PDA

View Full Version : سوال: برگشت اطلاعات به فرم دلخواه

rezayeman
یک شنبه 17 آبان 1394, 10:12 صبح
سلام بر دوستان

من داخل فرمم میخوام به جای combobox از گزینه مانند تصویر زیر استفاده کنم

136550

که با کلیک بر روی دکمه ... یه فرمی باز بشه و مقدار لازم از داخل اون فرم انتخاب بشه و به فرم اصلی برگردونه

من چطوری میتونم این کارو بکنم؟

البته فرم اصلی اگه یه فرم خاص باشه حل کردنش خیلی سادست مشکل من اینه که چطوری میتونم به هر فرمی که فرم انتخاب اطلاعات فراخوانی میکنه بفرستم

محمد رضا فاتحی
یک شنبه 17 آبان 1394, 12:51 عصر
یکی از راه حلهاش...شما می تونید یه متغیر استاتیک تعریف کنید و قبل از فراخوانی فرم سرچتون اونو نال کنید و توی فرم سرچتون مقدار لازم رو بهش بدید و بعد از بسته شدن فرمتون مقدار رو توی تکسباکس جایگذاری کنید...من به شخصه اینکار رو می کنم

rezayeman
یک شنبه 17 آبان 1394, 14:15 عصر
متغیر کجا تعریف بشه؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 17 آبان 1394, 14:40 عصر
انتخاب اطلاعات از یک فرم برای فرم های متعدد (http://barnamenevis.org/showthread.php?507995-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%AF)

Soushiyant92
یک شنبه 17 آبان 1394, 16:09 عصر
سلام
اگه درست متوجه شده باشم شما میخواید با زدن دکمه ... یه فرم باز شه و یک مقدار انتخاب کنید و به تکس باکس روبروی دکمه انتقال بدید .

برای این کار میتونی یه متغییر تعریف کنی که دوستان بهش اشاره کردن یا اینکه توی فرم اصلیت توی خصوصیات textbox گزینه Modifiers را برابر با Public قرار بدی اینجوری به تکس باکست از تمام فرم ها دسترسی داری و میتونی مقدار های فرم دوم به فرم اصلیت پاس بدی .

rezayeman
دوشنبه 18 آبان 1394, 06:26 صبح
سلام
اگه درست متوجه شده باشم شما میخواید با زدن دکمه ... یه فرم باز شه و یک مقدار انتخاب کنید و به تکس باکس روبروی دکمه انتقال بدید .

برای این کار میتونی یه متغییر تعریف کنی که دوستان بهش اشاره کردن یا اینکه توی فرم اصلیت توی خصوصیات textbox گزینه Modifiers را برابر با Public قرار بدی اینجوری به تکس باکست از تمام فرم ها دسترسی داری و میتونی مقدار های فرم دوم به فرم اصلیت پاس بدی .

اگر TextBox از نوع Public باشه میشه این کاری که شما فرمودی انجام داد

اما از کجا میخوای متوجه بشی که باید به کدوم فرم برگشت داده بشه؟

mehdi.fni
دوشنبه 18 آبان 1394, 07:42 صبح
من معمولا اینکارو باایجاد property که برای فرمی که صدا میزنم انجام میدم و در صورت خروج درست از فرمی که صدا زدم ، پس از بسته شدن اون فرم حقخ رو در textbox قرار میدم اینجوری قوانین شی سازی از فرم اصلی هم مشکلی برام نداره

Soushiyant92
دوشنبه 18 آبان 1394, 12:46 عصر
اگر TextBox از نوع Public باشه میشه این کاری که شما فرمودی انجام داد

اما از کجا میخوای متوجه بشی که باید به کدوم فرم برگشت داده بشه؟

متوجه نشدم منظور شما رو اما شما وقتی میخوای یه مقدار بین فرمت پاس بدی خوب میدونی که کدوم فرم مد نظرتون هسته .

فرض بر این میگیریم شما یه پروژه با 2 فرم داری دکمه روی فرم 1 هسته وقتی میزنی میخوای یه مقدار داخل تکس باکس فرم یک به فرم 2 پاس بدی

کدش به صورت زیر میشه

Form2 fr = new Form2();
fr.textBox1.Text = textBox1.Text;
fr.Show();

rezayeman
دوشنبه 18 آبان 1394, 13:58 عصر
متوجه نشدم منظور شما رو اما شما وقتی میخوای یه مقدار بین فرمت پاس بدی خوب میدونی که کدوم فرم مد نظرتون هسته .

فرض بر این میگیریم شما یه پروژه با 2 فرم داری دکمه روی فرم 1 هسته وقتی میزنی میخوای یه مقدار داخل تکس باکس فرم یک به فرم 2 پاس بدی

کدش به صورت زیر میشه

Form2 fr = new Form2();
fr.textBox1.Text = textBox1.Text;
fr.Show();

پروژه 2 فرمه که کاری نداره عزیزم

صحبت از پروژه با فرم با تعداد بالا هست که از 1 فرم خاص بخوای به چندین فرم مختلف مقدار پاس بدی