PDA

View Full Version : آموزش: آموزش فعال کردن دکمه F8 برای ورود به Safe mode در ویندوز 8

twinkle
پنج شنبه 24 تیر 1395, 16:56 عصر
آموزش فعال کردن دکمه F8 برای ورود به Safe mode در ویندوز 8

سلام به شما دوستان و همراهان هیوا شبکه. در این آموزش قصد داریم به دوستانی که از ویندوز 8 استفاده می کنند و از طرفداران دکمه F8 برای رفتن به Safe mode هم هستند ، روشی را آموزش دهیم تا بتوانند این قابلیت را در ویندوز 8 فعال کنند تا بتوانند با فشردن دکمه F8 در هنگام بالا آمدن ویندوز ، به راحتی به منوی Safe mode دار دسترسی پیدا کنند و سریعا وارد Safe Mode شوند!

همان طور که می دانید در ویندوز 8 مسیر ورودی به Safe Mode کمی پیچیده شده و بر خلاف ویندوزهای قبلی که می توانستیم به راحتی در هنگام بالا آمدن ویندوز با فشردن کلید F8 از صفحه کلید ، وارد Safe Mode شویم متاسفانه یا خوشبختانه یا بی تفاوتانه این ویژگی به طور پیشفرض تغییر پیدا کرده است. در حالت عادی اگر بخواهید در ویندوز 8 ، وارد Safe mode شوید باید به صورت زیر عمل کنید :

رفتن به Safe Mode در Window 8
روش اول :

1- دکمه Win+i را فشار دهید تا پنل Setting از سمت راست ظاهر شود.

141459

2- بر روی Power کلیک کنید تا گزینه های آن نمایش داده شود.

3- دکمه Shift را نگه دارید و سپس بر روی Restart کلیک کنید.

141460

4- کمی صبر کنید تا کامپیوتر Restart شود. این تازه شروع کار است ...

5- در مرحله بعد وارد صفحه Choose an option می شوید. در این صفحه گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید تا به Advanced Option هدایت شوید :

141461

6- در صفحه Troubleshoot گزینه سوم یعنی Advanced Option را انتخاب کنید :

141462

7- در صفحه Advanced Option گزینه Startup Setting را انتخاب کنید.

141463

8- در صفحه Startup Setting ( تصویر زیر ) گزینه های آن را به شما نمایش می دهد. بر روی Restart کلیک کنید.

141464

9- بالاخره با Restart به صفحه ای می رسیم که قدیما با دکمه F8 می رسیدیم ! (تصویر زیر )

141465

10- در تصویر بالا عدد گزینه مورد نظرتان را وارد کنید. برای ورود به Safe Mode عداد 3 ، 4 یا 5 را می توانید از صفحه کلید فشار دهید.

خب این مسیری بود که در حالت پیشفرض برای ورود به Safe Mode در ویندوز 8 باید می پیمودیم!

روش دوم ورود به Safe Mode:

تنها تفاوت روش اول با روش دوم در نحوه ورود به Advanced Option است. در این روش بجای استفاده ترکیبی از دکمه Shift و گزینه Restart از دستور Shutdown در خط فرمان استفاده می کنیم که در آموزش کامل دستور Shutdown (http://www.hiva-network.com/index.php/education/edu/cmd-commands/285-shutdown)به آن اشاره شده است و دوباره در این جا بیان می کنیم :

در خط فرمان دستور زیر را وارد کنید :

Shutdown /r /o /t 5
با دستور بالا پس از 5 ثانیه کامپیوتر Restart شده و شما را به صفحه مرحله 5 می برد و ادامه مسیر طبق مراحل گفته شده در بالاست.

فعال کردن دکمه F8 برای ورود به Safe mode در ویندوز 8

همانطور که دیدید برای ورود به Safe Mode باید مسیر شگفت انگیز بالا را طی کنید. من برای اولین بار که قصد ورود به Safe Mode در ویندوز 8 را داشتم ، از روش های گفته شده در بالا ، فقط می دانستم که برای ورود به Safe Mode باید دکمه Shift را نگه داشته و کامپیوتر را Restart کنم و زمانی که با صفحه Advanced Option روبرو شدم ، حس آلیس در سرزمین عجایب به من دست داد !
بگذریم...

منبع : سایت هیوا شبکه