PDA

View Full Version : خاصیت منحصر بفرد برای یک node در TreeView

ariobarzan
شنبه 14 فروردین 1395, 16:35 عصر
با سلام
آیا خاصیت منحصر بفرد برای یک node در TreeView وجود داره که بشه به کمک اون دوباره هر نود را دقیقا سر جای خودش رسم کرد؟
من میخوام که چارت سازمانی یک شرکت را با TreeView رسم کنم و روی هر نود مشخصات یکی از پرسنل را وصل کنم
مشخصات هر نود را با توجه به نام و اون خاصیت منحصر بفرد از خودش و نود پدرش را در یک جدول ذخیره کنم که بتونم با این مشخصات دوباره چارت را نمایش بدم
برای کشیدن چارت ( تعیین نود و اضافه شدن بچه های اون ویا حذف اونها ) توسط کاربر مشکلی ندارم . فقط مشکل توی ذخیره اطلاعات نودها در بانک اطلاعاتی و بعد رسم مجدد اون دارم
ذخیره چارت بصورت فایل و نمایش اون هم مشکل من را حل نمی کنه
من با هر نود میخوام کلی اطلاعات هم ذخیره کنم که البته اگه اون خاصیت منحصربفرد که دنبالشم وجود داشته باشه مشکلم حل میشه
خودم به ذهنم رسید که با ترکیب شماره نود مورد نظر و شماره نود پدر اون یک کد بسازم براش ولی در صورتی که کاربر یک نود پدر را حذف کنه ترتیب شماره ها به هم میخوره و مشکل ساز میشه

ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید
تقریبا همه پست های مرتبط با TreeView توی این سایت و سایتهای را هم خوندم ولی مطلبی که میخوام را پیدا نکردم

یوسف زالی
یک شنبه 15 فروردین 1395, 10:01 صبح
سلام.
شما باید جداول رو بصورت درخت ذخیره کنی، هر نود خاصیتی داره به نام Object که می تونی برای هر نود یک شی نسبت بدی، این شی می تونه یک عدد تکی مثلا سریال ردیف دیتا باشه یا پوینتر به یک شی پیچیده تر مثل مشخصات یا هر چیز دیگه. هنگام Add کردن یک متد هم هست به نام AddObject که می تونی از اون استفاده کنی.