PDA

View Full Version : آیا با کارکردن در شرکت های برنامه نویسی پیشرفت میکنم

eq-son
سه شنبه 24 فروردین 1395, 04:33 صبح
من یک برنامه نویس مبتدی وب هستم میخواهم بدانم آیا با کار کردن در شرکت های طراحی سایت میتوانم علمم را به شکل حرفه ای توسعه دهم و یک برنامه نویس حرفه ایی وب شوم،من اینطور فکر میکنم که این شرکت ها فقط با قسمتی از کدهای سایت با من کار می کنند و من هم فقط و فقط یکم از کدهای سایت را یاد میگیرم و نمیتوانم تمام کدنویسی سایت را یاد بگیرم.آیا این فکر من درست است؟

پیام حیاتی
سه شنبه 24 فروردین 1395, 09:05 صبح
سوال شما به موارد زیادی بستگی دارد ، تنها می توانم بگویم با رفتن به شرکت برنامه نویسی چیزی رو از دست نخواهید داد بلکه به تجارب خودتون اضافه خواهید کرد و هر زمان شرایط را مناسب ندیدید جدا شوید.

eq-son
شنبه 28 فروردین 1395, 03:24 صبح
اگر بخوام یک شرکت کوچک راه اندازی کنم و پروژه های کوچک گرفته تا دستم راه بیفتد و به مرور زمان با خواندن مطالب وب نویسی به صورت خود آموز یاد بگیرم چطوره؟

mamizadeh
شنبه 28 فروردین 1395, 07:27 صبح
سلام دوست عزیز
می خوام صادقانه تجربه خودم رو براتون بگم
من 10 سال هستش که تخصصی روی تولید نرم افزار دارم کار می کنم و الان هم طراح و تحلیلگر سیستم های بانکی و مدیریتی هستم
اولین شرط علاقه هستش چون به مشکلاتی بر می خوری که واقعا شاید بعضی وقت ها کل زمان روزت رو بگیره و ....
دوین قدم شناختن فاز های تولید نرم افزار هستش که اینا رو بشناسیس و زمان بندی بهش بدی و به هدفت برسی
از پایین به بالا برات می نویسم و سعی کن روی اینا قدم به قدم رشد کنی
البته تاکید می کنم این تجربه بنده بوده ممکن دوستان و اساتید دیگه نظر دیگه ای داشته باشن
1-برنامه نویسی
2-طراحی بانک اطلاعاتی
3-معماری نرم افزار
4-تحلیل نیاز ها
5-تحلیل سیستم

این فرایندی هستش که باید بری جلو و خوش بینانه اگر بخوام بگم به حالتی که پشت کارت بالا باشه و علاقه داشته باشی و با تصمیم جدی کار کنی باید حداقل 6 سال زمان بذاری
نا امید نشو چون قدم به قدم هستش حتما از کاری که می کنی به خاطر پیشرفتی که خواهی داشت لذت خواهی برد
اولین قدم برنامه نویسی رو خوب یاد بگیر بدون چطور برنامه رو از صفر شروع کنی و به پایان برسونی البته برای ابتدای کار یه قسمت از برنامه بزرگ رو کار کنی خوبه که اونم با استخدام تو یه شرکتی برنامه نویسی می تونی تجربه کسب کنی البته می گم این رو در نظر بگیر که علاوه بر کار شرکت حتما بیرون پروژه بگیری و کار کنی و تجربه غیر از سیستم شرکتی که استخدام شدی رو کسب کنی چون بعد از یه مدت کار شرکتی روتین ثابتی برا خودش میگیره
بعد سعی کن تحلیل بانک اطلاعاتت خوب باشه نرمال سازیت درست باشه با مفاهیم بانک اطلاعاتی درست کار کنی و ....
بعد علاوه بر برنامه نویسی و طراحی بانک اطلاعاتی باید زیر ساخت اون چیزی رو که طراحی و برنامه نویسی می کنی رو خوب بدونی مفاهیم شی گرایی و design pattern ها و معماری چند لایه ای انواع پلت فرم ها و .... که البته بگم اگر بخواهی به این سطح برسی که وارد معماری بشی باید حد اقل 3 سال کار مفید و حرفه ای داشته باشی نشون به این نشون که باید حد اقل یه 4 سیستم تجاری خوب خودت نوشته باشی
بعد از معماری باید تحلیلگر نیاز های سیستمی باشی یعنی با مشتری که صحبت کردی رو هوا بزنی که دقیقا نیازش چیه به اصطلاح فهم سوال نصف جواب هستش به اصطلاح SRS خوب بتونی در بیاری یعنی سند نیازمندی
بعد تحلیلگر سیستمی خوبی باشی یعنی باید بدونی با کدام متد طراحی باید این سیستم رو روی کدام معماری باید بشونی تا پروژه با سرانجام برسه
تاکید می کنم تا اینجا باید حد اقل 6 سال کار کرده باشی
اخرین قدمت این باشه تحلیل گر کسب و کار خوبی باشی بدونی چطوری با مشتری صحبت کنی و نیاز های کسب و کاری رو در بیاری که بتونی باهاش تحلیل سیستمی انجام بدی که به اصطلاح بهش می گم business analysis
من پیشنهادم اینه که تو یه شرکت معتبر که سیستم خوبی دارن استخدام بشی ولی حتما امدی خونه خودت کار کنی ابتدای کار یه پروژه برای خودت تعیین کنی و بشینی اون رو بنویسی البته با هدف تجاری سازی بنویسی که سود بهت بده چون شیرینی پول نرم افزار حاصل از دست رنج خودت واقعا لذت بخش هستش چون میبینی سیستمی رو طراحی کردی که یه نیاز یک بنده خدایی رو داره برطرف می کنه بعد سعی می کنی سیستم بزرگ تر بنویسی که نیاز ادم های بیشتری رو برطف بکنه و .... یعنی با این هدف پروژه ای ر انتخاب کنی که این پروژه اگر تموم شد میرم بازاریابی می کنم و میفروشمش و نیاز مردم رو برطرف می کنم و یه پول حلالی کسب می کنم و ....
کلی تجربه دستت میاد که می گم لذت بخش هستش و اینو بدون با هدف رفع نیاز مردم بری جلو نه صرفا با هدف پول واقعا تجربه های لذت بخشی چه فنی و چه علاقه ای برات به وجود میاد
خلاصه امید وارم که مفید بوده باشه البته اگر خطای املایی بوده باشه ببخشید چون سریع نوشتم که جواب داده باشم چون دلم نیومد جواب ندم

درسته کم میام تو تالار و ... ولی اگر بازم سوالی داشتی در خدمتم

09127134201