PDA

View Full Version : استفاده از css در شرط php

leilaaa
یک شنبه 22 آذر 1394, 06:32 صبح
من از یک صفحه دیگر پارامتری رو دریافت می کنم با متد GET ، حال بر اساس مقدار پارامتر دریافتی در صفحه جاری می خوام تغیراتی در رنگ ضمینه اجرا کنم( به طور مثال اگه مقدار ورودی yellow بود پس زمینه mydiv زرد بشه و اگه هر رنگ دیگه ایم هم بازم به همین ترتیب . ولی نمی دونم بعد از دریافت متغییر چجوری تو شرط بیارم که اگر پارامتر ورودی فلان مقدار است این تغییر رو تو CSS انجام بده.

کد من که کار نمی کنه

<?php
if(isset($_GET['color'])) {
$color=$_GET['color'];
if($color =='"yellow"'){
#mydiv { background-color: yellow; }
}
}
?>

من وقتی این دستور با echo می نوسیم درست کار می کنه یعنی شرط درسته ولی css نمی دونم چه کنم.

مهرداد سیف زاده
یک شنبه 22 آذر 1394, 07:25 صبح
<?php
$color = isset($_GET['color'])?$_GET['color']:null;
?>

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title></title>

<style>
#mydiv{
background-color:<?=$color>;
}
</style>

</head>
<body>

<div id="mydiv">
Test Of color
</div>

</body>
</html>

leilaaa
یک شنبه 22 آذر 1394, 08:00 صبح
<?php
$color = isset($_GET['color'])?$_GET['color']:null;
?>

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title></title>

<style>
#mydiv{
background-color:<?=$color>;
}
</style>

</head>
<body>

<div id="mydiv">
Test Of color
</div>

</body>
</html>

خیلی ممنون از راهکار خوبتون ولی راستش من مشکلم استفاده از css در شرط (http://barnamenevis.org/showthread.php?514417-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-css-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%B1%D8%B7-php)php این مثال رو هم به عنوان نمونه زدم. که منظورم برسونم. مشکل اصلیم اینه با چه سینکسی باید تو شزط php از css استفاده کرد.

mostafa272
یک شنبه 22 آذر 1394, 10:56 صبح
شما یه متغیر تعریف میکنی و بعد از ست شدن اون متغیر، اون رو به cssاختصاص میدی. (ولی در کل اصلا شرط میخوای چیکار؟ شما تو کدت چک میکنی اگه رنگ زرد هست، رنگ بکگراند زرد باشه خب رنگ رو هر چی انتخاب کرد کاربر همون باشه دیگه شرط برا چیه؟)

if($color=="yellow")
$res="yellow";
elseif($color=="black")
$res="black";
else
$res="green";
?>
#mydiv {
background-color: <?php echo $res;?>;
}