PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن آدرس یک فایل

hahaie
سه شنبه 24 فروردین 1395, 07:49 صبح
سلام
هر چی توی سایت های ایرانی و خارجی سرچ زدم به نتیجه ای نرسیدم.
چطوری میشه محل یک فایل را که توی یکی از درایوها قرار داره بدست آورد؟؟؟

rezashaban
سه شنبه 24 فروردین 1395, 08:41 صبح
سلام دوست من
اگه میخوای یه سرچ بنویسی میتونی با استفاده از توابع بازگشتی روی لیست درایوها، لیست فولدرها و فایلهای زیرمجموعه رو با استفاده از توابع فضای نامی System.IO بدست بیاری

hahaie
سه شنبه 24 فروردین 1395, 13:19 عصر
یه فایل مطمئنا توی درایو C هست منتها آدرسش کمی توی هر سیستمی فرق میکنه.این فایل گاهی خراب میشه و من باید فایل درستی که دارم رو روی اون overwrite کنم یعنی با استفاده از دستور کپی.
منتها فقط باید ببینم این فایل توی چه مسیری هستش؟(ضمن اینکه فقط بین دو مسیر تردید وجود داره و نه بیشتر)
شمام خیلی کلی گفتی دوست عزیز

mrprestige
سه شنبه 24 فروردین 1395, 16:41 عصر
یه فایل مطمئنا توی درایو C هست منتها آدرسش کمی توی هر سیستمی فرق میکنه.این فایل گاهی خراب میشه و من باید فایل درستی که دارم رو روی اون overwrite کنم یعنی با استفاده از دستور کپی.
منتها فقط باید ببینم این فایل توی چه مسیری هستش؟(ضمن اینکه فقط بین دو مسیر تردید وجود داره و نه بیشتر)
شمام خیلی کلی گفتی دوست عزیز

سلام دوست عزیز ببین یک خط کدی که برات نوشتم به کارت میاد ؟!

string[] filePaths = Directory.GetFiles(@"D:\", "*.txt");

listBox1.Items.AddRange(filePaths);

شما مثلا نام درایوی که فایل داخش هست رو به همراه پسوند همون فایل وارد می کنید بعد آدرس کامل همون فایل داخل لیست باکس نشون میده ، امیدوارم همونی باشه که میخواستین . موفق و پیروز باشید .
یا علی

persianlion
سه شنبه 24 فروردین 1395, 16:52 عصر
سلام دوست عزیز! میتونی فضای کاری system.IO رو اضافه کنی با استفاده از دستور File.Exist میتونی بفهمی اون فایل وجود داره یا نه!

hahaie
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 09:03 صبح
چرا وقتی از File.copy استفاده میکنم خطای Access denied میده در صورتی که به صورتی عادی و در محیط ویندوز میتونم کپی انجام بدم؟؟؟

mrprestige
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 05:09 صبح
چرا وقتی از File.copy استفاده میکنم خطای Access denied میده در صورتی که به صورتی عادی و در محیط ویندوز میتونم کپی انجام بدم؟؟؟

سلام ، این خطا وقتی رخ میده که شما دارید از طریق برنامه دسترسی پیدا میکنید به محتوای داخل درایو هاتون و سیستم عامل به شما این اجازه رو نمیده و منجر میشه برنامه Access denied بده برای رفع این کار رو درایو مورد نظر کلیک راست کنید و Properties رو انتخاب کنید و وارد سربرگ Security شده و در بخش Permission for Authenticate گزینه Full control تیک خورده باشد و پنجره رو Ok کنید و وارد پروژه تون بشید و اجراش کنید دیگه از Access denied خبری نیس .
موفق باشید

hahaie
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 11:54 صبح
این مسیر هم توی XP وجود داره؟؟
راستش برنامه سر کار هست باید شنبه اونجا تستش کنم.

hahaie
شنبه 28 فروردین 1395, 02:44 صبح
آقا جواب نداد....
جالبه هر بار که سیستم را ریست میکنم یه خطایی میده.اینبار خطا میده :
logon failed:unknow user name or bad password
ضمن اینکه این برنامه روی سیستم های داخل شبکه اجرا میشه...
کسی میتونه کمک کنه؟؟

hahaie
یک شنبه 29 فروردین 1395, 01:48 صبح
کسی راه حلی نمیدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