PDA

View Full Version : آپدیت اطلاعات در foregin key table

hamid_hr
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 11:31 صبح
سلام
فک کنیم دو تا جدول داریم
یکی اطلاعات پرسنلی
دومی مربوط به تلفن ها
که یه رابطه یک به چند بین این اطلاعات پرسنل و تلفن ها ترسیم شده
141708

حالا زمانی که مخواهیم اطلاعات پرسنلی رو اپدیت کنیم از چه روشی برا اپدیت تلفن ها استفاده کنیم
یک روش که به زهن من میرسه اینه که بیایم تلفن های قبلی رو حذف کنیم بعد جدید ها رو ثبت کنیم. این روش ایا بهینه هست؟
برا یه جدولی که تراکنش بالایی داره و مثل این رابطه رو دارن آیا این روش بهینه هست؟

pezhvakco
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 12:36 عصر
رابطه یک به چند بین این اطلاعات پرسنل و تلفن ها ترسیم شده

مخواهیم اطلاعات پرسنلی رو اپدیت کنیم از چه روشی برا اپدیت تلفن ها استفاده کنیم
بروز رسانی داده های کارمندان چه کاری به تلفن دارد.
مگر ستون های یکسان دارند
مگر برای هر کارمند یک شناسه در جدول کارمندان نیست که همان هم در جدول تلفن است و این پایه رابطه تلفن به کارمند است.
هنگام بروز رسانی داده های کارمندان جدول کارمندان و هنگام بروز رسانی تلفن و داده های ان جدول تلفن بروز رسانی بشود و هر دو بر اساس شناسه کارمند

=> و یا شاید روش کار و پیاده سازی پایگاه داده شما این نیست .

hamid_hr
پنج شنبه 07 مرداد 1395, 15:24 عصر
بروز رسانی داده های کارمندان چه کاری به تلفن دارد.

انگار من نتونستم مشکلمو درست بیان کنم

ببینین میخوام جدول تلفن ها رو بروزرسانی کنم
در داخل app یک کارمند انتخاب و ویراش میکنم
در حین ویرایش یکی از تلفنهای اعلام شده کارمند را پاک و دو تا تلفن جدید وارد میکنم
حالا وقت بروزرسانی جدول برا کارمندا که واضحه یه update میزنم
برا تلفنها چه سناریویی بکار ببرم
بیام تلفنهای قبلی رو حذف و لیست جدید رو وارد کنم یا نه؟

pezhvakco
یک شنبه 10 مرداد 1395, 16:58 عصر
در حین ویرایش یکی از تلفنهای اعلام شده کارمند را پاک و دو تا تلفن جدید وارد میکنم
1) اگر برای هر کارمند یک ردیف در جدول تلفن است (که با ستون شناسه کارمندی مشخص شده) و شماره ها در ستون های اون ردیف نگهداری میشه، میشه داده درون اون ستون یا ستون ها رو ویرایش کرد و نیازی به پاک کردن ردیف و ساخت ردیف تازه نیست .

2) اگر برای هر شماره یک ردیف (دارای 2 ستون برای نگهداری شناسه کارمند و شماره تلفن) در جدول تلفن ساخته میشود، میشه در همان ها را ویرایش کرد و یا همه ان ها را پاک کرد و ردیف های تازه ساخت
*** تا جایی که میدونم پاک کردن ردیف ها و ساخت ردیف تازه اگر ایندکس گذاری درست باشد ، کارایی و بازده پایگاه داده رو کم نمیکند. ***