PDA

View Full Version : حرکت زمانی بین ردیف DataGridView

علی فتحی
شنبه 17 بهمن 1394, 01:51 صبح
سلام بین کد زیر چه کدی را بنویسم تا بصورت مرتب ردیفهای دیتاگرید انتخاب بشه.فوکوس بشه.
private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{

}

khokhan
شنبه 17 بهمن 1394, 02:17 صبح
سلام بین کد زیر چه کدی را بنویسم تا بصورت مرتب ردیفهای دیتاگرید انتخاب بشه.فوکوس بشه.
{

}

سلام
پست یکی مانده به آخر در این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?517413-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D8%A8%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%B7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-datagridview)

علی فتحی
سه شنبه 20 بهمن 1394, 03:06 صبح
سلام اقا خوخان عزیز ممنون از جوابتون ولی منظور من این نبود.
همچنان که میدانید با اینتر یا کلید جهت نما میشه در ردیف دیتاگرید حرکت کرد.
چگونه میتوان این حرکت رو بصورت زمانی قرار داد؟

reza_ali202000
سه شنبه 20 بهمن 1394, 06:01 صبح
سلام دوست عزیز
یه شمارنده سراسری تعریف کنید. هر دفه که تایمر اجرا میشه یه دونه بهش اضاف بشه . حالا اگه میخواین فقط بین سلولهای یه ردیف جابجا بشه، همون سلول رو سلکت میکنید. تا زمانی که کانتر برابر کالوم کنت بشه. بعدش دوباره صفر بشه.
حالا اگه میخواین بین ردیفها هم جابجا بشه یه کانتر دیگه اضاف میکنید ولی زمانی که شرط قبلی اجرا شد یدونه به این اضافه بشه. اینم دوباره وقتی به روکونت برسه صفر بشه.
درواقع شرط و شمارنده دومی توی شرط اولی هست.

khokhan
سه شنبه 20 بهمن 1394, 17:43 عصر
سلام اقا خوخان عزیز ممنون از جوابتون ولی منظور من این نبود.
همچنان که میدانید با اینتر یا کلید جهت نما میشه در ردیف دیتاگرید حرکت کرد.
چگونه میتوان این حرکت رو بصورت زمانی قرار داد؟

فکر میکنم ،منظور شما یه چیزی در این مایه ها باشه......................

mrprestige
سه شنبه 20 بهمن 1394, 20:39 عصر
{

}

سلام دوست من وقتت بخیر ، دوست عزیز قبل از اینکه بگم داخل کنترل Timerت چه کدی رو بنویسی اول توی Form_load فوکوس رو روی Datagridview کن ( یعنی ()Datagridview.focus ) بعد Interval کنترل تایمر رو بسته به نیازتون تنظیم میکنی و باز داخل Form_Load مربوط Enable تایمر رو true میکنی و داخل کلاس Form متغییری قرار میدی به نام i برابر صفر قرارش میدی و حالا داخل کنترل تایمر این کد رو مینویسی

dataGridView1.CurrentCell = dataGridView1.Rows[i + 1].Cells[0];
i++;

امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم . پیروز و موفق باشید .

یا علی