PDA

View Full Version : یک قطعه کد برای ارسال داده به صورت سریال از یک پورت (کد)

aqm176
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 06:00 صبح
سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان گرامی.
یک قطعه کد دارم میدونم چطوری کار میکنه، اما نمیدونم که چه چیزی باعث همچین کاری میشه، چون آشنایی کاملی ندارم با اعمال بیتی و سخت افزار رو تازه شروع کردم، به مشکل خوردم.
ممنون میشم کمکم کنید.

#define serPin 3;
int main(void){
unsigned char x;
unsigned char REGA = 0;
for(x = 0; x < 8; x++)
{
REGA = REGA >> 1;
REGA |= (PINC &( 1 << serPin)) << (7 - serPin); // Copy bit serPin of PORTC to MSB of REGA
}
}

return 0;

خط زیرو متوجه شدم چکار میکنه، اما نفهمیدم چطوری این کار رو انجام میده، درکش سخته...

REGA |= (PINC &( 1 << serPin)) << (7 - serPin); // Copy bit serPin of PORTC to MSB of REGA

نیما عطایی
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 08:03 صبح
سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان گرامی.
یک قطعه کد دارم میدونم چطوری کار میکنه، اما نمیدونم که چه چیزی باعث همچین کاری میشه، چون آشنایی کاملی ندارم با اعمال بیتی و سخت افزار رو تازه شروع کردم، به مشکل خوردم.
ممنون میشم کمکم کنید.

#define serPin 3;
int main(void){
unsigned char x;
unsigned char REGA = 0;
for(x = 0; x < 8; x++)
{
REGA = REGA >> 1;
}
}

return 0;

خط زیرو متوجه شدم چکار میکنه، اما نفهمیدم چطوری این کار رو انجام میده، درکش سخته...

سلام
این کدو که کامل کپی نکردی
ولی این کد کارش دریافت تک بیت از serPin و ریختن اون به وسیله عملگر شیفت بیت ، داخل یک کاراکتر به نام REGA است.
موفق باشی

aqm176
چهارشنبه 04 فروردین 1395, 08:29 صبح
سلام
این کدو که کامل کپی نکردی
ولی این کد کارش دریافت تک بیت از serPin و ریختن اون به وسیله عملگر شیفت بیت ، داخل یک کاراکتر به نام REGA است.
موفق باشی

سلام.
آره کامل کپی نکردم.
ولی یه چیزی.
اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید.
شرمنده...
ممنونتون میشم

sba.saeed
دوشنبه 09 فروردین 1395, 19:43 عصر
شما چرا داری از کدهای سخت برای ارسال data از پورت سریال استفاده میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
اگه هدفت ارسال data از میکرو به جای دیگس که از کدهای خیلی راحتتر میتونی استفاده کنی.
اما اگه میخوای برنامه بالا رو یاد بگیری داستان چیز دیگس.:چشمک::چشمک: