PDA

View Full Version : اتصال به database با استفاده از فایل config.ini

nasimnastaran
دوشنبه 10 خرداد 1395, 10:16 صبح
سلام
توی یکی از تاپیک،یکی از دوستان فرمودند زمانی که می خواهیم به سرور متصل شویم ، چنانچه IP سرورتغییر نموده ، با استفاده از این فایل (config.ini) می توانیم تغییرات را اعمال نماییم ونیازی نیست connection String را از طریق برنامه تغییر دهیم و در نتیجه برنامه را مجددا کامپایل نماییم. خواستم عرض کنم نحوه انجام این کار را دوستان توضیح بدن . ممنون از راهنمایی شما

alireza4474
دوشنبه 10 خرداد 1395, 16:31 عصر
سلام چیزی درمورد اون مطلب نمی دونم اما میتونی به جای IP سرور از computerName سرور هم استفاده کنی که خیلی از IP بهتره و به نظر من یه قسمت بزار که کاربر بتونه سرور های در دسترس رو پیدا کنه و بهشون وصل بشه چون computerName هم ممکنه تغییر پیدا کنه

اگه راهنمایی تو این زمینه خواستی بگو

nasimnastaran
سه شنبه 11 خرداد 1395, 11:59 صبح
مشکل من خواندن کانکشن استرینگ از چنین فایلی یا حتی text می باشد. که برنامه نویس بتونه بدون کامپایل کردن مجدد برنامه ، مستقیم این قسمت را تغییر بده و نیازی به دستکاری در برنامه نباشد.

ژیار رحیمی
سه شنبه 11 خرداد 1395, 12:19 عصر
نیازی به کامپایل مجدد نیست. فایل config یک فایل با ساختار xml هست شما بصورت runtime میتونی ConnnectionString رو تغییر بدی و هم میتونی مستقیما فیل config رو میتونی با notepad باز کرده و ConnectionString رو اصلاح کنی

nasimnastaran
سه شنبه 11 خرداد 1395, 13:15 عصر
ممنون از پاسختان . همه فرم های من از طریق یک کلاس مثلا C1 به یک دیتا بیس وصل هستند. اگه می خوام از این طریق( فایل XML) و از طریق کلاس به اون دسترسی داشته باشم ، روش کار چه طوری می شه:

<myCfgCnnString>
<add name ="myConnectionforClass"
... connectionString="Data Source=.;AttachDbFilename=|DataDirectory|mydb\db.m df;
"/>

و خاصیت آن در کلاس :

public string CnnString
{
get { return ???; }
}

ضمنا من می خوام از طریق AttachFile به دیتا بیس وصل بشم
ممنون از راهنمایی تون