PDA

View Full Version : سوال: پر کردن checkedlistbox

lucky_luke_m
سه شنبه 07 اردیبهشت 1395, 22:03 عصر
سلام بر همه ی مهندیس
من یک checkedlistbox دارم و میخوام یک سری آیتم داخل بریزم ولی نمیخوام از دیتا بیس و sql استفاده کنم
به قولی میخوام تو سورس خوده برنامه این آیتم هارو بنویسم و زمانی که برنامه run شد اون آیتم هارو تو checkedlistbox نشون بده
حال باید کجا و چه کدی بنویسم که این اتفاق بیوفته؟؟؟؟

csharpcollegian
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1395, 06:34 صبح
سلام
دوست عزیز اگر یه خورده به پاسخ هایی که به تاپیک قبلیتون داده شد دقت می کردین، به راحتی متوجه میشدین که چطور بایستی این کا رو انجام بدید...
همونطور که در پاسخ های تاپیک قبلیتون میبینید در همه ی کدها برای اضافه کردن یه آیتم به checkedListBox یا listBox (فرقی نمی کنه) از متد ADD استفاده شده :

checkedListBox1.Items.Add(object item);
این متد آیتم مورد نظر رو به انتهای لیستتون اضافه می کنه، اما اگر بخواین آیتم رو در مکان خاصی از لیست اضافه کنید می تونید از متد Insert استفاده کنید :

checkedListBox1.Items.Insert(int index, object item);
این متد index مکانی رو که میخواید آیتم اونجا اضافه بشه رو هم ازتون میگیره و آیتم رو در همون مکان اضافه می کنه
حالا این که نمی خواید از دیتابیس استفاده کنید، می تونید از ArrayList, List,... استفاده کنید و یک آرایه از اشیا ایجاد کنید سپس به کمک یک حلقه و متدهای بالا اونها رو وارد checkedListBox کنید :

ArrayList arrObj = new ArrayList();
.
.
.
for (int i = 0; i < arrObj.Count; i++)
checkedListBox1.Items.Add(arrObj[i]);
یا حتی می تونید به صورت مستقیم آیتم ها رو ایجاد و در checkedListBox اضافه کنید :

string str = "TestText";
int num = 12698;
bool val = true;
double dnum = 126.12;
checkedListBox1.Items.Add(str);
checkedListBox1.Items.Add(num);
.
.
.
موفق باشید