PDA

View Full Version : سوال: کمک فوری در ثبت و ویرایش ازاطلاعات در بانک اطلاعاتی

mostafa_bahar
یک شنبه 30 خرداد 1395, 21:22 عصر
با سلام خدمت همه اساتید و دوستان محترم
من از vb6 به دلیل تکنولوژی های روز ,دارم کوچ میکنم به vb.net
خوب تو مرحله اول اومدم کار رو بانک ها رو با ado.net انجام بدم یک سری مشکلات هست که هر چی سرچ می کنم به تتیجه نمی رسم برا همین این تاپیک رو زدم
من در vb6 میومدم آرایه ای از مثلا trxtbox ایجاد میکردم و بر اساس index اونا فیلد های بانک رو ایجاد می کردم
تا برای ثبت در بانک یا ویرایش در بانک با گذاشتن حلقه تمام textbox ها رو داخل فیلد خودشون بریزم مثل کد زیر

for i=0 to 30
dataen.rscommand.field(i).value=text1(i).text
next i

خوب بعد از اومدن به vb.net از ado.net استفاده کردم برا ثبت از کد زیر استفاده کردم که جواب داد

adaptor.selectcommand=command
adaptor.selectcommand.commandtext="select * from pass"
adaptor.selectcommand.connection=connect
adaptor.fill(das,"pass")
dim m as datarow=das.tables("pass").newrow
for i=0 to 50
m(i)=100
next i
das.tabels("pass").roes.add(m)
dim cmb as new oledb.oledbcommandbuilber(adaptor)
adaptor.update(das,"pass")

برا ویرایش اومدیم از این استفاده کنم ولی متاسفانه هر کاری کردم جواب نمی داد رفتم داخل بانک یک فیلد رو اومدم کلید اصلی کردم
اون موقعه دیدم جواب داد کد حالا لطفا سوالاتم و جواب بدین
1-آیا موارد بالا مورد تایید اساتید برای ثبت و ویرایش است یا روش دیگه ای پیشنهاد میکنن چون نمی خوام همین اول راه اشتباه برم
2-چرا ویرایش حتما باید داخل بانک کلید اصلی باشه تا انجام بشه
3-اپر یک بانک کلید اصلی نداشته باشه و بخوایم ویرایش کنیم اگه از command استفاده کنم با داشتن 50 فیلد خیلی نوشتنش سخت میشه چکار باید انجام دهم

mostafa_bahar
دوشنبه 31 خرداد 1395, 14:31 عصر
لطفا راهنمایی کنید این سوالات , پایه استفاده از بانک هاست

mahdi.m.sh
شنبه 05 تیر 1395, 17:11 عصر
آیا موارد بالا مورد تایید برای ثبت و ویرایش است یا روش دیگه ای پیشنهاد میکنن چون نمی خوام همین اول راه اشتباه برم
شما می تونید برای ثبت اطلاعات از کد زیر استفاده کنید

Dim z As New SqlCommand("Insert Into table_name( Number,Name,Family)Values('" + TextBox1.Text + "','" + TextBox2.Text + "','" + TextBox3.Text + "')", OleDbConnection1)
OleDbConnection1.Open()
Dim reader As SqlDataReader = z.ExecuteReader
reader.Close()
OleDbConnection1.Close()

البته قبلش این خط رو اضافه کنید

Dim path As String = (Microsoft.VisualBasic.Left(Application.StartupPat h, Len(Application.StartupPath) - 9))

Dim OleDbConnection1 As New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" & path & "DB.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True")