PDA

View Full Version : سوال: طریقه اپدیت یه نرم افزار php از راه دور

ars31277
یک شنبه 27 تیر 1395, 23:31 عصر
سلام دوستان میخواستم بدونم من
یه نرم افزار نوشتیم فیش حقوقی برای 51 شهرداری تحت وب حالا این نرم افزار ها تو سروهای جداگانه هستند و نیاز دازند هر ماه جندین بار اپدیت بشوند از لحاظ کد نویسی و دیتابیس دوستان راحتی منطقی برای اینکار سراع دارند؟

plague
دوشنبه 28 تیر 1395, 12:34 عصر
روزی 1 بار نرم افزار ها وصل میشن به سرور مرکزی چک میکنن برای آپدیت در صورتی که آپدیت وجود داشت اخطار بروز رسانی میدن
دکمه بروز رسانی رو که زد دستورات آپدیت براش فرستاده میشه و اون سیستم شهرستان دستور رو اجرا میکنه

برای آپدیت های دیتابیس که سادست نسبتا و کوئری هستن ... برای سیستم شهرستان فرستاده میشه و اون اجرا میکنه کوئری رو دیتابیس آپدیت میشه

برای آپدیت های کد ها هم خیلی ساده بخام بگم سیستم مرکزی اعلام میکنه که محتوایل فایل x.php باید به روز رسانی بشه
سیستم شهرستان وصل میشه به سرور محتوای جدید رو دریافت میکنه و جایگزین محتوای x.php روی سرورخودش میکنه

در کلا از نظرتئوری کار خیلی مشکلی نیست ... میتونی سیستم نصب پلاگین وردپرس رو چک کنی

نکته مهمی که داره رعایت امنیت هستش چون سطح دسترسی بالایی نیاز داره این عملیات
نیاز به رمز گزاری و استفاده از کلید برای رد و بدل کردن دیتا هست تا کسی خارج از این مجموعه نتونه وارد این چرخه بشه

نکته دیگه اینکه مطمئن بشی وسط کار مشکلی پیش نیاد و نیمه کاره بمونه عملیات
یا کامل انجام بشه یا اصلا انجام نشه و اررور بده ... مثلا استفاده از transaction برای تغییرات دیتابیس

ars31277
دوشنبه 28 تیر 1395, 13:03 عصر
روزی 1 بار نرم افزار ها وصل میشن به سرور مرکزی چک میکنن برای آپدیت در صورتی که آپدیت وجود داشت اخطار بروز رسانی میدن
دکمه بروز رسانی رو که زد دستورات آپدیت براش فرستاده میشه و اون سیستم شهرستان دستور رو اجرا میکنه

برای آپدیت های دیتابیس که سادست نسبتا و کوئری هستن ... برای سیستم شهرستان فرستاده میشه و اون اجرا میکنه کوئری رو دیتابیس آپدیت میشه

برای آپدیت های کد ها هم خیلی ساده بخام بگم سیستم مرکزی اعلام میکنه که محتوایل فایل x.php باید به روز رسانی بشه
سیستم شهرستان وصل میشه به سرور محتوای جدید رو دریافت میکنه و جایگزین محتوای x.php روی سرورخودش میکنه

در کلا از نظرتئوری کار خیلی مشکلی نیست ... میتونی سیستم نصب پلاگین وردپرس رو چک کنی

نکته مهمی که داره رعایت امنیت هستش چون سطح دسترسی بالایی نیاز داره این عملیات
نیاز به رمز گزاری و استفاده از کلید برای رد و بدل کردن دیتا هست تا کسی خارج از این مجموعه نتونه وارد این چرخه بشه

نکته دیگه اینکه مطمئن بشی وسط کار مشکلی پیش نیاد و نیمه کاره بمونه عملیات
یا کامل انجام بشه یا اصلا انجام نشه و اررور بده ... مثلا استفاده از transaction برای تغییرات دیتابیس

سلام ممنون از راهماییت چه جوری من به سرور مرکزی وضل شم بهترین و تمن ترین راه چیه ؟و اینکه فایل از اونجا دانلود کنم تو سرور شهرشتان اجراش کنم یا نه طوری دیگه هست؟

plague
دوشنبه 28 تیر 1395, 16:08 عصر
وصل شدن که کاری نداره یه چیز ساده مثل curl یا یه چیز پیچیده تر مثل soap
یه api بنویس برای سرور مرکزی که سیستم های شهرستان بتونن باهاش گفتگو کنن