PDA

View Full Version : ثبت در دیتابیس بعد از انجام شدن کار

hadi vafaii
سه شنبه 12 آبان 1394, 21:27 عصر
سلام عرض میکنم خدمت دوستان من یه تقویم از همین سایت بسیار مفید دانلود کردم و یه سری تغییر جزی با توجه به کاری که من میخواستم تقویم انجام بده دادم
خب تغییر به این صورت هست که وقتی رو ایام کلیک میکنی یه فرم باز میشه و میتونی توش یه سری اطلاعاتی رو ثبت کنی و....
حالا من مشکلی که دارم اینه که میخوام مثلا قرار کاری که واسه 2 روز دیگه گذاشته شده ؛اگه انجام شد تو دیتابیس(اکسس) اصلی ذخیره بشه اگه نه پاک شه خب چی کار باید بکنم:متفکر:

Mahmoud Zaad
سه شنبه 12 آبان 1394, 21:37 عصر
سلام
نگفتید الان اطلاعات کجا ذخیره میشه؟(که بعداً به دیتابیس اصلی فرستاده میشه). به هر حال؛ شما به یه فیلد بولین یا 0 و 1 نیاز دارید که مشخص کننده انجام شدن (1 یا True) یا انجام نشدن (0 یا false) هست. بقیه اش هم یه شرطه که بررسی می کنید اگر 0 یا false بود یعنی انجام نشده و حذف و اگر 1 یا True بود یعنی انجام شده و ثبت در دیتابیس.

hadi vafaii
سه شنبه 12 آبان 1394, 21:48 عصر
سلام ممنون از توجه تون تو همون دیتابیس توی یک تیبل مجزا میدونم که بولین رو باید بسازم اما چجوری و اینکه تو گرید ویویی که قرار ها رو نمایش میده باید چک باکس بذارم یا جای دیگه که شرط رو برسی کنه که انجام شده یا نه

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 13 آبان 1394, 08:59 صبح
بله شما توی فرم یه چک باکس یا نوشته ای که نشون بده با کلیک روی اون وضعیت قرار تغییر میکنه، قرار می دید بعد که کاربر انتخاب کرد که قرار انجام شده، توی دیتابیس فیلد بولین رکورد مورد نظر رو true می کنید. معمولاً برای قرارهای انجام نشده هم کار خاصی انجام نمیدن ولی اگه شما می خواید حذفشون کنید اینکار رو میشه در موقع لود فرم در روز (روزهای) بعد انجام بدید ولی درست تر اینه که یه پیغام بدید و از کاربر سوال کنید "تعداد n قرار انجام نشده است، آیا قرارهای انجام نشده حذف شوند؟" اگه تایید کرد اونوقت حذف انجام بشه چون ممکن قراری انجام شده باشه ولی کاربر یادش رفته باشه تیک بزنه.

البته اگه فقط همین کار باشه که توی یه جدول هم میشه انجامش داد