PDA

View Full Version : اتچ کردن database به #c و ایجاد connectionstring

emad.phoenix
یک شنبه 27 تیر 1395, 23:26 عصر
عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید گرامی.
من با استفاده از اس کیو ال سرور بانک اطلاعاتی خودما ساختم و به وسیله linq عملیات(درج و حذف و ...) را روی جداول انجام میدم.
حال میخوام از پروژم ستاپ بگیرم دوتا مشکل دارم
1- کانکشن استرینگی که روی سیستم مقصد هم بازم بتونه به دیتابیس متصل بشه. وقتی گزینه اتچ تو #c را میزنم این ارورا میده
141543

وقتی با اینستال شیلد میخام ستاپ بسازم به فایل های دیتا بیس ارور میگیره و نمیتونه ادشون کنه.

از اساتید محترم خواستارم اگه راه حلی برای حل این مشکل و ساختن کانکشن استرینگی که روی سیستم مقصد هم جواب بده دارند. توضیح بدهید

alireza4474
دوشنبه 28 تیر 1395, 10:04 صبح
سلام
قصد توهین ندارم اما سوالت خیلی گنگه
اول از همه بگو که روی سیستم مشتری برای پایگاه داده چه برنامه ای رو نصب میکنی؟
اگه sqlServer نصب میکنی یه کانکشن سترینگ میخواد اگه sqlExpress نصب میکنی یه کانکشن سترینگ دیگه میخواد اگه sqlExpressLocaldb نصب میکنی هم کانکشن استرینگ جدا میخواد هم یه سری تنظیمات روی سیستم مشتری من تا حالا از طریق linq به localdb وصل نشدم
دوم اینکه با توجه به گفته های اساتیدم سر کلاس و همینطور تجربه ی شخصی انتقال پایگاه داده از طریق کپی کردن فایل های mdf ریسک زیادی داره و ممکنه روی این سیستم جواب بده روی اون یکی سیتم جواب نده. مشکل دیگه هم اینکه کلا انگار ویندوز با فایل های mdf مشکل داره و دوست نداره باهاشون کار کنه یه بار با اینکه پایگاه داده رو دیتچ کرده بودم و تموم سرویس هایی که به sql مربوط بودن رو خاموش کرده بودم بازم فایل های mdf رو نتونستم کپی کنم. پیشنهادی که من برای انتقال پایگاه داده دارم اجرای script پایگاه داده رو ی سیستم مورد نظره که خیلی هم راحت تره و مانند یه متن(string) توی پروژه جامیشه و نیازی به رفرنس کردن و این چیزا نداره

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم اگه کمکی از دستم برمیاد بگو

emad.phoenix
سه شنبه 29 تیر 1395, 22:29 عصر
ممنون دوست عزیز اگه یکم سوالم گنگ بود معذرت میخوام
روی سیستم مشتری میخوام sqlexpress نصب کنم که یه پرس و جو کردم گفتن نیازی به نصب اس کیو ال کامل روی سیستم مقصد نیست و فقط با نصب engine اس کیو ال میتونم این کارا انجام بدم.حالا یه راهی میخوام که بتونم بوسیله ی اون دیتابیسا اتچ کنم به اس کیو ال:ناراحت: