PDA

View Full Version : برقراری ارتباط بین زبان جاوا و php

amirhossein.sh
شنبه 29 اسفند 1394, 11:27 صبح
با عرض سلام خدمت اساتید محترم

من یه کدی نوشتم که برای نمایش لینک اون صفحه ای که توش هستم( البته با کمی تغییر ). حالا میخوام که این لینک بعد از 5 ثانیه نمایش داده بشه . برای اینکار از جاوا اسکریپت استفاده کردم (تو نت پیدا کردم) حالا مشکل من اینجاست که نمیدونم چه شکلی باید بین جاوا و php ارتباط برقرار کنم . میخوام بعد از تموم شدن زمان، اون کد php ای که نوشتم نشون داده بشه . البته خودِ کد جاوایی که استفاده کردم این امکانو داده . یعنی بعد از تموم شدن زمان میشه روی دکمه کلیک کرد . من میخوام که واکنش کلیک کردن روی اون کلید اجرای کد php باشه

function curPageURL() {

$pageURL = 'http';

if ($_SERVER["HTTPS"] == "on") {$pageURL .= "s";}

$pageURL .= "://";

if ($_SERVER["SERVER_PORT"] != "80") {

$pageURL .= $_SERVER["SERVER_NAME"].":".$_SERVER["SERVER_PORT"].$_SERVER["REQUEST_URI"];

} else {

$pageURL .= $_SERVER["SERVER_NAME"].$_SERVER["REQUEST_URI"];

}

return $pageURL;

}

$i=curPageURL();

$b=0;

$c=mb_strlen($i);

for($b;$b<$c-5;$b++)

{

echo $i[$b];

}

<html>

<head>

<script type="text/javascript">

function countDown(secs) {

var btn = document.getElementById('btn');

btn.value = "Wait for "+secs+" seconds";

if(secs < 1) {

clearTimeout(timer);

btn.disabled = false;

btn.value = 'OK click here now';

}

secs--;

var timer = setTimeout('countDown('+secs+')',1000);

}

</script>

</head>

<body>

<input disabled type="submit" id="btn" value="Wait for 5 seconds">

<script type="text/javascript">countDown(5);</script>

</body>

</html>

hamedarian2009
شنبه 29 اسفند 1394, 12:13 عصر
اولا جاوا نه و جاوااسکریپت بین این دو زبان تفاوت زیادی هست

باید از AJAX استفاده کنی

amirhossein.sh
شنبه 29 اسفند 1394, 12:33 عصر
اولا جاوا نه و جاوااسکریپت بین این دو زبان تفاوت زیادی هست

باید از AJAX استفاده کنی

درسته ممنون ازتون . خب الان من چه تغییری باید روی کد بالا انجام بدم ؟

amirhossein.sh
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 04:39 صبح
دوستان اگه بتونین بهم یه تایع شرطی تو php معرفی کنین که با توقف دستورات جاوا اسکریپت محتوای پی اچ پی رو شروع به نمایش کنه هم کار من رو راه میندازه

Farshid007
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 06:38 صبح
دوستان اگه بتونین بهم یه تایع شرطی تو php معرفی کنین که با توقف دستورات جاوا اسکریپت محتوای پی اچ پی رو شروع به نمایش کنه هم کار من رو راه میندازه

همچین چیزی اشتباه و امکان پذیر نیست.
باید با جاوا اسکریپت بعد از 5 ثانیه کد های آژاکس رو اجرا کنید
با آژاکس وصل شید به اون صفحه و نتیجه رو برگردونید و سپس دوباره با جاوااسکریپ نتیجه رو نمایش بدید
اینکه با پی اچ پی تابع شرطی بنویسیم که هر وقت دستورات جاوا کارش تموم شد ران بشه امکان پذیر نیست
چون php رو سرور اجرا میشه جاوااسکریپت رو خود مروگر میخونه و به اجرا درمیاره مثل HTML یا CSS

amirhossein.sh
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 08:04 صبح
همچین چیزی اشتباه و امکان پذیر نیست.
باید با جاوا اسکریپت بعد از 5 ثانیه کد های آژاکس رو اجرا کنید
با آژاکس وصل شید به اون صفحه و نتیجه رو برگردونید و سپس دوباره با جاوااسکریپ نتیجه رو نمایش بدید
اینکه با پی اچ پی تابع شرطی بنویسیم که هر وقت دستورات جاوا کارش تموم شد ران بشه امکان پذیر نیست
چون php رو سرور اجرا میشه جاوااسکریپت رو خود مروگر میخونه و به اجرا درمیاره مثل HTML یا CSS

ممنون از راهنماییتون . من برنامه نویسی آژاکسی رو بلد نیستم . امکانش هست که شما برام اینکارو انجام بدین ؟

