PDA

View Full Version : عدم دسترسی به لیست پورت ها

narges_j
سه شنبه 04 اسفند 1394, 15:55 عصر
با سلام خدمت دوستان

من از دستور زیر برای گرفتن پورت ها استفاده میکنم ولی هیچی پیدا نمیکنه.فکر کنم دسترسی به پورت ها را ندارم.کاربر ادمین هم هستم.لطفا راهنمایی کنید چطور مشکل را حل کنم.
string[] ports = SerialPort.GetPortNames();

با تشکر

alibilgats
سه شنبه 04 اسفند 1394, 16:52 عصر
سلام دوست عزیز
شما از قسمت device manager لیست پورت های فعال رو نگاه کردین؟!

narges_j
سه شنبه 04 اسفند 1394, 17:23 عصر
بله. اگر منظورتون universal serial bus controllers باشه.

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 04 اسفند 1394, 18:08 عصر
فکر نکنم ارتباطی با اونجا داشته باشه...
139254

narges_j
سه شنبه 04 اسفند 1394, 18:29 عصر
من ports ندارم

narges_j
سه شنبه 04 اسفند 1394, 19:21 عصر
این بخش اضافه کردم ولی روی همه پورت ها علامت زرد رنگ هست و هنوز هم با کدی که گذاشتم پورتی را پیدا نمیکنه

محمد رضا فاتحی
چهارشنبه 05 اسفند 1394, 02:27 صبح
سیستم شما پورت سریال داره؟ pc؟

narges_j
چهارشنبه 05 اسفند 1394, 02:57 صبح
سیستم من لپ تاپ هست.میخوام وقتی یک ترازو به سیستم وصل میشه پورت اش را شناسایی کنم.اصلا راه درست امدم؟
139255

alibilgats
چهارشنبه 05 اسفند 1394, 03:19 صبح
شما درایور سریال پورت مجازی رو نصب کردین؟!
البته بستگی به نوع دستگاه و نوع ارتباط ممکنه متفاوت باشه که اصولا تولید کننده دستگاه اعلام میکنه چه درایوری باید نصب بشه

محمد رضا فاتحی
چهارشنبه 05 اسفند 1394, 03:53 صبح
من برای اتصال دستگاه کارت خوان به لپ تاپم برای یه پروژه از کابل مبدل COM به USB استفاده کردم همراهش یه CD بود که وقتی نصب شد یه پورت Com به سیستمم اضافه شد و از همون اطلاعات پورت سریال رو می خوندم...

narges_j
چهارشنبه 05 اسفند 1394, 04:00 صبح
الان یکسری پورت مجازی با نرم افزار Eltima نصب کردم و در برنامه لیست پورتهای مجازی را اورد.فقط این برنامه کردک نشده است شما با چه برنامه ای پورت مجازی می سازید؟

narges_j
چهارشنبه 05 اسفند 1394, 04:04 صبح
من میخواستم لیست پورت ها را بگیرم و بعد که فرضا ترازو روشن شد دوباره لیست پورت ها را بگیرم و پورت را شناسایی کنم.الان همه پورتها را نشان میده.چطوری اینکار بکنم.کابل مبدل هم ندارم

alibilgats
چهارشنبه 05 اسفند 1394, 04:22 صبح
ببینید دوست عزیز.
اتصال به دستگاه از طریق پورت سریال شرایط داره و هر دستگاهی شرایط خاص خودش رو داره.
یعنی قرار نیس هر دستگاهی که وصل میکنید به سیستم خودش پورتش رو شناسایی کنه و شما شروع کنید ازش اطلاعات بگیرید!
اولین مرحله اینه که بدونید دقیقا دستگاه شما از چه ساختاری پیروی میکنه! یعنی کابل خروجی دستگاه که قراره به سیستم وصل بشه usb هستش یا کابل COM
اگه usb هستش درایورش چیه؟! آیا همراه دستگاه توی CD هست یا نه!
اگر بود نصب میکنید و اگر نبود وقتی دستگاه رو به سیستم متصل میکنید توی device manager چی میاره؟! از طریق اینترنت میشه خودش سرچ بزنه پیدا کنه و نصب کنه یا نه!
اصلا گذشته از این مسایل اون درایور با نسخه 64 بیت سازگاره یا نه!
درضمن معمولا دستگاه هایی که با پورت سریال کار میکنن با USB3 مشکل دارن! باید بزنید به پورت USB2:لبخند:

حالا تازه از این مراحل گذشتید میرسید به نحوه ارتباط! یعنی سرعت ارسال و دریافت و ...

narges_j
چهارشنبه 05 اسفند 1394, 05:16 صبح
فایل اموزشی یا راه حلی ندارید که من شروع کنم؟اولین بار که میخوام این کار انجام بدم