PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای دریافت یک عکس با اتصال Entity Framework به زبان C#‎

ensane2008
شنبه 19 تیر 1395, 21:06 عصر
با سلام.
بنده برای دریافت اطلاعات از دیتا بیس که با Entity Framework 6 به آن متصل شده ام مشکلی ندارم و به راحتی اطلاعاتی که از قبل در یک دیتابیس موجود است را می تونم بخونم.
زبان برنامه نویسی C#‎‎ است.
همانگونه که در عکس زیر مشاهده می کنید طراحی Tableمذکور اینگونه است.
141347

برای ذخیره عکس ها از دیتا تایپ ایمج استفاده شده است.
حالا برای فراخوانی اطلاعات، بلد نیستم که چگونه اطلاعات رو واکشی کنم و بر روی صفحه نمایش بدم.

نمونه اطلاعات به شکل زیر است.
141348

نمونه رکورد اول رو همینجا قرار میدم.141349

محبت می کنید بنده رو راهنمایی می فرمایید.

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 20 تیر 1395, 03:04 صبح
کافیه رکوردهای مورد نظر رو با شرط مناسب بدست بیارید و به دیتاسورس کنترل مورد نظر نسبت بدید.
مثلا (در سی شارپ) برای بدست آوردن رکوردی با آیدی 1 به صورت زیر عمل کنید و از عکس یک استریم بسازید و ..
using (Database1Entities1 db = new Database1Entities1())
{
tbl record =
(from t in db.tbl
where t.Id == 1
select t).FirstOrDefault();

if (record != null)
{
using (MemoryStream memoryStream = new MemoryStream(record.BinaryFile))
{
pictureBox1.Image = new Bitmap(memoryStream);
}
}
}

ensane2008
سه شنبه 22 تیر 1395, 12:56 عصر
با سلام مجددا.
بنده خیلی برنامه نویسی کار نکردم، و اگر سوال خیلی مبتدیانه است پوزش بنده رو بپذیرید.

من الان تو این پروژه دو Table دارم. جدول اصلی محتوای عکس افراد است که در پست قبل Mahmoud.Afrad (http://barnamenevis.org/member.php?71297-Mahmoud-Afrad)راهنمایی کردند. و جدول دیگر شامل کد ملی افراد است.

الان من هر دو جدول رو تو محیط C#‎‎‎ با دستور
GenRealPerson TBLcode = new GenRealPerson();دارم.
فرض کنید جدولی که کد ملی رو توی خودش داره دارای نام TblCode داره و جدولی که حاوی عکس افراد است Tblpic در C#‎‎‎ بارگذاری شده اند.

مشکل من اینجا شروع میشه که Primary Key در این جداول از نوع uniqueidentifier است و یه عدد شبیه 05ff679e-5e35-4026-9c37-000003fb8cca محتوای اون است.

حالا با این اوصاف چطوری میتونم کد ملی رو از جدول tblcode بگیرم و عکس فرد رو نشون بدم.این کار با C#‎‎‎ و ابزار Entity Framework میخوام انجام بدم.

طراحی جدول TBLcode و قسمتی از محتوای آن به شکل زیر است:
141416
141417

طراحی جدول TBLpic و قسمتی از محتوای آن به شکل زیر است:
141418
141419

لطفا راهنمایی بفرمایید.
ممنون

Mahmoud.Afrad
جمعه 25 تیر 1395, 21:43 عصر
ستون مشترک کدوم ها هستند؟

code first کار میکنید یا مدل رو از روی دیتابیس ساختید؟

رابطه بین دو جدول برقرار کردید؟