PDA

View Full Version : C++ Builder چی هست؟

ارحام
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 14:16 عصر
درود بر همگی

می خواستم بدونم C++ Builder چی هست؟ خودم فکر می کنم یه کامپایلر ++C هست از شرکت بورلند. اگه اینطوره فرقش با MS Visual C چیه؟ لطفاً کمی در مورد محیطش بیشتر توضیح بدید و از قابلیت هاش.

Arash_j13
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 14:53 عصر
یه کامپایلر همراه با یه IDE و کتابخانه بسیار بزرگ محصول بورلند
این کامپایلر از کتابخانه VCL که در ابتدا برای دلفی طراحی شده بود استفاده کنه و رابطه نزدیگی به بورلند دلفی داره محیطش هم از ویژوال سی بسیار دوست داشتنی تره

Red_RootKit
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 21:05 عصر
حالا این ++Borland C قوی هست ؟
منبع براش چی هست ؟
چه قدر تفاوت با VC داره ؟
بخواهیم یاد بگیریم چقدر وقت میبره ؟
از این ctrl + space مثل تو ویژواال سی داره که توابع را نشون بده ؟
ارزش داره بخونیمش یا همون VC ؟
ممنون میشم یح توضیحی بدین !

Arash_j13
پنج شنبه 23 شهریور 1385, 15:22 عصر
خیلی
زبان برنامه نویسی که سی++ و منبع براش فراوان در مورد VCL هم سایت borlan developer network بهترین منبع البته یه نسخه از bnd با نسخه ها جدید بیلدر نصب می شه

در مورد IDE و ادیتور خیلی پیشرفته تر از ویژوال استادیو هست

به نظر من که ارزش داره

alireza643
شنبه 25 شهریور 1385, 11:44 صبح
من هم هر دوی این محط ها رو تجربه کردم که از بیلدر خیلی بیشتر خوشم اومد.

Mahyaa
شنبه 25 شهریور 1385, 15:21 عصر
منبع براش چی هست ؟
مثالهای همراه خودش هم خیلی مفیده

بخواهیم یاد بگیریم چقدر وقت میبره ؟ اگر که با دلفی آشنا باشید ، خیلی باهاش احساس صمیمیت میکنید :)
اگر هم نه IDE خیلی خوبی داره که کار رو ساده میکنه .
syntax هم که مشخصه C هستش .

از این ctrl + space مثل تو ویژواال سی داره که توابع را نشون بده ؟ بله و چیزی هم بیشتر

ارزش داره بخونیمش یا همون VC ؟ من خودم ترجیحش میدم .

bassplayer
شنبه 01 مهر 1385, 13:17 عصر
از کجا دانلود کنیم ؟

Arash_j13
شنبه 01 مهر 1385, 13:30 عصر
برید سی دی هاش رو بخرید بهتره مجموعا سه سی دی هست

bassplayer
یک شنبه 02 مهر 1385, 07:41 صبح
کدوم ورژن رو شما میگی سه cd هست ؟

sasan_vm
یک شنبه 02 مهر 1385, 23:48 عصر
Borland Developer Studio 2006
شامل:
C++ Builder 2006
و Delphi , C# Builder
می شود ، می توانید از فروشگاه برنامه نویس تهیه کنید.

bassplayer
دوشنبه 03 مهر 1385, 08:58 صبح
خیلی ممنون از وقتی که می ذارید .

من ورژن قدیمی رو داشتم نصبش کردم ، خیلی خوشم اومد .
یه سوالی برای من هست که آیا در C++ Builder هم مثل jbuilder می شه برای لینوکس برنامه رو کامپایل کرد ؟

Arash_j13
سه شنبه 04 مهر 1385, 07:11 صبح
تو ورژن قدیمی یه تنولوژی وجود داشت به اسم CLX که برنامه ها نوشته شده با اون cross platform هستن و می شه به وسیله kylix اونها رو بروی لینوکس کامپایل کرد ولی فعلا نه از CLX پشتبانی می شه و نه kylix

bassplayer
سه شنبه 04 مهر 1385, 12:04 عصر
فروشگاه برنامه نویس کجا هست ؟ البته بنا به دلایلی من به نسخه 6 احتیاج دارم .
دانلود کردم(175mb) اما کرک می خواد .

Inprise
سه شنبه 04 مهر 1385, 12:23 عصر
در صورت استفاده از نسخه 6 فراموش نکن که باید 4 سرویس پکی که برای این نسخه منتشر شده رو هم نصب کنی ، و من بهت پیشنهاد میکنم Turbo CPP که اخیرا" منتشر شده و صرفا" حاوی Borland CPP Builder هست رو دریافت کنی ، نگارش Explorer اش رایگان است و کلیه قابلیتهای مورد نظرت رو داره ، و فقط نمیتونی بهش کامپوننتهای دیگری رو اضافه کنی ؛ که برای این منظور هم یک patch منتشر شده توسط عده ای دوستان و ... .

bassplayer
سه شنبه 04 مهر 1385, 12:37 عصر
خیلی ممنون از شما .
اول اینکه clx رو داره ؟
دوم ممکنه بگید از کجا بگیرم . تو سایت بورلند که نیست .
البته توربو ++c که طراح رابط کاربر نداره ؟

خیلی ببخشید من تو ++c خیلی تازه کارم .

Inprise
سه شنبه 04 مهر 1385, 13:01 عصر
CLX رو فعلا فراموش کن .
Turbo C تمام قابلیتهای BCB که توسط نگارش 6 و 2006 اش ارائه شد رو داره ، و بسته کوچک و ارزان قیمتی هم هست ، و نگارش حرفه ای اش هم کمتر از 300 دلاره . اطلاعات مربوطه رو از سایتش (http://www.turboexplorer.com) بگیر و برای تهیه اش با فروشگاه برنامه نویس ( مهدی کرامتی - مدیر سایت ) تماس بگیر . البته شاید در بازار هم وجود داشته باشه

به این نکته توجه داشته باش که BCB خصوصا در ایران چندان پرطرفدار نیست و اغلب کسانی که کد سی مینویسند و میفروشند و میخرند ، ویژوال سی مایکروسافت رو میشناسند ؛ بحث در این رابطه شاید به این تاپیک مربوط نباشه ، اما اگر تصمیم داری چیزی بفروشی ، غیر از قابلیتهای فنی محیطی که انتخاب میکنی ، معقول هست که واقعیتهای تجاری رو هم در نظر بگیری .

bassplayer
چهارشنبه 05 مهر 1385, 13:19 عصر
خیلی ممنون از توجه شما

اگه کراس پلتفرم بودن برام مهم باشه چی ؟

Inprise
چهارشنبه 05 مهر 1385, 13:50 عصر
باید از Framework های مناسب استفاده کنی ؛ QT و WxWindow قابل پیشنهاد هستن ، و در هر دو محیط ویژوال سی و بورلند سی قابل استفاده اند . فروم رو جستجو کن و بحثهای قدیمی تر رو مطالعه کن .