PDA

View Full Version : مشکل با webhook ربات تلگرام

thacker
سه شنبه 17 آذر 1394, 13:51 عصر
سلام
من یه ربات برای تلگرام ساختم که فایل اصلی روبات رو روی هاستم ( میهن وب ) آپلود کردم و گواهینامه ssl رایگان روی هاست فعال کردم و ربات بدون مشکل کار میکرد.
بعد از چند روز به من اخطار داده شد که برای استفاده از ssl روی هاست باید آی پی اختصاصی داشته باشم. به همین دلیل مجبور شدم هاستم رو عوض کنم... الان از شرکت مارال هاست گرفتم و ssl رو بدون مشکل نصب کردم و نیازی به ای پی اختصاصی هم ندارم ...
اما مشکلی که هست اینه که رباتم روی سرور جدید اصلا کار نمیکنه و هیچ درخواستی از تلگرام به صفحه PHP رباتم ارسال نمیشه ...
مشکل از کجا میتونه باشه ؟
به پشتیبانی هاست تیکت زدم و مشکل رو اعلام کردم که این پاسخ رو به من دادند :

پیشنهاد می کنم با کمک یک متخصص سورس برنامه را trace :نید و اگر تشخیص دادید تنظیماتی روی سرور می بایست تغییر کند لطفاً اعلام نمایید تا بررسی کنم
با تشکر

مهرداد سیف زاده
سه شنبه 17 آذر 1394, 14:33 عصر
آیا certificate شما valid هست. خودتون اون url‌رو در کروم وارد میکنید از وضعیت پروتکل سبز هست یا قرمز؟

thacker
سه شنبه 17 آذر 1394, 14:42 عصر
بله Valid هست ... همونطور که گفتم قبلا روی هاست قبلی کار میکرد ...

Unique
سه شنبه 17 آذر 1394, 14:47 عصر
به نظرم باید از طرف تلگرام بررسی کنی چون میگی تلگرام باید php را hit کنه که نمیکنه ! ممکنه مشکل دسترسی از تلگرام ره سرور هاست شما باشه مثلا توی firewall پورت یا ip ی یا محتوای مشکوکی را فیلتر کنن. در چنین صورتی خطا را تلگرام میگیره. البت هاول کاملا مطمئن شو php کلا hit نمیشه.

thacker
سه شنبه 17 آذر 1394, 14:52 عصر
خوب الان من در همین فایل bot.php کد زیر رو قرار دادم که وقتی اجرا شد، یه مقداری رو داخل یک فایل تِکست میریزه (جهت مطمئن بودن از وصل بودن تلگرام به آدرس وب سایتم)

$ip = “1”. “\n”;
file_put_contents(“num.txt”, $ip, FILE_APPEND);

ولی هــــیچ مقداری داخل فایل num.txt ذخیره نمیشه
این یعنی هیچ درخواستی به همین آدرس ارسال نمیشه…

tem988
یک شنبه 29 آذر 1394, 15:38 عصر
سلام
منم همین مشکل رو داشتم ولی مشخص نشد مشکل کجاست.
در آخر از سرویس cloudflare.com استفاده کردم.
کافیه توی این سایت ثبت نام کنید و دی ان اس های دامنه رو روی این سرور ست کنید بعد از اتصال و ست شدن کامل ssl valid بهتون میده.

milad.biroonvand
سه شنبه 13 شهریور 1397, 15:26 عصر
سلام
منم همین مشکل رو داشتم ولی مشخص نشد مشکل کجاست.
در آخر از سرویس cloudflare.com استفاده کردم.
کافیه توی این سایت ثبت نام کنید و دی ان اس های دامنه رو روی این سرور ست کنید بعد از اتصال و ست شدن کامل ssl valid بهتون میده.

منهم همین مشکل رو داشتم از سایت https://teletter.net به عنوان واسطه استفاده کرده و بدون ssl انجام میدادم ولی خود سایت teletter.net از بین رفت یک هاست دارم با یک ssl ولی تلگرام هیچ درخواستی را برای این آدرسی که من ساختم ارسال نمیکنه. انگاری روی هاست های اشتراکی یکاری می کنند که اینکار انجام نشه.