PDA

View Full Version : اجرای برنامه تحت ویندوز در شبکه داخلی سازمانی (Intranet)

mr.sirwan
جمعه 29 مرداد 1395, 11:32 صبح
سلام و وقت به خیر به دوستان عزیز
من به تازگی برنامه ای تحت ویندوز (windows forms) با C# نوشتم، مشتری من از شبکه داخل سازمانی یا همون اینترانت استفاده میکنه که توو کل کشور وسعت داره، حالا سوال من اینه که یه برنامه winforms قادر به اجرا شدن داخل همچین شبکه ای هستش یا خیر؟ اگه جواب مثبت هست چه تغییراتی لازمه که توش انجام بدم و مستلزم انجام چه کارهایی - هم واسه کلاینت هم واسه سرور مرکزی - هستش؟ اگه لطف کنین و قشنگ توضیح بدین ممنون میشم

reza_ali202000
جمعه 29 مرداد 1395, 11:57 صبح
سلام.
نوع شبکه فرقی نمیکنه.مهم ای پی ثابت داشته و یا نام سرور ثابت داشتن.
اینکه بدرد میخوره یا خیر.باید روی تک تک کلاینتها نصب بشه و اگه نیاز به اپدیت باشه همشون باید اپدیت بشن. اگه بتونید تحت مرورگرها مثل ای اس پی بنویسید جالبتره.البته همینم باید ای پی ثابت داشته باشه فقط دردسر نصب روی تک تک سیستمها رو ندارید دیگه.

barnamenevisjavan
جمعه 29 مرداد 1395, 21:48 عصر
سلام بله جواب مثبت میده براحتی هم میده،تنها تغییر باید در کانکشن استرینگ صورت بگیره تا قابل استفاده بشه اگه شبکه داخل یه ساختمون باشه و شبکه باشن نیازی هم به ایپی ثابت و اینا نیست فقط دیتابیس رو روی سیستم سرور قرار میدید و ایپی اون رو به کلاینت میدید.اگرم قراره توی چندتا ساختمون باشه باید ایپی ثابت بگیرید

mr.sirwan
جمعه 29 مرداد 1395, 22:18 عصر
شبکه سراسر کشور هستش، یعنی ساختمون های متفاوت و از لحاظ جغرافیایی پراکنده هستن، ممنون بابت راهنماییتون