PDA

View Full Version : جستجوی غیرتکراری

mahsa.admin
سه شنبه 06 بهمن 1394, 10:58 صبح
سلام
من یک دیتا تیبل دارم که 100 رکورد ذارذ مثلا در ستون اول آیتمی داریم که تکراری هست
من میخام با یک حلقه for که در دیتا تیبل میزنم ایتم هایی از ستون اول استخراج کنم که تکراری نباشد(درواقع از صدتا رکورد مثلا 5 تا آنها چندین بار تکرار شده که به صد ت ارسید من اون پنج تا رو میخام)
میشد از همون اول دیتا تیبل رو با رکورد غیر تکراری پر کرد ولی من اینو نمیخام داخل همین دیتا تیبلی که تکراراری هست میخام اونهایی که تکرار شده رو در بیارم

DataTable dt=new Ddatatable();
for (int i = 0; i < dt.Rows.Count; i++)
{
MessageBox.Show(dt.Rows[i]["id"].ToString());
}

AmiN0012
سه شنبه 06 بهمن 1394, 14:17 عصر
سلام دوست من.ی راهش اینه میتونی یه ارایه ایجاد کنی توش مقادیر سطر اول بزاری.حالا تک تک خونه های ارایه بگرد اگر مقداری برابر با این مقدار بود یعنی تکراریه

mahsa.admin
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 07:38 صبح
نه خوب هدفم فقط اینه که با یک با اتصال به دیتا بیس داده ها رو بگیرم بعد رو آن داده های غیر تکرارو استخراج کنم وگرنه خوب کافی بود یکبار دیگر هم با Group By با دیتابیس ارتباط داشته باشم و داده های غیر تکراری یا گروه بندی کنم

محمد رضا فاتحی
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 07:58 صبح
سلام دوست عزیز... این کوئری میاد نام و نام خانوادگی و کد ملی افرادی که کد ملی تکراری دارند رو براتون میاره...البته اگه دقیق متوجه سوالتون شده باشم...

SELECT name, famil, codemelli
FROM tblstudenet
GROUP BY codemelli, name, famil
HAVING (COUNT(codemelli) > 1)

mahsa.admin
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 08:12 صبح
با تشکر از شما
منظورم من گروه بندی رو کوئری نبود من میخام داخل یک دیتا تیبل گروه بندی کنم شما قبل از اینکه اطلاعاتو داخل دیتا تیبل کنید این کارو انجام دادید در حالی که من اطلاعات گروه بندی شده داخل دیتا تیبل نمیخام همه رکورد ها رو میخام بعد برای یک قسمت از کارم میخام داخل دیتا تیبل پردازش کنم

ghasem110deh
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 09:11 صبح
سلام :)
این با دیتاویو :
http://forums.asp.net/t/1694351.aspx?Groupby+on+Datatable+with+count+funct ion+in+c+

اینم با لینک :
http://stackoverflow.com/questions/5573792/get-count-of-records-in-datatable-by-groupings

امتحان کنید ، ببینید جواب میگیرید !؟

mahsa.admin
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 09:51 صبح
با تشکر از وقتی که گذاشتید
من دقیقا این کد مد نظرم بود

DataTable dtUniqRecords = new DataTable();
dtUniqRecords = dt.DefaultView.ToTable(true, Columns);