PDA

View Full Version : اجرای خودکار دستور بدون استفاده از cron

mehdimf20
چهارشنبه 04 آذر 1394, 13:33 عصر
سلام
دوستان ممنون می شوم من را در این زمینه راهنمایی بفرمائید زیرا این سوال من و خیلی از دوستانه برنامه نویسه .

من میخوام یک دستور PHP بدون استفاده از cron بصورت خودکار اجرا بشه , مثلا میخوام 3 روز مانده به انقضای حساب کاربر برای او ایمیل و پیامک ارسال بشه ؟

پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگذارم .

us1234
چهارشنبه 04 آذر 1394, 14:06 عصر
یک تابع درست کنید که وقتی کسی داخل سایت اومد اجرا شود و تمام کاربران را چک کند و عملیات مورد نظر شما را انجام دهد .

عیب بزرگ : اگر کسی داخل سایت شما نیومد یا خودتان به سایت نرفتید ، آن تابع هیچ وقت اجرا نمیشود .

mehdimf20
چهارشنبه 04 آذر 1394, 14:40 عصر
دوست عزیز غیر از این راهی نیست ؟ اگر کاربری وارد سایت نشود نمی توان این کار را کرد ؟

ali.webdesign
چهارشنبه 04 آذر 1394, 14:57 عصر
در هر صورت باید فایل php ران باشه

تنها راهش اینه که یا با cron job اجراش کنید یا دستی

بهترینش کران جاب هست

mehdimf20
چهارشنبه 04 آذر 1394, 18:04 عصر
خب ببینید برخی از سایت ها را من دیدم که با PHP نوشته شدند و مثلا هنگام ثبت نام برای تائید سازی می بایست کدی که برایشان نمایش داده شده را به شماره ی خاصی پیامک کنند که بلافاصله بعد از پیامک حساب کاربریشون تائید میشه ! یعنی اینها هم از cron job استفاده می کنند ؟

Unique
چهارشنبه 04 آذر 1394, 18:36 عصر
مثلا هنگام ثبت نام برای تائید سازی می بایست کدی که برایشان نمایش داده شده را به شماره ی خاصی پیامک کنند که بلافاصله بعد از پیامک حساب کاربریشون تائید میشه ! یعنی اینها هم از cron job استفاده می کنند ؟

خیر ، شرکت هایی که خدمات پیامک انبوه میدن میتونن پیامک های دریافتی را به صورت post یا get به آدرس مشخصی ارسال کنند. این سایت ها وقتی دریافتی یک کد باشه میان و کاربر متناظر با اون کد را تایید میکنن. Cron نمیخواد.

اما در مورد اون بحث ۳ روز مانده به پایان انقضا بهترین روش همون cron هست. چرا نمیخواین از Cron استفاده کنید ؟

mehdimf20
چهارشنبه 04 آذر 1394, 19:37 عصر
دوست من من مشکلی با cron ندارم اما مشتری نمیخواد روی cron کار بشه

Unique
پنج شنبه 05 آذر 1394, 02:54 صبح
اما مشتری نمیخواد روی cron کار بشه
مشتری را چه به این کار ها ! احتمالا سابقه بد از میزبان هایی داره که cron job ها را درست ست نمیکنن و مکافاتش

توی این سایت (https://www.setcronjob.com/prices) با پرداخت ۱۰ دلار در سال میتونید cron job ها را به راحتی ست کنید و از شر دردسر های شرکت های هاستینگ دور باشین.