PDA

View Full Version : شما کدام ابزار را برای گزارشگیری ترجیح می‌دهید؟

مهدی کرامتی
شنبه 17 اسفند 1381, 23:43 عصر
لطفا از عناوین فوق یکی را انتخاب کنید.

SyntaxCheck
یک شنبه 18 اسفند 1381, 01:03 صبح
من از quick report استفاده میکنم.این cristal report رو میشه از جایی free گرفت؟

مهدی کرامتی
یک شنبه 18 اسفند 1381, 03:25 صبح
اگه syntax این Crystal Report رو چک کنید متوجه خواهید شد که اصلا میانه خوبی با زبان های راست به چپ (فارسی/عربی/عبری) ندارد.
تنها دوست ما در بین موارد فوق Fast Report است.

(امید)
یک شنبه 18 اسفند 1381, 08:07 صبح
من از Quick Report استفاده می کنم . کارمم تا به حال به خوبی راه انداخته :)

امید

SyntaxCheck
یک شنبه 18 اسفند 1381, 12:04 عصر
متشکر از جواب شما
من یه نسخه از fastreport رو دارم(2.4). ایا جدید تر از این چیزی رو سراغ دارید.
راستی یه وسیله دیگه گزارش گیری خوشگل هم هست بنام vtktools.این vtktools هم چیز کامل و جالبیه.اما من باهاش کار نمیکنم.

Inprise
یک شنبه 18 اسفند 1381, 12:57 عصر
فکر نمیکنم برای دلفی و سی بیلدر مناسب تر از Rave وجود داشته باشه . ضمن اینکه اخیرا این PrintSystem شرکت DevExpress رو هم دیدم و چیز خوبیه .

موفق باشید .

SyntaxCheck
یک شنبه 18 اسفند 1381, 15:43 عصر
راجع به rave و cristal report چیزهای زیادی گفته شده.اما من باهاشون تجربه کاری ندارم.اگر آدرس از جایی که بشه rave رو دانلود کرد بگید ممنون میشم.البته اگه دانلود کردنیه.

nastooh_t
یک شنبه 18 اسفند 1381, 16:40 عصر
با سلام
من هم از quick report استفاده میکنم.
اما این rave را که جناب اینپرایز فرمودند رو تا بحال ندیدم.
اگه ممکنه راجع به اون بیشتر توضیح بدید.
ممنون

amirrf
چهارشنبه 21 اسفند 1381, 18:57 عصر
من از quick report استفاده میکنم.این cristal report رو میشه از جایی free گرفت؟
بله،‌ Crystal Reports را می‌توانید تقریبا رایگان از بازار تهیه کنید. آخرین نگارش موجود 9.2 است. آخرین VCL موجود برای نگارش 8.5 و دلفی 6 است.

اگه syntax این Crystal Report رو چک کنید متوجه خواهید شد که اصلا میانه خوبی با زبان های راست به چپ (فارسی/عربی/عبری) ندارد.
نگارش 7.01 در ویندوزهای فارسی بخوبی قابل استفاده است. نگارش های 8 و 8.5 در ویندوزهای 2000 و XP با فارسی مشکلی ندارند. نگارش 9.2 یونیکد است و پشتیبانی ویژه برای راست-به-چپ و نمایش عددها دارد.

اما این rave را که جناب اینپرایز فرمودند رو تا بحال ندیدم.
اگه ممکنه راجع به اون بیشتر توضیح بدید.
Rave Reprots 5.0 BE با دلفی 7 مجتمع شده است و ابزار گزارش‌سازی ارایه‌شده در محیط‌های توسعه بورلند بجای ابزار قبلی (Quick Reports) است و به نظر من بهتر است. نگارش 4 این گزارش‌ساز برای دلفی 5و6 وجود داشته است.

Crystal Reports امکان ساخت گزارش‌های پیچیده را فراهم می‌کند، در مقابل توزیع کاربردهای ساخته شده با Rave Reports و مشابه آن ساده تر است.

sabet
یک شنبه 25 اسفند 1381, 12:13 عصر
سلام
فقط برنامه نویس های رلفی کار
خیلی باحالید :o

sabet
دوشنبه 26 اسفند 1381, 09:22 صبح
من هم Quick Reports را ترجیح میدهم
هم راحت است و هم کامل

baabi
دوشنبه 26 اسفند 1381, 16:56 عصر
من از fastreport استفاده میکنم

aliasghar
یک شنبه 03 فروردین 1382, 13:28 عصر
با سلام
من تا حالا از REPORT BUILDER زیاد استفاده کردم
خیلی ابزار کاملیه و دو تا ویژگی خیلی خوب داره
1- SOURCE اش هم همراهش هست
2- اجازه ایجاد REPORT در حالت RUN TIME را هم میده

Hidarneh
سه شنبه 05 فروردین 1382, 12:58 عصر
و صد البته با ExtraDevice می تونید گزارشات Report Builder رو به بیش از 10 فرمت ( ورد . اکسل و ...) خروجی بدهید.

hr110
شنبه 16 فروردین 1382, 14:43 عصر
با سلام
یک سایت جالب هم وجود دارد که یکسری کامپوننت جالب دارد که از جمله آنها میتوان به سری print suite نام برد که خیلی جالب است( :shock: ) ولی متاسفانه( :wink: ) همه انها پولی است.

