PDA

View Full Version : مبتدی: سوال ساده در جاوااسکریپت

ervin_maleki
دوشنبه 03 خرداد 1395, 02:30 صبح
دوستان میخواستم بدونم نحوه رندینگ جاوا اسکریپت چگونه است!؟ مثلا من یه if تو جاوااسکریپت دارم اگه روش 3 بار کلیک کنم 3بار اون کد اجرا میشه؟! یا نه فقط 1 بار و همون اولین بار اجرا میشه؟! یا مثلا اگه میخوام که 3 بار یه کد رو بخونه از for استفاده کنم!؟
ممنون میشم جواب بدید

ravand
دوشنبه 03 خرداد 1395, 06:09 صبح
سوالتون مبهم هست!
اگه منظورت تابع هست که مثلا با رویداد کلیک اجرا بشه. بله هر بار کلیک بکنی اجرا میشه.

ervin_maleki
دوشنبه 03 خرداد 1395, 09:09 صبح
دوست عزیز شما حساب کن من یه button دارم و یه تابع به اسم ()plus که تو رویداد onclick باتن اسم تابع رو نوشتم خب؟ یعنی با هر بار کلیک اون تابع plus من اجرا میشه! حالا شما حساب کن من میخوام با هر بار کلیک مقدار یه متغیر 1 واحد اضافه بشه! متاسفانه من ++ میزنم اما فقط یکبار عمل میکنه و بعد اون هر چقدر رو باتن کلیک میکنم جواب نمیده...

مثلا اگه مقدار متغییر باشه = 2 اولین بار که کلیک میکنم میشه 3 و دیگ رو همون 3 میمونه دیگه بالاتر نمیره

ravand
دوشنبه 03 خرداد 1395, 13:52 عصر
دوست عزیز شما حساب کن من یه button دارم و یه تابع به اسم ()plus که تو رویداد onclick باتن اسم تابع رو نوشتم خب؟ یعنی با هر بار کلیک اون تابع plus من اجرا میشه! حالا شما حساب کن من میخوام با هر بار کلیک مقدار یه متغیر 1 واحد اضافه بشه! متاسفانه من ++ میزنم اما فقط یکبار عمل میکنه و بعد اون هر چقدر رو باتن کلیک میکنم جواب نمیده...

مثلا اگه مقدار متغییر باشه = 2 اولین بار که کلیک میکنم میشه 3 و دیگ رو همون 3 میمونه دیگه بالاتر نمیره
اگه جستجو میکردی راحت میتونستی پیدا کنی:
http://stackoverflow.com/questions/9186346/javascript-onclick-increment-number

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<script type="text/javascript">
var i = 0;
function buttonClick() {
document.getElementById('inc').value = ++i;
}
</script>