PDA

View Full Version : تنظیم اندازه فرم در مانیتورهای مختلف

sara_aryanfar
شنبه 08 اسفند 1394, 08:26 صبح
با سلام دوستان بهترین راهکار برای تنظیم شدن فردم در مانیتور های مختلف چی هست مثلا وقتی در لپ تاب طراحی میشه نرم افزار نمایش طبیعی داره اما وقطی در مانیتور های کوچکتر نمایش داده میشه نصف برنامه نشون داده نمیشه چه باید کرد تا اتوماتیک فرم به همان نسبت تنظیم بشه البته به نظرم در مانیتورهای کوچکتر این مهمتره چون در بزرگ ها فکر نکنم مشکلی داشته باشه

حسین.کاظمی
شنبه 08 اسفند 1394, 08:54 صبح
سلام
بهترین و مناسب ترین همون استفاده از پنل است و تنظیم anchor اشیا و فرم هاست....:لبخند:

sara_aryanfar
شنبه 08 اسفند 1394, 10:49 صبح
سلام
بهترین و مناسب ترین همون استفاده از پنل است و تنظیم anchor اشیا و فرم هاست....:لبخند:

خب من از اونا معمولا استفاده می کنم و تا به حالم به مشکل نخورده بودم اما امروز مشتری که مانیتور کوچک و مربع شکل قدیمی داشت این مورد رو اعلام کرد و دیدم بله نصف فرم کامل دیده نمیشه

Mahmoud Zaad
شنبه 08 اسفند 1394, 11:17 صبح
سلام
شما باید ببینید رزولوشن اون مانیتور چنده و اندازه اولیه فرم رو برابر با اندازه رزولوشن قرار بدید. معمولاً اینجور مانیتورها 800*600 هستند ولی شاید این مانیتوری که می گید 480*640 باشه.

حسین.کاظمی
شنبه 08 اسفند 1394, 13:55 عصر
قبلاًیادمه یه dll واسه همچین مشکلی نوشته بودم و اتفاقاًچند شب پیش توی آرشیوم دنبالش میگشتم پیداش نکردم ولی اگر میخایید که کلا در همه مانیتورها با هررزولوشینی فرم هاتو نمایش بده باید بری سراغ wpf حرف نداره،خدای این کاره!!!!!:لبخند: