PDA

View Full Version : سوال: پیدا کردن کدهای ست شده برای کلیدهای کیبرد

tabaprg
جمعه 29 آبان 1394, 01:36 صبح
با سلام خدمت اساتید عزیز
میخوام بدونم چطور میشه فهمید کدهای ست شده برای کلیدهای کیبرد چی هست؟ یعنی چینش و یا آرایش کلیدها به چه صورت هست؟
به عنوان مثال بدونم که الان حرف "پ" در کجای کیبرد قرار داره ویا در جای حرف "پ" چه کاراکتری مپ شده که اگه بشه اونو اصلاح کنم توی کدم.

Ananas
جمعه 29 آبان 1394, 11:41 صبح
سلام. از کار بر بخاه که برات تایپ کنه!

tabaprg
جمعه 29 آبان 1394, 13:38 عصر
با تشکر. این روش خوبه ولی من میخوام کدهای هر کلید رو بدست بیارم و در صورت نیاز اونو تغییر بدم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

یوسف زالی
شنبه 30 آبان 1394, 00:42 صبح
آیا می خوای on screen keyboard بسازی؟
مثلا به کاربر جای دکمه رو نمایش بدی؟
مثلا برای برنامه تایپ سریع؟

tabaprg
شنبه 30 آبان 1394, 23:23 عصر
با سلام خدمت اقای زالی .
بله برای توسعه برنامه تایپ سریع میخوام . اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

یوسف زالی
یک شنبه 01 آذر 1394, 11:12 صبح
فکر نمی کنم راهی داشته باشه که به درد همه سیستم ها و همه حالات بخوره، مثلا ممکنه کاربر برنامه ای نصب کرده باشه که کدپیج سیستمش رو عوض کرده باشه.
ممکنه برنامه ای نصب باشه که جای کلید ها رو عوض کنه، ممکنه حتی از کیبرد های اکسترنال استفاده کنه.
در این صورت به نظر من هم بهترین راهش اینه که در بدو ورود کاربر، از اون بخواهیم کلید هایی رو که ما لازم داریم فشار بده. مثلا در شکل بگیم این کلید رو فشار بده، بعد بفهمیم که چه چیزی روش مپ شده.
لازم هم نیست هر بار انجام بشه، فقط بار اول اجرا، بعد به فرم فایل ini کنار برنامه نگهش دارید تا بار بعدی ازش استفاده کنید. در تنظیمات هم بشه این تنظیمات رو از اول انجام داد.

tabaprg
یک شنبه 01 آذر 1394, 13:43 عصر
فکر نمی کنم راهی داشته باشه که به درد همه سیستم ها و همه حالات بخوره، مثلا ممکنه کاربر برنامه ای نصب کرده باشه که کدپیج سیستمش رو عوض کرده باشه.
ممکنه برنامه ای نصب باشه که جای کلید ها رو عوض کنه، ممکنه حتی از کیبرد های اکسترنال استفاده کنه.
در این صورت به نظر من هم بهترین راهش اینه که در بدو ورود کاربر، از اون بخواهیم کلید هایی رو که ما لازم داریم فشار بده. مثلا در شکل بگیم این کلید رو فشار بده، بعد بفهمیم که چه چیزی روش مپ شده.
لازم هم نیست هر بار انجام بشه، فقط بار اول اجرا، بعد به فرم فایل ini کنار برنامه نگهش دارید تا بار بعدی ازش استفاده کنید. در تنظیمات هم بشه این تنظیمات رو از اول انجام داد.
از همه شما عزیزان متشکرم.