PDA

View Full Version : اتصال به Mysql سرور با استفاده از کانکشن لوکال

moohssenn
شنبه 18 شهریور 1385, 11:50 صبح
با سلام
من در حال نوشتن یه برنامه با php هستم که نیاز داره به mysql سرور وصل بشه .
این برنامه بر روی لوکال کار میکنه , فقط باید بعضی وقتها که نیازه , به دیتابیس سرور وصل میشم ( البته هنوز نشدم باید این طوری بشه ) .

اولین کاری که کردم این بود که برای mysql روی سرورم دسترسی از لوکال ایجاد نمودم . اما الان این error را میده

Warning: mysql_connect(): Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client in C:\apache\Apache2\htdocs\Convert\Classes\db_mysql. php on line 44
Error in Connect to DatabaseClient does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client

میشه بفرمائید که روشم درسته یا نه ؟
بهترین روش برای این کار چیه ؟
در ضمن این error را چگونه حل کنم ؟
با تشکر فراوان

armin390
شنبه 18 شهریور 1385, 12:20 عصر
ورژن phpتون؟؟
و mysql؟؟
دلیل این مشکل همونطور که خودش بهت گفته! اینه که در Mysql پروتکل تائید هویت از 4.1 در mysql تغییر کرده(هش پسورد)
برای حل مشکل phpتون رو upgradeکنید یا mysql رو downgrade!! منظورم هش پسورد به کمک تابع OLD_PASSWORD

moohssenn
شنبه 18 شهریور 1385, 12:43 عصر
PHP Version 4.3.7
و mysql 5
البته اینا برای لوکال هستش .
الان به مشکل دیگه برخورد کردم . اینکه من این کار را در حال انجام روی شبکه lan بودم و به روت Mysql سرور دسترسی داشتم . اما الان که روی سرور به روت دسترسی ندارم باید چه کنم ؟

armin390
شنبه 18 شهریور 1385, 13:04 عصر
PHP Version 4.3.7
و mysql 5
البته اینا برای لوکال هستش .
الان به مشکل دیگه برخورد کردم . اینکه من این کار را در حال انجام روی شبکه lan بودم و به روت Mysql سرور دسترسی داشتم . اما الان که روی سرور به روت دسترسی ندارم باید چه کنم ؟ بهتر و شفاف تر توضیح بدین مشکلتون رو...(اگر تفکیک کنید خیلی بهتره)
کجا به این پیغام برخوردید؟؟چه مشخصاتی داشت
جایگاه شما تو اون سرور چیه؟؟ اونجا هم همین مشکل رو دارید؟؟

moohssenn
شنبه 18 شهریور 1385, 13:16 عصر
این مطالب نظر خودم و ممکنه کاملا اشتباه باشه , اگه اشتباه و یا راه بهتری پیشنهاد دارید بفرمائید ....
من فکر میکنم اولین کاری که لازمه انجام بشه برای اینکه بتونم به Mysql وصل بشیم اینه که باید برروی Mysql یک User ساخته و به اون یوزر دسترسی های لازم را با استفاده از دستور Grant بدیم که حتما خود شما تو این زمینه استاد هستید و نیازی به توضیحات من نیست .
اما خلاصه اینکه من در همین اولین قدم وقتی روی شبکه های Lan یا برروی لوکال انجام میدیم خوب به root مربوطه ( Mysql ) دسترسی داریم و برروی سرور اینترنتی که ما به این سطح دسترسی نمیتونیم دسترسی داشته باشیم .
بهتره اول این مشکل را حل نمائیم و سپس بریم سراغ وصل شدن .
فکر میکنم این موضوع که حل شد بحث را ادامه بدیم که مسائل با هم تلفیقی پیدا نکنه
با تشکر فراوان

armin390
شنبه 18 شهریور 1385, 13:20 عصر
بهتره اول این مشکل را حل نمائیم و سپس بریم سراغ وصل شدن .
در این صورت باید حتماً به مدیر سرور اطلاع بدین! که یا phpَشون رو....

پ.ن: وای بحال اون مدیر...

moohssenn
شنبه 18 شهریور 1385, 13:33 عصر
در این صورت باید حتماً به مدیر سرور اطلاع بدین! که یا phpَشون رو....

پ.ن: وای بحال اون مدیر...

