PDA

View Full Version : سوال کلی- بنظرتون برای این کارم برم اکلیپس یا همین دلفی کار کنم؟!!!!

sasan23
پنج شنبه 03 تیر 1395, 14:17 عصر
سلام دوستان
کسی که بخواد الان برنامه نویسی اندروید کار کنه(قبلا دلفی تا سطح مبتدی و تا حدی متوسط کار کرده) و حالا بخاد برنامه نویسی گوشی اندروید کار کنه(برای تولید برنامه مثلا فروش در بازار) باید بره اکلیپس کار کنه یا دلفی؟!!!

دوم اینکه:محدودیت هاش در دلفی چیه و در اکلیپس چیه؟! اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

سوم : سرعت برنامه تولید شده اندروید توسط اکلیپس، در گوشی بهتره یا اندروید؟

چهارم: قدرت انعطاف در کدوم بیشتره؟

پنجم: کدومش کار باهاش راحت تره؟!

چون با اکلیپس کار نکردم ولی با دلفی که کار کردم راحتم باهاش ولی اگه لازم باشه میرم دوره آموزشی اکلیپس........

راستی تا یادم نرفته: کسی میدونه مثلا کسی ماهی دو تا برنامه بزاره فرضا بازار، درآمدش حداقل چقدره و حداکثر چقدر؟! کلا میخام بدونم اکثر کسایی که برنامه اندروید میسازن برای فروش توی این فروشگاه ها(مثل بازار و مارکت های اینچنینی) ماهانه روی هر برنامه متوسط چقدر گیرشون میاد؟(برای این میگم اکثرا چون اکثر برنامه ها نه خیلی قوی و جالبن و نه ضعیفو بی خاصیت، یه چیز متوسطند!! مثلا 70 درصد برنامه های فروشی در این فروشگاه ها کیفیتشون متوسطه ولی میگن درامدشون بد نیست.....حالا این بدک نیستو یعنی حدودا چقدرو من که نمیدونم ولی امیدوارم دوستان بدونن)

بی صبرانه منتظر پاسخ دوستان هستم

متشکر:اشتباه:

saeed_d
جمعه 04 تیر 1395, 15:27 عصر
سلام
دلفی از زبانهای راست به چپ پشتیبانی نمیکنه. تو این زمینه با مشکل مواجه خواهید شد. سرعت کامپایل در دلفی پایینتره ولی کار باهاش راحتتره. ضمنا حجم فایل تولید شده apk در دلفی خیلی بیشتر از اکلیپس هست.

Mask
جمعه 04 تیر 1395, 16:35 عصر
هر چه را بهر کاری ساختند
دسکتاپ=دلفی
اندروید=جاوا

ابوالفضل عباسی
چهارشنبه 09 تیر 1395, 11:10 صبح
mask مختصر و مفید گفت.
در دلفی میتونی در ضمنه هایی برای اندروید کار بکنی که جاوا نمی تونه(datasnap).
طراحی و دیزاین در جاوا خیلی زیباتر و شکیل تر هستش.
غیر از زبان که پشتیبانی نمیکنه،دلفی توی اندروید ضعیف کارکرده.مثلا دیزاین خیلی ساده کار کرده،حجم برنامه سنگین میشه.
اما برنامه هایی که با دلفی در اندروید میشه ساخت رو با جاوا نمیشه.

ولی برای فروش بهتره همون ایکلیپس کار کنی.

sasan23
یک شنبه 13 تیر 1395, 16:19 عصر
متشکر از همه دوستان که منو از سردرگمی نجات دادن

کسی نمیدونه درامد برنامه هایی که میزارن بازار برای فروش چقده؟! مثلا این برنامه هایی که تو بازار هست معمولا بطور متوسط چقدر در ماه فروش میکنه ؟

و دوم اینکه اصلا یه برنامه تا چه مدت عمر فروششه؟

ابوالفضل عباسی
دوشنبه 14 تیر 1395, 09:17 صبح
بستگی به برنامه ای که می نویسید داره.
اگر برنامه،برنامه ای باشه که مورد نیاز مردم باشه و خیلی پرکاربرد باشه،هم فروش و هم دانلود بالایی پیدا میکنه و قیمت خوبی هم میتونید برای این نرم افزار بدهید.
اگر نه برنامه ای ساده و برای مخاطب های خیلی خاص باشه،خیلی کم فروش میره و ممکنه اصلا فروش نره.چون شاید نمونه رایگانش موجود باشه.

بخاطر همین نمیشه گفت درآمد متوسط ماهیانه اش چقدر میتونه باشه.مدت عمرش هم بستگی به مواردی داره که ذکر شد.
ولی بنظرم شما بدنبال این نباش که درآمدت از سوی اپلیکیشن بازار در بیاد.بهتره برای یک ارگان یا شرکتی برنامه نویسی کنی،اینطوری درآمد بهتر و ثابتی داره.