PDA

View Full Version : تعویض دیتا بیس اسکیو ال

hamidrezax1
جمعه 16 بهمن 1394, 08:08 صبح
سلام دوستان
من یک برنامه دارم که با توجه به الگوریتم هایی که توش بکار رفته میتونه چند میلیون رکورد دریافت کنه و تحلیل کنه
بانک من اکسس بوده و با توجه به تحلیل و گاها بیشتر شدن رکورد سیستم کرش میکنه
برنامه من به این صورت بود که در فرم لودم میامدم و از یه فایل درون برنامه دیتا بیس اکسس رو ریستور میکردم به جای دیتابیس اصلی برنامه که نتیجه کار طبیعتا یه دیتا بیس کاملا خالی از رکورد بود
اما حالا که میخوام با اس کیو ال خود وی بی 2010 انجام بدم به علت اتچ شدن اجازه جابجایی ندارم
کسی میتونه راهنمایی کنه که با چه کدی اول دیتابیسم دیتچ کنم و بعد جایگزین کنم؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

pamapz
چهارشنبه 21 بهمن 1394, 23:13 عصر
کد های اتچ و دیتچ رو میتونی از توی همون اسکیوئل بگیرین ، روی هرقسمت از اسکیوئل گزینه ای به نام script وجود داره که کد های مربوطه رو به شما میده
EXEC master.dbo.sp_detach_db @dbname = N'DatabaseName'
گاها ممکنه برای دیتچ کردن به مشکل بر بخورین که باید بانک رو طبق راه حل های پیشنهاد شده ماکیروسافت از حالت اجرا خارج و بعد دیتچ کنین .

hamidrezax1
دوشنبه 26 بهمن 1394, 01:19 صبح
Dim cnn As New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DataBase.MDF;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True")Dim cmd As New SqlCommandcnn.Open()Dim query As String = "BACKUP DATABASE [" + Application.StartupPath + "\DataBase.MDF] TO DISK = N'D:\\backup.BAK'"cmd.CommandText = querycmd.Connection = cnncmd.ExecuteNonQuery()cnn.Close()