PDA

View Full Version : سوال: سطح دسترسی کاربران

SOU KA
سه شنبه 19 مرداد 1395, 17:51 عصر
سلام دوستان عزیز

من یک برنامه نوشتم با استفاده از LINQ و در دیتابیسم یک قسمت برای ادمین بودن انتخاب کردم که true , false داره

اگر امکانش هست یک کدی به من بدهید که کاربری که لاگین میکنه اگر ادمین نبود دکمه ها غیرفعال شوند و اگر بود که فعال بمانند

با تشکر

GunJack1
سه شنبه 19 مرداد 1395, 20:39 عصر
سلام خیلی خلاصه مینویسم امیدوارم بدردتون بخوره
if (admin==false)
{
button1.Enable=false:
TextBox1.Enable=false:
.....
}

SOU KA
سه شنبه 19 مرداد 1395, 22:25 عصر
سلام خیلی خلاصه مینویسم امیدوارم بدردتون بخوره
if (admin==false)
{
button1.Enable=false:
TextBox1.Enable=false:
.....
}

دوست عزیز این روش جواب نمیده من تست کردم .

شهابسلطانی
سه شنبه 19 مرداد 1395, 22:39 عصر
دوست عزیز این روش جواب نمیده من تست کردم .
روشهای متفاوتی میتونه باشه
اما یکی از روشها اینه که به اذای هر یک از پارامترهایی که میخواید در سطح دسترسی تعریف بشه در دیتابیس مقدار true یا false بدید (در این صورت باید مقادیر رو در برنامتون بصورت Bool تعریف کنید )و یا میتونید به جای true و false مقدار مثلا 0 و 1 بدید(در این صورت باید مقادیر رو در برنامتون بصورت int تعریف کنید) و در زمان load فرم main بره نام کاربر رو چک کنه و در اذای مقادیر 0و1 اطلاعات رو برگردونه(یعنی خاصیت Enable اون ها رو برابر با true , false قرار بده )
بهر حال امیدوارم کمک کرده باشم

SOU KA
چهارشنبه 20 مرداد 1395, 07:26 صبح
روشهای متفاوتی میتونه باشه
اما یکی از روشها اینه که به اذای هر یک از پارامترهایی که میخواید در سطح دسترسی تعریف بشه در دیتابیس مقدار true یا false بدید (در این صورت باید مقادیر رو در برنامتون بصورت Bool تعریف کنید )و یا میتونید به جای true و false مقدار مثلا 0 و 1 بدید(در این صورت باید مقادیر رو در برنامتون بصورت int تعریف کنید) و در زمان load فرم main بره نام کاربر رو چک کنه و در اذای مقادیر 0و1 اطلاعات رو برگردونه(یعنی خاصیت Enable اون ها رو برابر با true , false قرار بده )
بهر حال امیدوارم کمک کرده باشم

ممنون . امکانش هست کد این را به من بدهید ؟ :متفکر:

شهابسلطانی
چهارشنبه 20 مرداد 1395, 20:19 عصر
ممنون . امکانش هست کد این را به من بدهید ؟ :متفکر:
دوست من کد خاصی نیست
شما یه جدول در دیتا بیس تعریف کن بعنوان سطوح دسترسی
فیلدهای اون شما پارامترهای برنامه ات باشه (مثل منوها-جدول ها- باتن ها و هرچیزی که میخوای برای سطح دسترسی تعریف کنی)
حالا تو جدولت یه کلید خارجی هم بذار (کد کاربران)
بعد توی فرم تعریف کن که اگر مثلا دسترسی خدف نداشته باشد فیلد مربوطه در جدولی که در دیتابیس تعریف کردی مثلا 0 بشه
بعد زمان لود برنامه بر اساس کد کاربران برو سطوح دستزسی رو چک کن(توی یه حلقه میتونی بذازیش)
موفق باشی

keyone72
چهارشنبه 20 مرداد 1395, 23:42 عصر
سلام دوستان عزیز

من یک برنامه نوشتم با استفاده از LINQ و در دیتابیسم یک قسمت برای ادمین بودن انتخاب کردم که true , false داره

اگر امکانش هست یک کدی به من بدهید که کاربری که لاگین میکنه اگر ادمین نبود دکمه ها غیرفعال شوند و اگر بود که فعال بمانند

با تشکر

اخرین پست که ماله بنده هست رو بخونید

barnamenevis.org/showthread.php?527593-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C

nunegandom
پنج شنبه 21 مرداد 1395, 01:20 صبح
وقتی فرم خواست ساخته بشه اول قسمت سازنده فرم اجرا میشه
شما کافیه به سازنده constructor بگید اگر لاگین مقدارش false بود Enable هارو fals کنه