Farshid007
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 10:28 صبح
یاد گرفتن آزاکس اگه مقدمه ای از جاوااسکریپ رو آموزش دیده باشید کاره نیم ساعته
بهترین منبع هم سایت W3schools هست کتاب شروع برنامه نویسی با آژاکس هم خوبه از پی سی دانلود می تونید دان کنید
اخه من الان از کلیات برنامتون درجریان نیستم
بخوام تکمیلش کنم باید کل پروژتونو در نظر بگیریم ببینم چی بوده چی میخواد

amirhossein.sh
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 11:20 صبح
یاد گرفتن آزاکس اگه مقدمه ای از جاوااسکریپ رو آموزش دیده باشید کاره نیم ساعته
بهترین منبع هم سایت W3schools هست کتاب شروع برنامه نویسی با آژاکس هم خوبه از پی سی دانلود می تونید دان کنید
اخه من الان از کلیات برنامتون درجریان نیستم
بخوام تکمیلش کنم باید کل پروژتونو در نظر بگیریم ببینم چی بوده چی میخواد

نه متاسفانه من جاوا اسکریپت بلد نیستم . امیدوارم بتونم منظورمو خوب برسونم . یه مثال میزنم :

من یه سایت دارم و فایل های mp3 زیادی تو سایتم گذاشتم . حالا میخوام برای لینک های سایتم یه صفحه دانلود درست کنم . یه ایده کم دردسر به ذهنم رسید . ایده ام به این شکل بود که اول برم تو بانک اطلاعاتی و همه لینک هامو به آخرش یه .html اضافه کنم . از اونجایی که همچین لینک هایی وجود خارجی نداره کاربر با کلیک کردن روی اونها وارد صفحه 404 میشه . حالا من میرم سراغ صفحه 404 هاست خودم و اونو به این شکل تغییر میدم . بهش میگم اگه کسی وارد تو شد لینک اشتباهی که کاربر وارد کرده رو نشون بده به غیر از 5 کاراکتر آخرش . (یعنی .html رو نشون نده) . حالا میخوام که این اتفاق همراه با یه ثانیه شمار باشه که از کد جاوا اسکریپت براش استفاده کردم . مشکل من هم اینجاست که نتونستم ارتباطی بین ثانیه شمار و نمایش کد پی اچ پی برقرار کنم که با تموم شدن ثانیه شمار لینک نمایش داده بشه

قسمت پی اچ پی کدی که در ابتدای تاپیک عنوان کردم برای نمایش لینک دانلود هست و قسمت جاوا اسکریپت برای ثانیه شما

امیدوارم خوب توضیح داده باشم .

Farshid007
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 13:22 عصر
ی نمونه کوچیک از آزاکس درست میکنم همینجا می فرستم
که با کلیلک شدن بر روی یک دکمه بعد از پنج ثانیه کد های PHP اجرا بشن و نتیجرو به صورت متن معمولی برگردونه و تایپ کنه
واسش پری لودر هم میزارم چون مطمنم این سایتی که داری درست میکنی واست زیبایی کار خیلی مهمه

Farshid007
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 14:02 عصر
ی نمونه از اون چیزایی که گفته بودی درست کردم
که بعد از 5 ثانیه با آژاکس به صفحه PHP وصل میشه و نتایج رو بر میگردونه
کد نویسیم الان خیلی ساده شده و خیلی جاهاش طبق استاندارد W3schools نیست
باید این کارارو با Jquey انجام بدی چون هم دستت تو کد نویسی بازه هم اینکه استاندارد مینویسی
ولی همینم کارتو راه بندازه فکر کنم
بازم سوالی بود بپرسید
139689

amirhossein.sh
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 17:08 عصر
ی نمونه از اون چیزایی که گفته بودی درست کردم
که بعد از 5 ثانیه با آژاکس به صفحه PHP وصل میشه و نتایج رو بر میگردونه
کد نویسیم الان خیلی ساده شده و خیلی جاهاش طبق استاندارد W3schools نیست
باید این کارارو با Jquey انجام بدی چون هم دستت تو کد نویسی بازه هم اینکه استاندارد مینویسی
ولی همینم کارتو راه بندازه فکر کنم
بازم سوالی بود بپرسید
139689

واقعا ممنونم ازتون . فقط پری لودر رو نمایش نمیده . اگه امکانش هست بررسی کنین

یه سوال هم داشتم . الان شما تو فایل inc.php یک سری دستورات پی اچ پی نوشتین من دستورات شمارو پاک کنم و دستوراتی که مد نظر خودم هستو اضافه کنم ؟

Farshid007
یک شنبه 08 فروردین 1395, 14:38 عصر
واقعا ممنونم ازتون . فقط پری لودر رو نمایش نمیده . اگه امکانش هست بررسی کنین

یه سوال هم داشتم . الان شما تو فایل inc.php یک سری دستورات پی اچ پی نوشتین من دستورات شمارو پاک کنم و دستوراتی که مد نظر خودم هستو اضافه کنم ؟

اگه با لوکال هاست دارید کار میکنید عادیه که شما پری لودر رو نبینید چون اطلاعات خیلی سری جابه جا میشن
بله هر دستوری رو می تونید تو اون فایل بزارید و نتیجیرو اکو کنید
ولی بازم میگم این فقط یک نمونه خیلی مبتدی بوداااااا