PDA

View Full Version : سوال: اجرای یک دامنه بر روی 2 سرور

leaping
پنج شنبه 08 بهمن 1394, 14:39 عصر
سلام چطوری میشه یک دامنه رو بر روی دوتا سرور اجرا کرد و مثلا گفت که اگه این ip ورودی از ایران بود روی این سرور از ایران اجرا بشه و اگه این ip ورودی از ایران نبود روی سرور خارج از کشور اجرا بشه؟

Unique
جمعه 09 بهمن 1394, 02:03 صبح
اگه دقیقا میخوای یک دامنه باشه و Sub نزنی ، باید روی DNS این قابلیت باشه ، یعنی GEO Backend را پشتیبانی کنه. بر اساس IP میاد و سرور نزدیکتر را بر میگردونه ، Google و Yahoo هم برای افزایش سرعت پاسخگویی و بالانس کردن Request ها (یا دقیقترش Load Balancing) ازش استفاده میکنن.

قطعا خودت میتونی با گرفتن Database GeoIP و سر و کله زدن با DNS Server خودت انجامش بدی اما اگه شسته رفته و بی دردسر میخوای ، از اینها میتونی سرویس بگیری :
http://www.geoscaling.com
https://www.zerigo.com/managed-dns
http://edgedirector.com

leaping
جمعه 09 بهمن 1394, 10:50 صبح
سلام و ممنون از پاسخگویی و پیگیریتون
من با دیتابیس های Geo Location کار کردم و مشکلی با اون ندارم و یه دیتابیس خوبشم دارم
مشکل من بیشتر با قسمت دوم ماجرا هست
اونم ست کردن DNS و اینا
به طور عممی مراحل ورود به سایت از دید من اینطوریه که
وقتی ما اسم یک دامنه رو توی مرورگر مینویسم اول برای DNS SERVER میره که تبدیل به IP بشه و نهایتا از طریق IP, کلاینت به سرور ما ارتباط داده بشه و از اونجا به بعد هم توی سرور از طریق مثلا BIND میشه IP رو پخش کرد و مثلا با apache دسترسی به پوشه های مختلف رو میسر کرد.(هرجاش نیاز بود اصلاح کنید ممنون میشم)

خب حالا بحث من اینه از اونجایی که تبدیل نام دامنه به IP از طریق DNS SERVER صورت میگیره من چطوری میتونم اینهارو اصلاح کنم.
آیا از طریق پنل دامنه قرار هست چیزهایی ست بشه؟
که در غیر این صورت DNS SERVER مربوطه که حق نداره بدون اجازه من دامنه من رو به یک IP دیگه بفرسته
بعد از اون هم اگه قرار باشه از طریق من و توی سرور خودم ست بشن اصلا چطوری عمل ریدایرکت کردن اتفاق میفته؟
اگه سروری که دامنه ابتدا قرار هست برای اون ارسال بشه به هر دلیلی دون بشه دیگه IP ریدایرکت نمیشه؟
این مسئله یکم برای من گنگ هست میشه یکم بیشتر توضیح بدین که من هم متوجه بشم؟
بازم ممنون

Unique
جمعه 09 بهمن 1394, 22:49 عصر
مثل اینکه اصلا قسمت دوم پاسخ من را نخوندی ! یک سری سرویس های DNS هست که با همین Database های GEO کار میکنن و کاربر را به سرور های مختلف بر اساس مکانی که درخواست میدهند هدایت میکنن ! یعنی IP را بر اساس نزدکی کاربر به سرور بر میگردونن. توی مثال شما کاربرای ایرانی را به سرور ایران شما و غیر ایرانی را به سرور های خارج از ایران.

من خودم تا خالا یان موضوع را روی هیچ DNS سروری کانفیگ نکردم اما سایت هایی که معرفی کردم این سرویس را بهتون میدن.

آیا از طریق پنل دامنه قرار هست چیزهایی ست بشه؟
خیر DNS Server روش تنظیمات انجام میشه.

که در غیر این صورت DNS SERVER مربوطه که حق نداره بدون اجازه من دامنه من رو به یک IP دیگه بفرسته
شما روش Rule ست میکین که این کار را انجام بده ! حق را شما بهش میدی.

بعد از اون هم اگه قرار باشه از طریق من و توی سرور خودم ست بشن اصلا چطوری عمل ریدایرکت کردن اتفاق میفته؟
DNS Server شما میتونه توی ایران باشه و ایران ها را بده به خودش و بقیه را به سمت سرور خارجی هدایت کنه.

اگه سروری که دامنه ابتدا قرار هست برای اون ارسال بشه به هر دلیلی دون بشه دیگه IP ریدایرکت نمیشه؟
اگه Cache شده باشه شاید کار کنه ولی اگه DNS Server قطع باشه خوب معلومه مشکل پیش میاد. شما به این شرکت ها پول میدی که مطمئن تر باشی سرویس قطع نمیشه.