PDA

View Full Version : بیسیم پلیس!

rubah2000
دوشنبه 30 فروردین 1395, 17:58 عصر
سلام
میشه با avr برنامه تحت بی سیم پلیس یا اورژانس نوشت
مثلا یه چیزی ساخت به سیستم بیسیم اونا وصل شه و پیغام بفرسته!
یه کلمه کلیدی چیزی حداقل باشه که من سرچ کنم!

نیما عطایی
سه شنبه 31 فروردین 1395, 07:18 صبح
سلام
تقریبا الان غیر ممکن شده این کار
در گذشته خیلی دور از کریستال های خیلی خاص و دقیق با فرکانس مشخص استفاده میشد که در دسترس عموم نبود و از طریق روشهای ریاضی هم قابل ایجاد نبودند
اما الان علاوه بر کریستالهای خواص از روشهای ضد جنگال مثل پرش فرکانسی و بیسیمهای دیجیتال کد شده ام تو نیروهای نظامی و حتی اتشنشانی استفاده میشه
در ضمن خود avr به تنهایی توانایی ایجاد همچین فرکانس هایی رو نداره
البته همه بیسیم ها کانال های ارتباط text و data دارند که میتونی از خود شرکت ارائه کننده Gateway اون کانال و اون نوع بیسیم رو خریداری کنی که خیلی راحت هم به کامپیوتر وصلا میشه
موفق باشید

rubah2000
سه شنبه 31 فروردین 1395, 08:07 صبح
سلام
تقریبا الان غیر ممکن شده این کار
در گذشته خیلی دور از کریستال های خیلی خاص و دقیق با فرکانس مشخص استفاده میشد که در دسترس عموم نبود و از طریق روشهای ریاضی هم قابل ایجاد نبودند
اما الان علاوه بر کریستالهای خواص از روشهای ضد جنگال مثل پرش فرکانسی و بیسیمهای دیجیتال کد شده ام تو نیروهای نظامی و حتی اتشنشانی استفاده میشه
در ضمن خود avr به تنهایی توانایی ایجاد همچین فرکانس هایی رو نداره
البته همه بیسیم ها کانال های ارتباط text و data دارند که میتونی از خود شرکت ارائه کننده Gateway اون کانال و اون نوع بیسیم رو خریداری کنی که خیلی راحت هم به کامپیوتر وصلا میشه
موفق باشید
ممنون بابت جوابتون
من میخام مشخصا بپرسم که میشه یه دستگاهی ساخت که تحت بیسیم کار کنه؟
بجای لینک وایرلس و یا کابل شبکه
چی سرچ کنم اصلا؟!

نیما عطایی
سه شنبه 31 فروردین 1395, 11:20 صبح
بله خواهش میکنم
چرا نمیشه ساخت
فرستنده تلویزیونی هم میشه ساخت
ابتدا درباره باند های فرکانسی مجاز ایران و بردهاشون تحقیق کنی
سایت سازمان تنظیم مقررات رادیویی مناسبه
بعد میتونید روی هر بایند دنبال روش ساخت و استفاده از اون باند و مودلاتور های ممکن تو اون باند باشید .
ولی بهترین باند عمومی و آزاد قانونی با برد خوب و تجهیزات موجود همون باند 2.4 ghz یا wifi است
موفق باشید