PDA

View Full Version : سوال: جستجو در اکسس با سی شارپ

rezazl
جمعه 09 بهمن 1394, 19:30 عصر
سلام دوستان من دارم یک فرم ورود اعضا درست می کنم. قسمت عضو اعضا رو درست کردم . حالا دوتا تکست باکس دارم که یکی نام کاربری و دیگری رمز عبور. میخوام با توجه به اون بانک ذخیره اعضا از طریق این دو فیلد اعضایی ک وجود دارن ورود کنن. قطعه کد مربوطه رو میشه بم بگین؟؟

حسین.کاظمی
جمعه 09 بهمن 1394, 22:10 عصر
این یه قطعه کد اکسس هست که کاربر بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبورش چک میکنه که وضعیتش فعال است یا غیر فعال،اگر فعال بود یه سری اطلاعات مثل نام کاربری،نوع کاربر(مدیر،کاربر عادی،.....) و شناسه کاربر را دریافت می کند و در یک متغییر عمومی ذخیره میشه و نام کاربر را در یک لیبل که در فرم اصلی قرار دادم نشون میده و در نهایتم فرم لاگین بسته میشه و فرم اصلی نشون داده میشه:لبخند:

try
{

if (txtUser.Text.Trim() == "" || txtPassword.Text.Trim() == "")
{
FarsiMessageBox.MessageBox.Show("خطای ورود", "نام کاربری یا رمزعبور نمی تواند خالی باشد", FarsiMessageBox.MessageBox.Buttons.OK, FarsiMessageBox.MessageBox.Icons.Error);
}
else
{
string comstring = "select * from tbl_Users1 where Name_User='" + txtUser.Text + "' and Password_User='" + txtPassword.Text + "'";
OleDbCommand com = new OleDbCommand(comstring, con);
con.Open();
OleDbDataReader dr;
dr = com.ExecuteReader();
string vaziat;
if (dr.Read())
{
vaziat = dr["Vaziat"].ToString();
if (vaziat.Equals("فعال"))
{
frmMain main = new frmMain();
main.Dastrsi = dr["Type_User"].ToString();
this.Hide();
//main.toolUser.Text = txtUser.Text.Trim();
main.toolUser.Text = dr["namefamily"].ToString();
MoveContex.type_user = dr["Type_User"].ToString();
MoveContex.ID_Current_User = dr["id_user"].ToString();
main.ShowDialog();
}
else
FarsiMessageBox.MessageBox.Show("امنیت", "حساب کاربری شما توسط مدیر برنامه غیر فعال شده است", FarsiMessageBox.MessageBox.Buttons.OK, FarsiMessageBox.MessageBox.Icons.Information);
}
txtPassword.SelectAll();
FarsiMessageBox.MessageBox.Show("خطای ورود", "نام کاربری یا رمزعبور وارد شده صحیح نیست", FarsiMessageBox.MessageBox.Buttons.OK, FarsiMessageBox.MessageBox.Icons.Error);
}
}
catch (Exception msg)
{
MessageBox.Show(msg.Message);
}

con.Close();
}

امیدوارم کد هام کمکت کرده باشه