PDA

View Full Version : طبقه بندی پایگاههای داده No SQL

moona9090
جمعه 06 آذر 1394, 15:37 عصر
تا جایی که من تونستم بفهمم 4 نوع طبقه بندی داره(بر اساس نحوه ذخیره سازی):
1- ذخیره سازی مقدار-کلید
2- جدول بزرگ (Big Table)
3- پایگاه داده اسناد
4- پایگاه داده گراف
تو منابع مختلف هر کدوم ب شکلی شرح کردن که باعث سردرگمیم شده :ناراحت:اگر کسی بتونه با بیان قابل فهم و درک پذیر و با مثال توضیح بده ممنون میشم.
و اینکه آیا ستون گرا همون Big Table؟

مبین رنجبر
جمعه 06 آذر 1394, 17:49 عصر
تا جایی که من تونستم بفهمم 4 نوع طبقه بندی داره(بر اساس نحوه ذخیره سازی):
1- ذخیره سازی مقدار-کلید
2- جدول بزرگ (Big Table)
3- پایگاه داده اسناد
4- پایگاه داده گراف
تو منابع مختلف هر کدوم ب شکلی شرح کردن که باعث سردرگمیم شده :ناراحت:اگر کسی بتونه با بیان قابل فهم و درک پذیر و با مثال توضیح بده ممنون میشم.
و اینکه آیا ستون گرا همون Big Table؟

تا به امروز ۷ دسته برای دیتایس های NoSQL داریم:

۱. کلید-مقدار
۲. سندگرا
۳. ستون گرا(خانواده ستونی یا ابرستون ها)
۴. گراف
5. شی گرا
6. چندمدلی(همه فن حریف)
7. دسته بندی نشده

BigTable یک مدل ذخیره سازی نیست بلکه یک پایگاه داده است و نمی توان در دسته مدل ها قرار داد. مدلی که BigTable پیروی میکند بسیار شبیه به مدل ستون گرا است.

moona9090
جمعه 06 آذر 1394, 17:59 عصر
تا به امروز ۷ دسته برای دیتایس های NoSQL داریم:

۱. کلید-مقدار
۲. سندگرا
۳. ستون گرا(خانواده ستونی یا ابرستون ها)
۴. گراف
5. شی گرا
6. چندمدلی(همه فن حریف)
7. دسته بندی نشده

BigTable یک مدل ذخیره سازی نیست بلکه یک پایگاه داده است و نمی توان در دسته مدل ها قرار داد. مدلی که BigTable پیروی میکند بسیار شبیه به مدل ستون گرا است.
در صورت وجود یه لیک یا یه منبع برای بررسی این طبقه ها که اطلاعات اولیه ای رو در اختیار بزاره معرفی کنید. ترجیحا فارسی

مبین رنجبر
جمعه 06 آذر 1394, 18:18 عصر
در صورت وجود یه لیک یا یه منبع برای بررسی این طبقه ها که اطلاعات اولیه ای رو در اختیار بزاره معرفی کنید. ترجیحا فارسی

منبعی که تمامی این دسته ها را به صورت جامع معرفی کرده باشه آن هم به فارسی وجود نداره. سایت هایی هستن که به صورت جسته و گریخته هرکدام را توضیح داده اند که با یک جستجو می توانید آنها را پیدا کنید. پیشنهاد من بری اینکار سایت انگلیسی http://nosql-database.org/ که بهترین منبع هم می باشد.