PDA

View Full Version : نیازمندیهای اولیه برای نصب لینوکس (ubuntu) برای دسکتاپ و PHP - اولین نصب در کنار سایر سیستم عاملها

leaping
یک شنبه 24 آبان 1394, 10:40 صبح
سلام
(تو تالار لینوکس حتی یک جواب هم دریافت نکردم)
من مدتی هست که لینوکس رو روی یک هارد دیگه به صورت دوال بوت نصب کردم.
حالا قبلا بحث زیاد داشتیم سر مقایسه ویندزو و لینوکس و هیچوقت هم به جایی نرسیدیم تا اینکه خودمم قصد کردم لینوکس رو نصب کنم (برای هزارمین بار
:لبخند:
) و خودم رو جای کسی بذارم که تازه به عنوان کاربر میخواد از لینوکس استفاده کنه
با کلی گشت و گذار جمع کردن اطلاعات سیستم عامل رو بالا آوردم و یه سری ملزومات رو نصب کردم
اما در ادامه کار همیشه مشکلاتی هست واسه هر سیستم عاملی اما اینجا چون قصد دارم مقایسه ای داشته باشم بین لینوکس و ویندوز از نصب نرم افزارهای پایه شروع کردم
برای دانلود ظاهرا برای ubuntu بهترین نرم افزار uget محسوب میشه اما من که که چندتا مشکل دارم باهاش

ببینید اصلا امکانات زیر رو داره یا خیر اگه نه جایگزینش چیه و اگه هست چطوری؟

1- چطوری میشه یه جور به صورت پیشفرض گذاشتش که هر جا تو مرورگهای مختلف کلیک کردی خودش مستقیم بره واسه دانلود؟
2- چطوری میشه کاری کرد که با چند کانکش دانلود کنه چون تو این حالت سرعت دانلودم خیلی کمه نزدیک به یک بیستم؟
3- چطوری میشه کاری کرد از وب سایتهای تیوب دار دانلود کرد مثل یوتیوب و هر وب سایت دیگه؟
3- چطوری میشه کاری کرد در زمان مشخصی دانلود کنه و بعدش خاموش بشه؟
IDM همه این کارهارو تو ویندوز انجام میده

hamedarian2009
یک شنبه 24 آبان 1394, 13:19 عصر
نرم افزار flareget رو تو لینوکس نصب کنی دقیقا شبیه IDM در ویندوز هست

Unique
یک شنبه 24 آبان 1394, 13:55 عصر
نمیدونی چقدر کیف کردم دیدم سر سخت ترین شخص توی بحث های پارسال علاقه نشون داده.

(تو تالار لینوکس حتی یک جواب هم دریافت نکردم)
طبیعیه ! چون این انجمن بحث لینوکس را برای جنس جوری داره وگرنه جایی که میتونی سوالات لینوکسیت را بپرسی اینجا (http://forum.ubuntu.ir/) هستش.

ببین ،‌ به نظر من در مورد بحث دانلود مثل ویندوز نباید به یک نرم افزار متکی باشی.

دانلود های عادی در زمان وب گردی :
قبلش باید ببینی از چه مرورگری استفاده میکنی ، من پایه را میگذارم روی فایرفاکس

بهترین نرم افزار برای اینکه هر جا خواستی روی لینیک کلیک کنی یا کل لینک هیا یک صفحه را دانلود کنی ، با سرعت بالا و اتصال چند Connection. بهترین نرم افزار افزونه DownloadThemAlll هستش.
در مورد Google Chrome چون خیلی استفاده نمیکنم باهاش کار نکردم اما قطعا Chrome افزونه های مشابهی داره. اما چون کلا Firefox روی لینوکس خیلی بهتر از Chrome هستش عموما از Firefox و DownloadThemAll استفاده میکنن.

دانلود های شبانه

به طور کلی بهترین نرم افزار برای دانلود aria2 هستش و با وجود اینکه interface gui تحت مرورگر (https://github.com/ziahamza/webui-aria2) هم داره به نظر من بهتره از همون command line استفاده کنی. اما چطوری :

۱ - شما میای یک فایل متنی مثل dl.txt/~ (علامت ~ یعنی دایرکتوی خونه کاربر لاگین کرده) میسازی و به مرور زمان لینک های دانلود شبانه را توی هر خطش وارد میکنی. حالا دستور crontab -e را میزنی و خطوط زیر رابهش اضافه میکنی :

10 02 * * * aria2c -c -x16 -s16 -i "~/dl.txt" -d "~/Downloads/" -l dllog --log-level=notice -j 1
59 06 * * * echo "Your user password here"|sudo -S shutdown -h now

این کد aria2 را ساعت 2 و 10 دقیقه شب فرخوانی میکنه و مسیر های دانلود را از فایل dl.txt میخونه و توی فولد Downloads در Home کاربر فعلی ذخیره میکنه.

نکته : برای جلوگیری از دانلود فایل توی مثلا یک از dl.txt میای با # اون خط را comment میکنی.

سایعت ۶ و 59 دقیقه هم کامپیوتر را خاموش میکنه.

دانلود از Youtube و ...
برای این کار از افزونه Video DownloadHelper از فایرفاکس استفاده میکنی و دانلودها را با همون DownloadThemAll انجام میدی.

دوست عزیز ،‌ خیلی ها هم از یک نرم افزار با config کردن و سر و کله زدن باهاش استفاده میکنن اما این هایی که معرفی کردم بهترین ها برای انجام کار مرتبط هستند و خودم هر روز ازشو ناستفاده میکنم.

leaping
یک شنبه 24 آبان 1394, 20:31 عصر
نمیدونی چقدر کیف کردم دیدم سر سخت ترین شخص توی بحث های پارسال علاقه نشون داده.
سلام رفیق
قطعا پارسال کم تجربه و جوون بودم :لبخند:
اما در کل جون داش هنوز نتونستم از اینترفیس کار را بنداز ویندوز دل بکنم خیلی همه چی توش راحته
بیشتر به این دلیل سمت لینوکس کشیده شدم چون دارم برنامه نویسی حانواده c کار میکنم دیگه جایز ندونستم از ویندزو استافده کنم با اینکه ابزارهای مفیدی در این زمینه داره اما لینوکس بلاخره اپن سورس هست و کنترل رو همه چی داره آدم
من به دلیل گیمر بودنم ویندوز رو ترک نخواهم کرد به این زودی ها
اما میخوام تو لینوکس هم کاربر حداقل نیمه حرفه ای بشم
از تجارب شما دوستان عزیز هم میخوام کمال استفاده رو ببرم

در مورد ابزارهایی هم که معرفی کردین واقعا ممنون کارمو راه میندازه اما همچنان جاش هست نرم افزار همه فن حریفی تو لینوکس طراحی بشه
شاید خودم روزی انجامش دادم(قمپز در کنم)

دم همه دوستان گل خودم گرم
بازم مزاحمتون میشم :D