PDA

View Full Version : تعیین دسترسی بر روی منوها

MortezaDelphi
یک شنبه 12 شهریور 1385, 09:52 صبح
سلام

من می خوام یه برنامه بنویسم که یه سری فایلها را توی دیتابیس ذخیره می کنه و اونها را برای کاربران مختلف به صورت مختلف باز می کنه . مثلا یکی که دسترسی پرینت نداره ، وقتی فایل باز میشه گزینه پرینت در منوی فایل غیر فعال هست . یا مثلا اگر دسترسی تغییر نداره فایل برای او به صورت read only باز بشه .

در مورد تنظیم این دسترسی ها کسی پیشنهادی داره یا میتونه به من کمک کنه .

delphi5
یک شنبه 12 شهریور 1385, 10:02 صبح
سلام
میتونی یه حالت policy برای خودت ایجاد کنی . به این صورت که در بانک مربوط به یوزرهات بیای یه فیلد به اندازه تعداد منوهات ایجاد کنی و به ازای دسترسی به اون منو مقدار 1 و در صورت محدود بودن اون منو برای شخص مقدار صفر رو ذخیره کنی و در رویداد onactive یا onshow اون فرم بیای و مقدار این فیلد رو چک کنی و فیلدهائی که صفر هستند رو مقدار منو اون رو غیر فعال کنی

MortezaDelphi
یک شنبه 12 شهریور 1385, 11:33 صبح
با تشکر از جوابتون
فکر میکنم سوالم را بد مطرح کردم . من منظورم تعیین دسترسی روی منوی برنامه هایی بود که فایلشون توی دیتابیس ما هست . مثلا یه فایل word را توی دیتابیسم ذخیره کردم . می خوام وقتی کاربری که دسترسی پرینت یا ذخیره را نداره ، این فایل را باز کرد گزینه print یا گزینه save as توی منوی file مربوط به برنامه ms - word غیر فعال بشه . ( در واقع بر روی منوهای برنامه های دیگه دسترسی تعیین کنیم )

Mahyaa
یک شنبه 12 شهریور 1385, 13:25 عصر
به این صورت که در بانک مربوط به یوزرهات بیای یه فیلد به اندازه تعداد منوهات ایجاد کنی و به ازای دسترسی به اون منو مقدار 1 و در صورت محدود بودن اون منو برای شخص مقدار صفر رو ذخیره کنی

اونها را برای کاربران مختلف به صورت مختلف باز می کنه

خوب هر کاربری یک حق دسترسی داره (مثلا همون حق چاپ) . این حقوق دسترسی باید جایی نگهداری بشه (مثلا جدول کاربران) . البته این به برنامتون بستگی داره که شما اطلاعات کاربران رو با چه ساختاری نگهداری می کنید . مثلا براش یک Table دارید یا توی فایل یا ... .

MortezaDelphi
یک شنبه 12 شهریور 1385, 19:44 عصر
سلام
بهتره سوالم را اینطوری بیان کنم :

من توی دیتابیسم یه سری فایل word یا autocad دارم . می خوام وقتی یه کاربری اون فایل را باز کرد . دیگه نتونه اون را تغییر بده یا ازش پرینت بگیره یا حتی روی دستگاه خودش save as کنه .

اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم .

zman123456
دوشنبه 13 شهریور 1385, 08:35 صبح
سلام
اگه بخواهید می تونید با تنظیم شبکه این کار رو بکنید.
با راه اندازی domain contoller روی شبکه می تونید این کار رو انجام بدید. ولی متاسفانه با دلفی رو نمی دونم.
ولی شاید بتونی با message این کار رو بکنید.
امید وارم جوابشو پیدا کنید.