PDA

View Full Version : کمک در مورد پروگرم Atmega8A با نرم افزار progisp

amiri630
پنج شنبه 26 آذر 1394, 10:19 صبح
با سلام : شرمنده پروگرامر USBasp دارم و کدویژن اونو ساپورت نمی کنه و مجبورم از progisp استفاده کنم حالا موندم تیک ها را چطوری بزنم
که میکرو قفل نشه .توی پرتیوس برای شبیه سازی مشخصات میکرو اینجوریه :
Clock Frequency=8Mhz
TOSC Frequency=32768Mhz
watchdog=1MHz
بقیه مشخصات توی کدویژن که build شده مطابق تصویر زیر است . لطفا راهنمایی کنید تیک ها را چطوری بزنم که مجددا بتونم میکرو را پروگرم بکنم و قفل نشه

مهدی کرامتی
پنج شنبه 26 آذر 1394, 11:44 صبح
چرا از Atmel Studio استفاده نمی کنید؟ همین کد رو می تونید اونجا بنویسید و خودش تنظیمات پیش فرض هر میکرو رو داره. رایگان هم هست.

amiri630
پنج شنبه 26 آذر 1394, 12:08 عصر
چرا از Atmel Studio استفاده نمی کنید؟ همین کد رو می تونید اونجا بنویسید و خودش تنظیمات پیش فرض هر میکرو رو داره. رایگان هم هست.

ممنونم مهندس عزیز . بگذار با Atmel Studio امتحان بکنم ببینم چی میشه . با تشکر فراوان
مهندس حجم Atmel Studio خیلی بالاست ! با این سرعت هندلی چطوری دانلودش کنم ! نسخه کم حجم هم مثل اینکه نداره. مهندس مطمئن هستید این پروگرامر USBasp را ساپورت می کنه ؟ با تشکر مجدد

مهدی کرامتی
پنج شنبه 26 آذر 1394, 14:15 عصر
مهندس مطمئن هستید این پروگرامر USBasp را ساپورت می کنه ؟
خیر. پشتیبانی نمی کنه. تنها پروگرمری که تو Atmel Studio پشتیبانی می شه AVRISP MKII ساخت خود Atmel است. من تو منوی Tools اش یک ماکرو تعریف کردم که با استفاده از AVRDUDE و پروگرمر USBASP فایل Hex رو آپلود می کنه.

اگر مشکل تون فقط آپلود فایل Hex است می توانید مستقیما با دستوری مثل این:

avrdude -p mega8 -cusbasp -B1 -Uflash:w:main.hex -b19200
آپلود کد را بدون نیاز به ست کردن Fuse Bit ها و بدون استفاده از CodeVision یا Atmel Studio انجام دهید. کافی است نام فایل Hex کامپایل شده و مسیر آن را بدانید.

اگر از کریستال خارجی استفاده می کنید می توانید با استفاده از دستور زیر فیوز بیت لازم را تنظیم کنید:

avrdude -p mega8-c usbasp -b 19200 -U hfuse:w:0xdf:m -U lfuse:w:0xef:m
اگر هم مطابق تنظیمات خودتان قرار است از کریستال 8mhz داخلی میکرو استفاده شود استفاده از دستور فوق مورد نیاز نیست.

اگر avrdude را بر روی سیستم تان پیدا نکردید می توانید مجموعه WinAvr را از اینجا دانلود کنید:
http://sourceforge.net/projects/winavr/files/WinAVR/20100110

amiri630
پنج شنبه 26 آذر 1394, 14:51 عصر
سپاسگزارم مهندس دستت طلا :تشویق: