PDA

View Full Version : mvc یا hmvc

olampiad
سه شنبه 10 آذر 1394, 12:26 عصر
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
ی سوالی داشتم از دوستان عزیز
من الآن دنبال معماری hmvc هستم و چند تا سوال واسم پیش اومده.
hmvc ی کوچولو سخت تر از mvc هستش !!!
خواستم ببینم اگه من بخوام یه اتوماسیون اداری واسه یه اداره ای بنویسم باید از کدوم معماری استفاده کنم؟
شما فرض کنید من میخوام یه سیستم دانشگاه بنویسم برای دانشگا ازاد که کل دانشگاه رو با اون مدیریت میکنن مثل ایجاد استاد و درس و دانشجو و ...
به نظرتون برای چنین سیستمی از mvc استفاده کنم یا hmvc
من منظورم اینه که پروژه باید تا چ حد بزرگ باشه که ما mvc رو ول کنیم و به سوی hmvc بریم.
ممنون

olampiad
سه شنبه 10 آذر 1394, 12:47 عصر
اینجا کسی تا به حال hmvc نوشته تا کد هاشو ب اشتراک بزاره بخونیم.
ممنون

مهرداد سیف زاده
سه شنبه 10 آذر 1394, 12:59 عصر
hmvc مدل گسترشی برای mvc هست. شما یه سازمان خیلی بزرگ رو قراره handle کنید. و این سازمان خودش زیر سازمانها و بعدش بخشها و چیزای دیگه که کلا وصل هست به سیستم اصلی. مثلا وزارت کشور رو فرض کن. در بخش اصلی وزارت خونه کارمند داریم تا دهیاری‌های کشور. حالا قراره کارکرد سیستم یکپارچه باشه. مثلا دهیاری برای خودش نرم افزار جدا نباشه و بعدش بخشداری یه نرم افزار جدا بلکه تمام کاربران در سامانه مرکزی مجتمع باشن. خب اسن جا بحث سیستم و زیر سیستم بوجود میاد. برای این طور کارها میان از HMVC استفاده میکنن. و سیستم هر چقدر بخواد زیرمجموعه بهش اضافه بشه بصورت sub module در هسته اصلی اضافه خواهد شد. برای این که بتونید از چند module استفاده کنید باید از قوانین HMVC پیروی کنید
ولی خب این مورد رو من در چند نرم افزار ملی کمتر دیدم. حتی بیشتر جاها دیتابیس رو جا به جا میکنن بجای یکپارچه کردن.
دیاگرام زیر این مفهوم رو بهتر توضیح میده
137176

olampiad
چهارشنبه 11 آذر 1394, 11:25 صبح
دوستان کسی نظری نداره.
ممنون

godofphp
چهارشنبه 11 آذر 1394, 11:28 صبح
دوستمون کاملا واضح کفتند نیاز به توضیح اضافی نیست در ضمن این نکته یاتون باشه که mvc یک معماری نیست و یک الگوی طراحی هست بخاطر این میگم معماری نیست که همه با معماری سه لایه اشتباهش میگیرند
موفق باشید

olampiad
چهارشنبه 11 آذر 1394, 17:05 عصر
سلام
ببخشین پس معماری ب چی میگن؟
ممنون

godofphp
چهارشنبه 11 آذر 1394, 17:58 عصر
سلام
ببخشین پس معماری ب چی میگن؟
ممنون
عرض کردم که معماری سه لایه با mvc تفاوت داره و به دلیل اینکه این دو باهم قاطی نشن استفاده از کلمه ی معماری برای mvc صحیح نیست
برای اطلاعات بیشتر میتونید به این لینک (http://www.dotnettips.info/post/1383/mvc-vs-3-tier-pattern)مراجعه کنید یا یه زحمت سرچ به خودتون بدهید
با تشکر