf haye mcse ro bezarin ro ye site ya ye site marefi konid ke odf haye mcse ro beshe az onja peyda kard movafagh bashin

manvaputra
چهارشنبه 01 مهر 1388, 05:56 صبح
:متفکر:salam mishe pdf haye mcse ro bezarin ro ye site ya ye site marefi konid ke odf haye mcse ro beshe az onja peyda kard movafagh bashin

دوست عزيز به اين لينك يه سر بزن:

http://www.gigapedia.org (http://www.gigapedia.org/)