سه شنبه 27 خرداد 1382, 17:31 عصر
سلام
این report builder از کجا مجانی گیر میاد؟؟؟

object
شنبه 04 مرداد 1382, 01:09 صبح
سلام
گزارش گیری برای من خیلی آزار دهنده بود تا اینکه خودم همت کردم و یک ActiveX ایجاد کردم که گزارشهام رو با فرمت HTML بگیره یکی هم میخوام بسازم که گزارش ها رو توی Ms Word بگیره برام
اگر کسی طرح و نظری داره خوشحال میشم مستفید بشم
اگر هم کارم خیلی اشتباهه حتما به من تذکر بدید
با تشکر
Object کوچولو

b_mohammadpoor
شنبه 04 مرداد 1382, 11:36 صبح
چرا اینجا کسی با Rave کار نمیکنه ؟ :shock: :(

Hidarneh
سه شنبه 07 مرداد 1382, 20:23 عصر
mcmilad جان آدرسش رو توی ایران دولوپرز من دادم بگرد پیدا می کنی با سورسش هم هست . در ضمن همین reportBuilder به کمک ُExtraDevice‌هم خروجی html می ده هم ورد هم اکسل هم اکسس و هم ...

mesaem
یک شنبه 12 مرداد 1382, 00:21 صبح
من از qreport استفاده کردم ولی در چند جا با مشکل روبرو شدم. لطفا اگر کسی نرمافزار خوبی سراغ داره معرفی کنه که بتونم download کنم. ممنونم. :wink:

mazaheri
دوشنبه 13 مرداد 1382, 21:34 عصر
با سلام

من به نتیجه این رای گیری امیدوارم. ولی به دلیل حمایت بورلند از Rave فکر میکنم منصفانه این باشد که به لیست رای گیری اضافه شود ( والبته بایستی رای ها مجددا اخذ شود)

متشکرم

vadood
سه شنبه 14 مرداد 1382, 12:50 عصر
من همیشه از Crystal Reports استفاده کردم. نسخه های جدیدش (2/9 مثلا) متن bidi را هم ساپورت می کنند و برای فارسی کاملا قابل استفاده هست.

سوال من این است که ایا با بقیه ابزارهای گزارش گیری که اینجا بهشون اشاره شده هم می شه تو run time گزارش را طراحی کرد و تغییر داد یا نه؟

[/quote]

Hidarneh
جمعه 17 مرداد 1382, 17:22 عصر
ReportBuilder که می شه ( اگه نشه فایده اش چیه ؟ )

مهدی کرامتی
جمعه 17 مرداد 1382, 18:22 عصر
خوب معلومه که FastReport هم Run-Time Report Designer داره. خوبش رو هم داره. تازه فارسی هم میشه :wink:

Hidarneh
جمعه 17 مرداد 1382, 19:46 عصر
البته منظور من در مورد اینکه اگه نشه runtime گزارش ساخت در مورد تمام اینها بود . وگرنه با همون QReport 1.0 کار می کردیم خب !!!

saeed_d
یک شنبه 19 مرداد 1382, 19:56 عصر
راجع به rave و cristal report چیزهای زیادی گفته شده.اما من باهاشون تجربه کاری ندارم.اگر آدرس از جایی که بشه rave رو دانلود کرد بگید ممنون میشم.البته اگه دانلود کردنیه.

ىلفی 7 رو نصب کن rave رو هم ىاره :)

Vakily
یک شنبه 12 تیر 1384, 10:19 صبح
چگونه quick Reprt را به دلفی 7 اضافه نمود؟؟؟؟ :kaf:

دنیای دلفی
یک شنبه 12 تیر 1384, 10:56 صبح
چگونه quick Reprt را به دلفی 7 اضافه نمود؟؟؟؟

در پوشه BIN جایی که دلفی نصب شده فایلهای BPL مربوط به QReport وجود دارند از آنجا کامپوننت مربوطه را نصب کن . :موفق:

Touska
یک شنبه 12 تیر 1384, 11:57 صبح
من از Fast Report استفاده می کنم چون کار با آن ساده هست. :flower:

