PDA

View Full Version : ارتباط با دیتابیس

_lotus_
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1395, 13:07 عصر
سلام
من برنامه ای با vb.net و sql server نوشتم. از وقتی ویندوز جدید نصب کردم زمان اجرای برنامه با خطای زیر مواجه میشم

An unhandled exception of type 'System.Data.SqlClient.SqlException' occurred in System.Data.dll

Additional information: Login failed for user 'user_name'.
لطفا راهنمایی کنید خیلی ضروریه.

اینم تصویرش:
140258

محمد آشتیانی
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1395, 14:14 عصر
سلام
کانکشن استرینگتون رو بذارید لطفا

_lotus_
جمعه 17 اردیبهشت 1395, 02:09 صبح
سلام
کانکشن استرینگتون رو بذارید لطفا

ممنون از توجه شما

Dim strCnn As String="User Id=data_shop; Password=Data67#4rf; Initial Catalog = Data_shop; Data Source = " & Txt_Server

محمد آشتیانی
جمعه 17 اردیبهشت 1395, 09:51 صبح
سلام
شما باید در Sql Server یک لاگین با نام data_shop بسازید تا بتونید با این کانکشن استرینگ به دیتابیس وصل بشید (به پسورد لاگین هم توجه کنید)
و اینکه برای این یوزر در sql server ، برای دیتابیس مربوطه باید دسترسی لازم رو تنظیم کنید (مثلا برای این یوزر نقش db owner رو برای دیتابیس خودش ، تعیین کنید)

موفق باشید.

_lotus_
شنبه 18 اردیبهشت 1395, 07:40 صبح
سلام
شما باید در Sql Server یک لاگین با نام data_shop بسازید تا بتونید با این کانکشن استرینگ به دیتابیس وصل بشید (به پسورد لاگین هم توجه کنید)
و اینکه برای این یوزر در sql server ، برای دیتابیس مربوطه باید دسترسی لازم رو تنظیم کنید (مثلا برای این یوزر نقش db owner رو برای دیتابیس خودش ، تعیین کنید)

موفق باشید.

ممنون
بله این یوزر را ساختم و دسترسی owner و public هم دادم ولی باز هم این خطا هست. دیگه میتونه اشکال از کجا باشه؟
من برنامه را با VS 2013 نوشتم و اخیرا آنرا یک بار با VS 2015 باز و اجرا کردم. ممکنه اشکال از این باشه (که ؤُ2015 تغییری داده باشه در کدها) البته الان با 2013 هست که باز کردم و مشل وجود داره

_lotus_
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395, 06:52 صبح
هیچ مورد دیگه ای به ذهنتون نمیرسه؟

_lotus_
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395, 08:46 صبح
سلام

موفق باشید.

ممنون از راهنمایی شما

با افزودن عبارت Trusted_Connection=True; به کانکشن استرینگ مشکل حل شد.
سوالم اینه که این عبارت برای چیه و چه کاری انجام میده؟