PDA

View Full Version : اشتراک اظلاعات فرم یک در سی شارپ

qwqw1364
دوشنبه 24 خرداد 1395, 21:27 عصر
با سلام 3 تا فرم دارم در فرم اول تعدادی تکست باکس و چک باکس دارم و یک باتن، روی باتن فرم اول کلیک میکنم فرم دوم باز میشه در فرم دوم یه باتن دارم میخواستم بدونم چطوری مینونم باتن فرم دوم رو کدنویسی کنم که به اشیاء فرم اول مثل چک باکس دسترسی داشته باشم مثلا اگر چک باکس در فرم اول تیک خورده باشه یا تکست باکس در فرم اول مقدار داشته باشه چطوری میتونم از طریق باتن فرم دوم هرنوع عملیاتی انجام بدم مثلا بتونم از دستورif استفاده کنم امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

mrprestige
دوشنبه 24 خرداد 1395, 22:22 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، ببین اینجا من برای دسترسی به کنترل ها داخل فرم1 از فرم 2 یه مثال ساده برات میزنم در مرحله اول یک Textbox روی فرم1 قرار بده و توی Properties مربوط به اون خاصیت Modifiers اون رو برابر Public قرار بده حالا کلاس فرم2 این رو بنویس

Form1 frm1;

حالایک کلاس استاتیک تعریف کن به این صورت

public static class Tools
{
public static void Refresh(TextBox textbox)
{
textbox.Text = "Test";
}
}

حالا روی فرم2 یک دکمه (Button ) قرار بده و داخلش این کد رو بنویس

Tools.Refresh(form1.textBox1);

با این مثال شما وقتی روی Button مربوط به فرم2 کلیک میکنید متن "Test" در Textbox فرم1 نمایش داده میشود . پس ساختار کلی رو متوجه شدی ، حالا بسته به نیاز و خواسته خودتت نسبت به این ساختار کدهاتو روش اعمال کن .

پیروز و موفق باشی
از کدنویسی لذت ببری

qwqw1364
دوشنبه 24 خرداد 1395, 23:26 عصر
با سلام کد اجرا نمیشه ارور میده

ronix3
دوشنبه 24 خرداد 1395, 23:47 عصر
سلام موقع تعریف فرم ۲ برای نمایش تو فرم یک از این کد استفاده کنید

Form2 New = new Form2(this);
و تو فرم ۲ هم این کد رو اضافه کنید
private Form1 form1;
public Form2(Form1 form1)
{
InitializeComponent();
this.form1 = form1;
}
اینطوری هم تو فرم ۱ به فرم ۲ دسترسی دارید هو تو فرم ۲ به فرم ۱
موفق باشید

ronix3
دوشنبه 24 خرداد 1395, 23:49 عصر
دقت کنید وقتی کد اول رو تو فرم ۱ نوشتید ارور می ده باید کد دوم رو تو فرم ۲ بنویسید تا مشکل حل بشه