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 12 تیر 1384, 14:24 عصر
من از Report Builder استفاده می کنم چون source داره و تونستم فارسیش کنم و کاربر هم می تونه خودش گزارشهاشو بسازه به صورت dynamic

PalizeSoftware
دوشنبه 13 تیر 1384, 03:34 صبح
گزارشات حرفه‌ای فقط با کریستال ریپورت
اونقدر باحال هست که مایکروسافت اون رو توی دات نت جا داد
مرحبا به Seagate Software
:wise2:

mehdi_moosavi
دوشنبه 13 تیر 1384, 08:04 صبح
سلام
من با Quick Report و Crystal Report و Fast report کار کردم

بنظر من Fast Report از اون دوتای دیگه خیلی خیلی بهتره

Bahmany
شنبه 26 آذر 1384, 22:23 عصر
بنده نیز از QuickRep استفاده می کنم

Naficy
یک شنبه 27 آذر 1384, 13:23 عصر
خسته نباشید. می شه این رو هم توضیح بدید که چرا یک پست قدیمی رو به خاطر یک چنین جمله ی حیاتی و مهمی بالا می کشید؟

fahimi
دوشنبه 28 آذر 1384, 06:25 صبح
fast report 3.19 با اینترفیس فارسی
اگر مشکل مانده تجمیعی در آن حل میشد به نظر من نیاز ی ابزار دیگری نبود

Yalda2005
سه شنبه 06 دی 1384, 05:01 صبح
سلام : من از rave استفاده می کنم . بنظر من Rave در حد معمولی می باشد و برای پیشرفته کار کردن کرستال بهتره ...

shayan_delphi
چهارشنبه 12 بهمن 1384, 21:30 عصر
Fast Report3 فوق العاده است
راستی این نسخه با اینترفیس فارسی را از کجا دانلود کنم؟
من نسخه 3 را دارم.

mmx110
شنبه 26 آبان 1386, 09:16 صبح
برای فارسی فقط Fast Report توصیه می شود البته کار گزارش تجمیعی را مثلا برای مانده منقول از قبل یا نقل به بعد می توان با کدنویسی در داخل خود Fast Report با اسکریپت انجام داد من این کار را تست کردم و مدتهاست فقط با Fast Report برنامه می نویسم چون هر کدام از رپورترهای دیگر مشکلات مخصوص به خودشان را دارند!

delphi5
شنبه 26 آبان 1386, 10:59 صبح

من دلفی 2005 دارم . زمان نصب امکان نصب Rave رو به شما می ده . خیلی خوبه

ali_abbasi22145
شنبه 26 آبان 1386, 13:07 عصر
سلام
من به مدت یکسال با FastReport کار کردم و امکاناتی که می خواستم نداشت و مدت بیش از 3 سال است ReportBuilder را خریده ام و هرچه خواستم را براورده کرده و از جمله چندین برنامه نویس حرفه ای دیگر که با گزارش گیری مشکل دارند با این RB عزیز مشکلشان را حل کرده ام و پشتیبانی خوبی هم می کنند.
مطمئن باشید من ایرانی ReportBuilder Professional 10 $495 را بی جهت به کسی پرداخت نمی کنم.

لیست را نگاه کنید:
ReportBuilder Server 10 $999
Server Deployment License $249
ReportBuilder Enterprise 10 $749
ReportBuilder Professional 10 $495
ReportBuilder Standard 10 $249

Mohammad_Mnt
شنبه 26 آبان 1386, 14:45 عصر
چه چیزهایی توی ReportBuilder هست که توی FastReport نیست؟

Rocker
شنبه 26 آبان 1386, 16:11 عصر
fast که خیلی خوب برام کار کرده تا الان همه نیازهامو براورده کرده.

SYNDROME
شنبه 26 آبان 1386, 16:26 عصر
نظر من هم Fast Report است.
ولی به نظر من کسی که با همه این ابزارها به شکل کاملاً حرفه ای کار کرده بهتر می تواند نظر بدهد.
موفق باشید

Batman
شنبه 26 آبان 1386, 18:32 عصر
با سلام
فقط Fastreport میتونه حرف اول رو بزنه و بس

Mohammad_Mnt
یک شنبه 27 آبان 1386, 00:29 صبح
دوستانی که می‌خوان شعار بدن می تونن در روزهای متعدد (13 آبان، 22 بهمن، روز قدس و...) در راهپیمایی ها شرکت کنند و پوزه‌ی استکبار جهانی رو به خاک بنشونن.

با توجه به:

من به مدت یکسال با FastReport کار کردم و امکاناتی که می خواستم نداشت و مدت بیش از 3 سال است ReportBuilder را خریده ام و هرچه خواستم را براورده کرده

چه چیزهایی توی ReportBuilder هست که توی FastReport نیست؟