PDA

View Full Version : ترکیب دستورات join و union

farzadkamali
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 18:17 عصر
با سلام من چند تا جدول دارم که یه سری از فیلدهاشون هم نام هستند و بعضی ها هم نیستند
می خوام این جداول رو جوین کنم به طوری که فیلدهای هم نام با استفاده از دستور union ادغام بشن.
members (membercode,membername
mahianeh (mid,membercode,amount,date,type
ghest (gid,membercode,amount,date,type,qty,loanID

select membercode,amount,date,type from ghest union select membercode,amount,date,type from mahianeh

دستور فیلذهای هم نام رو ادغام میکنه. اما علاوه بر این، در جدول ghest دو فیلد به نام تعداد قسط و شماره وام دام که میخوام این ها هم به نتیجه دستور بالا اضافه بشن.
در نهایت با فیلد های membername و membercode جدول members جوین بشن (برای نمایش نام اعضاء).
چه جوری میشه این کار رو انجام داد.
خیلی در این زمینه گشتم اما چیزی نیافتم.
ممنون

farzadkamali
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 20:47 عصر
با سلام من چند تا جدول دارم که یه سری از فیلدهاشون هم نام هستند و بعضی ها هم نیستند
می خوام این جداول رو جوین کنم به طوری که فیلدهای هم نام با استفاده از دستور union ادغام بشن.
members (membercode,membername
mahianeh (mid,membercode,amount,date,type
ghest (gid,membercode,amount,date,type,qty,loanID

select membercode,amount,date,type from ghest union select membercode,amount,date,type from mahianeh

دستور فیلذهای هم نام رو ادغام میکنه. اما علاوه بر این، در جدول ghest دو فیلد به نام تعداد قسط و شماره وام دام که میخوام این ها هم به نتیجه دستور بالا اضافه بشن.
در نهایت با فیلد های membername و membercode جدول members جوین بشن (برای نمایش نام اعضاء).
چه جوری میشه این کار رو انجام داد.
خیلی در این زمینه گشتم اما چیزی نیافتم.
ممنون

خودم یافتم. اینجا کدم رو میزارم تا شاید به درد بقیه بخوره. جمعا 4 تا جدول جوین و ادغام شدن. (1- ماهیانه 2- برداشتی ها 3- قسط 4- اعضاء)

select ghest.membercode,amount,date,type,qty,loannum,memb ers.membercode,members.membername from ghest inner join members on ghest.membercode=members.membercode union all select mahianeh.membercode,amount,date,type,null as qty, null as loannum,members.membercode,members.membername from mahianeh inner join members on mahianeh.membercode=members.membercode union all select bardasht.membercode,amount,date,type,null as qty, null as loannum,members.membercode,members.membername from bardasht inner join members on bardasht.membercode=members.membercode