منظورتون را متوجه نشدم !!!!
چی رو باید اطلاع بدم ؟؟
چرا وای به حال اون مدیر؟؟
اصلا میشه این کار رو کرد یا نه ؟

armin390
شنبه 18 شهریور 1385, 15:05 عصر
اینکه ورژن phpشون با mysqlشون نمی خونه

moohssenn
شنبه 18 شهریور 1385, 18:19 عصر
اگه لطف کنه کسی که این کار را کرده توضیح بده ؟

آرمین دست شما هم درد نکنه

oxygenws
شنبه 18 شهریور 1385, 18:31 عصر
PHP4.3 رو می خوای به MySQL5 وصل کنی؟!!!!!!

armin390
شنبه 18 شهریور 1385, 18:57 عصر
اگه لطف کنه کسی که این کار را کرده توضیح بده ؟ فکر کنم تمام دوستان اینجا این کار رو کردن و برای استفاده از Mysql مجبور بودن به طریقی به سرورش وصل شن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آرمین دست شما هم درد نکنه خواهش می کنم

دوست عزیز سوال کردن می گن خوبه ولی از اون خوبتر فکر کردن رو قضیه است که مثلاً سرور چیه!!!! آخه بعضی افراد (البته غیر شما) فکر می کنن سرور یعنی یه دستگاه!!! تو ناکجاآباد!!!!!!!

بهتره بهتر و بیشتر با مفاهیم پایه ایه آشنا شین!!!!

پ.ن: این آخرین باری خواهد بود که من به پست شما پاسخ می دم! آخه از قدیم و ندیم گفتن بعضی افراد محکومن که تو جهلشون بسوزن:)

moohssenn
یک شنبه 19 شهریور 1385, 19:26 عصر
فکر کنم تمام دوستان اینجا این کار رو کردن و برای استفاده از Mysql مجبور بودن به طریقی به سرورش وصل شن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من منظورم اینه که از لوکال بتونم به MySql سرور متصل بشم یعنی برنامه روی لوکال باشه اما database روی سرور

عزیز سوال کردن می گن خوبه ولی از اون خوبتر فکر کردن رو قضیه است که مثلاً سرور چیه!!!! آخه بعضی افراد (البته غیر شما) فکر می کنن سرور یعنی یه دستگاه!!! تو ناکجاآباد!!!!!!!

من که همچین فکری نکردم , اما منظورم این بوده که سطوح دسترسی رو باید چگونه تعریف کنم .
شاید منظورم رو نتونستم دقیق برسونم منظورم دقیقا این بود که ما وقتی برروی Local دسترسی ایجاد میکنیم از این دستور استفاده میشود . مثلا :

GRANT all privileges on DATABASE.* TO UserName@localhost IDENTIFIED BY 'Password'

اما الان باید به جای localhost از چی استفاده کنم .

بهتره بهتر و بیشتر با مفاهیم پایه ایه آشنا شین!!!!

سعی میکنم که برم دنبالش .

این آخرین باری خواهد بود که من به پست شما پاسخ می دم! آخه از قدیم و ندیم گفتن بعضی افراد محکومن که تو جهلشون بسوزن:)

مرسی که تا الانم زحمت کشیدید و وقت خودتان را صرف پاسخگوئی به من کردید . قبلا هم تشکر کرذم . در ضمن فکر نمیکنم که چیزی گفته باشم که موجب ناراحتی شما را داشته باشه . اگه از حرفام چنین استنباطی شده من از شما عذر میخوام و چه به پستهای من جواب بدید یا ندید موفق باشید .

PHP4.3 رو می خوای به MySQL5 وصل کنی؟!!!!!!

آقای متقی زاده من مشکلی در عوض کردن php لوکالم ندارم و خوب عوض میشه
اول اینکه برای اینکه متوجه بشم چه ورژن هائی از php , mysql با هم به خوبی کار میکنه از کجا بفهمم ؟
و بهترین ورژنهائی از php و mysql که با هم مشکل نداره چیه ؟
من این ورژنهائی که نوشتم برای لوکالم هستش
مرسی فراوان

moohssenn
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 00:19 صبح
اگه کسی این کارو کرده لطفا یه راهنمائی بکنه

oxygenws
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 03:26 صبح
اما الان باید به جای localhost از چی استفاده کنم .
از علامت %

آقای متقی زاده من مشکلی در عوض کردن php لوکالم ندارم و خوب عوض میشه
من "متقی راد" هستم... بهتره عوضش کنی، بیا رو پنج.

و بهترین ورژنهائی از php و mysql که با هم مشکل نداره چیه ؟
بهترین گزینه آخرین نسخه هاست (به شرطی که شرایط محیطی تغییر وجود داشته باشه)